Skocz do zawartości

Wirus "UKASH"


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Próbujesz zwykły graficzny Tryb awaryjny, a prawdopodobnie działa infekcja w wariancie ładowanym przez powłokę graficzną. Uruchom Tryb awaryjny z Wierszem polecenia, w linii komed uruchom OTL wpisując "ścieżka dostępu do OTL.exe" i ENTER, przedstaw wynikowe raporty. OTL musi być w jakiś sposób dostępny, np. na pendrive, pod warunkiem, że pendrive zostanie wykryty w Trybie awaryjnym.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mam dokładnie ten sam problem. też stało się to dzisiaj. W moim logu z OTL nic złego nie zauważyłem podobnie jak w logu kolegi wyżej. Oczywiście mogę się mylić. Mam o tyle szczęście, że miałem aktywne konto gościa, z którego mogę bez problemów korzystać z komputera. Ale w żaden znany i opisywany w Internecie sposób nie mogę znaleźć ani pozbyć się zainfekowanych plików.

 

Jedyną niedogodnością na koncie gościa, która spowodowana jest prawdopodobnie przez wirusa jest niemożliwość wpisania czegokolwiek w "szukaj" w menu start. Zawsze przy takiej próbie explorer się zawiesza.

 

Edit: poradziłem sobie.

Wystarczyło zaopatrzyć się w ComboFix, zmienić jego nazwę na dowolną np. 123456, skopiować tak przygotowany plik na pamięć USB/kartę SD/telefon. Następnie włączyć Windowsa w trybie awaryjnym z wierszem poleceń i włączyć przygotowany plik. 10 minut skanowania i po problemie.

Odnośnik do komentarza

maver

 

Zasady działu: KLIK. Tu jest zakaz dopisywania się. Następnie na temat używania ComboFix: KLIK. Proszę założyć własny temat z opisem problemu i dodać wszystkie wymagane raporty (OTL + ten utworzony przez ComboFix).

 

 

Missska666

 

Logi proszę umieszczaj w bardziej dostępny sposób, wprost na wklej.org lub via załączniki forum. Log z OTL niekompletny, brakuje pliku Extras (opcja "Rejestr - skan dodatkowy" nie została ustawiona na "Użyj filtrowania"). Przechodząc do usuwania infekcji:

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"=-
 
:Files
F:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\skype.dat
F:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\skype.ini
F:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\Funmoods
F:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\Babylon
F:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\OpenCandy
F:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BrowserProtect
F:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Babylon
F:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\CLSoft LTD
F:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\InstallMate
F:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\babylon.xml
 
:OTL
O2 - BHO: (DealPly) - {A6174F27-1FFF-E1D6-A93F-BA48AD5DD448} - F:\Program Files\DealPly\DealPlyIE.dll File not found
O4 - HKCU..\Run: [Real Desktop] "F:\Program Files\Real Desktop\rdesc.exe" File not found
O4 - Startup: F:\Documents and Settings\user\Menu Start\Programy\Autostart\Real Desktop.lnk =  File not found
O4 - Startup: F:\Documents and Settings\user\Menu Start\Programy\Autostart\TopDesk.lnk =  File not found
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu. Opuść Tryb awaryjny, system zostanie odblokowany.

 

2. Odinstaluj jeden z antywirusów, aktualnie za dużo, wspólnie działają w tle AVG + Avast.

 

3. Wyczyść Firefox z adware: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

4. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Na dysku F powstanie log z usuwania.

 

5. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (przypominam o Extras). Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
13.03.2013 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...