Skocz do zawartości

Usuwanie plików z dysku, znikające ikony z Pulpitu


Alban

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dniu temu po włączeniu komputera zorientowałem się, że na pulpicie brakuje kilkunastu ikon. W ciągu paru dni zauważyłem też niespowodowane moją obecnością wahania ilości wolnego miejsca na dysku - raz było 15 GB wolnego, potem 16, następnie z kolei 14. Wykonałem kompletny skan w Comodo Internet Security i Super Anti Spyware ( najpierw quick scan, potem complete scan). Comodo nie było zbyt przydatne, jedyne co znalazło to parę witaminek. Super Anti Spyware po obu czyszczeniach teraz ma czyste logi. Na dysku mam ważne dane, więc w miarę możliwości chciałbym móc je uratować i nie musieć formatować dysków. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam

post-9908-0-27314700-1360082555_thumb.jpg

Extras.Txt

GMER.txt

OTL.Txt

SuperAntiSpyware complete scan.txt

SuperAntiSpyware quick scan.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows 7. Nic tu nie wskazuje na czynną infekcję. Tylko dwie uwagi:

 

1. Przez SHIFT+DEL skasuj z dysku te foldery (to owszem wygląda na stare szczątki infekcji):

 

[2012-09-13 16:45:30 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Łukasz\AppData\Roaming\Yfkyzo

[2012-09-13 16:45:24 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Łukasz\AppData\Roaming\Yhogn

[2012-09-13 16:45:24 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Łukasz\AppData\Roaming\Ypna

 

2. Jest tu podejrzany plik o nieznanej zawartości:

 

[2012-09-17 17:27:58 | 000,000,234 | ---- | C] () -- C:\Users\Łukasz\AppData\Roaming\del.bat

 

Otwórz ten plik BAT w Notatniku i przeklej co tam jest.

 

 

Parę dniu temu po włączeniu komputera zorientowałem się, że na pulpicie brakuje kilkunastu ikon.

 

Jaki to rodzaj ikon był? Czy tych ikon nie widać także, jeśli otworzysz folder Pulpitu z poziomu Windows Explorer: C:\Users\Łukasz\Desktop?

 

 

W ciągu paru dni zauważyłem też niespowodowane moją obecnością wahania ilości wolnego miejsca na dysku - raz było 15 GB wolnego, potem 16, następnie z kolei 14.

 

O niczym to nie świadczy. Same procesy w systemie (np. cieniowanie woluminu od Przywracania systemu, autoaktualizacje, czyszczenie logów) mogą wykonywać pewne operacje skutkujące fluktuacjami miejsca na dysku, bez interwencji użytkownika. Do analityki miejsca na dysku skorzystaj z darmowego programu SpaceSniffer (wywołany przez Uruchom jako Administrator, a przed uruchomieniem skanu dysku ustaw z menu Edit > Configure > Show Unknown Space).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1.Foldery skasowane

2.

ping -n 6 -w 1000 127.0.0.1

cd /d C:\Users\UKASZ~1\AppData\Local\Temp\is-HLICU.tmp

cd ..

del /f /q _iu14D2N.tmp

rd /s /q C:\Users\UKASZ~1\AppData\Local\Temp\is-HLICU.tmp

cd /d C:\Users\Łukasz\AppData\Roaming

del /f /q del.bat

 

3.Niestety nie zwróciłem uwagi czy były to aplikacje czy raczej inne pliki. Na pewno zauważyłem brak skrótu do Mojego Komputera. Z poziomu Windows Explorer są widoczne dokładnie te same ikony co na pulpicie.

4.Z tym, że ilość miejsca na dysku zmienia się na partycji niesystemowej, więc nie wiem czy to na pewno to. W tej chwili od jakichś dwóch dni staram się to monitorować i nie zauważyłem zmian.

Odnośnik do komentarza

Ten plik del.bat nie wydaje się istotny, ale dla porządku go usuń.

 

 

3.Niestety nie zwróciłem uwagi czy były to aplikacje czy raczej inne pliki. Na pewno zauważyłem brak skrótu do Mojego Komputera. Z poziomu Windows Explorer są widoczne dokładnie te same ikony co na pulpicie.

 

Nie mogę więc nic więcej powiedzieć na ten temat, bo nie wiem nawet czego brakuje. A co do skrótu Mój komputer, to mogły się po prostu omyłkowo przestawić opcje: prawoklik na Pulpit > Personalizuj > Zmień ikony Pulpitu > zaznacz co chcesz.

 

 

4.Z tym, że ilość miejsca na dysku zmienia się na partycji niesystemowej, więc nie wiem czy to na pewno to. W tej chwili od jakichś dwóch dni staram się to monitorować i nie zauważyłem zmian.

 

To się nadal nie wyklucza. Z D są uruchamiane określone programy i one też mogą wykonywać jakieś procesy np. tworzenie/usuwanie plików tymczasowych.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zauwżyłem kolejną rzecz. Zaraz po uruchomienie wszystko było w porządku, w tej chwili na pasku szybkiego uruchamiania poprzestawiały się ikony. Mam otwartego Firefoxa, na pasku szybkiego uruchamiania znajdują się 2 ikony Opery obok siebie, Chrome zmienił ikonę na kalkulator, WMP na Firefoxa, a eksplorator na WMP. Kompletnie nie wiem z czego wynikają te dziwne zjawiska dziejące się w tej chwili na komputerze. Zmiana ikon, znikające ikony i jeszcze to miejsce na dysku, które mnie niepokoi.

Odnośnik do komentarza

Zmiana ikon na niezgodne z faktycznymi to prawdopodobnie naruszone bądź przestarzałe cache ikon. Zresetuj cache:

 

1. Start > w polu szukania wpisz cmd > zostaw okno otwarte. Uruchom menedżer zadań i zabij proces explorer.exe.

 

2. W otwartym oknie cmd wklep te dwie komendy, każdą zatwierdzając via ENTER:

 

cd %userprofile%\AppData\Local

del /a:h IconCache.db

 

3. W menedżerze zadań z menu Plik > Nowe zadanie uruchom explorer.exe.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...