Skocz do zawartości

Problemy z kartą graficzną


b7ialy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam samsunga r580 z karta graficzna NvidiaGF GT 330M

 

Od pewnego czasu mialem problem z nagrzewaniem i "burczącym" wentylatorem. Ponadto wentylator po pewnym czasie przestaje pracować, zawiesza i wyłącza się komputer.

 

Laptop ma 2,5 roku, więc oczywiście w tym wypadku zabrałem go do czyszczenia i powiedziałem, że się nagrzewa i prawdopodobnie jest to wina wiatraka przy procesorze. Gdy go odebrałem okazało się, że czyszczenie nie pomogło - temperatura, być może spadła, ale dziwny dźwięk pozostał. Po kolejnej konsultacji z osobą z serwisu - stwierdził, że grając w gry zniszczyłem kartę graficzną i mam czekać, aż całkiem się zepsuje, dać kartę do podgrzania i sprzedać całego laptopa.

 

Co mam zrobić, czy powinienem zasugerować wyczyszczenie karty graficznej? Jeśli nie, to czy jest możliwość wymiany karty graficznej w laptopie i jeśli tak, to gdzie powinienem szukać?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Karty graficznej nie wyczyścisz jest to chip zintegrowany z płytą główną, można na nim wymienić pastę pod radiatorem, co powinni zrobić w serwisie, ale to jest po za czyszczeniem.

Podobnie wypadało by wymienić pastę na procesorze.

Nie usunie to oczywiście buczenia, jeżeli jest one spowodowane wiatrakiem to widać że w serwisie za bardzo się nie wysilili a tylko przedmuchali powietrzem.

Możliwe że buczenie może pochodzić z innego miejsca, np. dysku twardego, na pewno nie będzie to buczeć karta graficzna, korzysta ona z tego samego wiatraka co procesor. Jeżeli jesteś pewien że to wiatrak należało by go rozebrać i dokładnie wyczyścić (wyskrobać) z przyschniętego syfu, lub wymienić na nowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...