Skocz do zawartości

Uszkodzone pliki systemowe


mingus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Ten wątek to w zasadzie c.d. zamkniętego już tematu:

http://www.fixitpc.p...na-poziomie-25/

Trzykrotnie już musiałem przywracać part.systemową, ponieważ nie miałem sposobu by uruchomić Windowsa. Oczywiście i tryb awaryjny nie działał. Przez ułamek sekundy pojawiał się bluescreen z jakimś błędem. Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania nie poradziło sobie z tym problemem (przez zapomnienie nie spróbowałem wykorzystać dysk naprawy Windows 7). Po przywróceniu systemowej sprawdziłem "chkdsk" (brak błędów) oraz S.M.A.R.T. (stan dobry), a także sprawdziłem pliki systemowe (sfc /scannow). Część plików nie została naprawiona:

 

pEwfJK3.png

 

Log jest bardzo długi, więc wklepałem komendę "findstr /C:"[sR] Cannot repair member file" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt". Poniżej podaje log z tego skanu. Również Centrum akcji pokazało, że jest jakiś problem. Pliki zostały przesłane do Microsoftu i potem pokazało to:

 

W1hkGWT.png

nzGoRKq.png

teiaVwV.png

 

Sposób rozwiązania ma się podobno pojawić w Centrum akcji, ale na razie nic nie ma. Poza tym nie wiem, czy te wszystkie rzeczy można ze sobą wiązać i co jest tak naprawdę przyczyną tych katastrof systemu. Jeśli picasso miałaby chwilkę czasu i chciała swoim fachowym okiem przyjrzeć się mojemu problemowi byłbym wdzięczny. Teraz siedzę trochę jak na rozżarzonym węglu, bo za chwilę znowu system może się zawalić.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Log jest bardzo długi, więc wklepałem komendę "findstr /C:"[sR] Cannot repair member file" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt". Poniżej podaje log z tego skanu.

 

Log zbyt bardzo przefiltrowany, podaj mi szerszy ogląd, czyli filtrowanie na warunek:

 

findstr /c:"[sR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Znalazłem bezpośredni powód zawalania się systemu. Odinstalowanie programu do robienia kopii zapasowych - Aomei Backuper (nowy i niesprawdzony) za pomocą Revo Pro coś usuwało z rejestru. Objawem tego, że system mi się sypie było to, że Eksplorator Windows przestał widzieć dołączonego pendrive'a. Nie mogłem się w tym wszystkim połapać, bo hurtem odinstalowywałem z 6-7 programów. Niepotrzebnie trzy razy przywracałem part.systemową, ech. No w każdym razie cofnąłem się z tą kopią do czasu sprzed Twojej picasso pomocy dla mnie w tym temacie:

 

http://www.fixitpc.p...141#entry109141

 

Wobec tego zrobiłem jeszcze raz skan OTL, porównałem do starego (wszystko prawie to samo) i powtórzyłem skrypt i wsad do rejestru. Coś to dało, bo przynajmniej próbowało się zainstalować Sandboxie, na którym mi zależy-choć i tak się nie udało. Po Twoich zaleconych naprawach zainstalowałem go wcześniej bez problemu, a teraz kicha. Coś się dzieje jednak dalej z systemem, bo dzisiaj nie mogłem np. zainstalować jednej aktualizacji z Windows Update (związaną z IE) i użycie dwóch narzędzi ściągniętych z Microsoftu nie pomogło (choć jedno twierdziło,że błąd naprawiony).

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...