Skocz do zawartości

Problem z dyskiem


karol40

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czyli to ostateczna diagnoza...? Obudowa z dodatkowym zasilaniem...??? Żadnych wątpliwości? Ustawienia systemowe na nic...?

Oki...,Dziękuję za pomoc....

 

Wiesiu,

klikam,każde,które wstawiłem...,no i ni chuchu,żadnych gierek:-( Dasz screena dla zobrazowania sytuacji? Na innych forach,nikt nie wspominał o takim problemie,a na kilku sam wstawiałem(ogrodnicze na ten przykład),czy sam otwierałem linki na nim z imagebanana,i nie widziałem nic,poza stopką imagebanana...:-(

 

pozdrawiam,i dziękuję za poświęcony czas

 

Edyta:

Jakieś namiary na takową obudowę...(godną zaufania,sprawdzoną)? Byłbym wdzięczny:-)

Może Twoja przeglądarka to "łyka"??? Na Operze,u mnie,nic takiego się nie dzieje....

jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Oczywiście jutro to wszystko usunę aby sobie nie limitować dostępnego miejsca. Używam IE9.

Masz to co ja widzę po kliknięciu na Twój obrazek:

 

Usunięte

 

Klikam na krzyżyk po prawej i mam to:

 

Usunięte

 

Czyli to ostateczna diagnoza...? Obudowa z dodatkowym zasilaniem...??? Żadnych wątpliwości? Ustawienia systemowe na nic...?

Jeżeli jesteś na tyle zdolny aby we właściwe miejsce doprowadzić zasilanie + 5V o wydajności około 1000 mA to możesz spróbować i się upewnić.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Wiesiu,nie epatuj sarkazmem.Szukałem pomocy,i ok chyba? Dziękuję ponownie.

Kliknąłem w Twój pierwszy obrazek,o dziwo kliknąłem krzyżyk(zamknij)o-O,i pojawił się drugi :o

Próbowałeś kiedy Operki? Polecam. Choć jestem lamerem,to jednak widzę wiele plusów tej przeglądarki. Miałem liska,ale to,co zaczęło się dziać z jego nowymi wersjami,przerasta mnie... <_< Do tego,zawsze działał jak chciał... Opera to dla mnie fantastyczna przeglądarka,jak na pc,i na srajfonie.... Niestety IE9,nie mam możliwości przetestować,gdyż użytkownicy xp,to dinożaury dla microsoft-u:-(

pozdrawiam

 

edyta:

Ponawiam pytanie o obudowę

Odnośnik do komentarza

Widzisz problem jest taki, że ja na monitorze nie jestem w stanie poznać wiedzy osoby, której pomagam.

Czasami wnioskuję coś po wpisach. I nie żartuję z tym sprawdzeniem doprowadzenia dodatkowego zasilania.

Niestety wszystko zależy od umiejętności.

 

W temacie przeglądarek. Zawsze używałem IE i nie mam zamiaru tego zmieniać. Od ponad (chyba) 20 lat było tego wiele i jedne znikały inne ewoluowały itp a IE nadal jest.

I powiem więcej ZAWSZE dbaj o to aby był aktualny dla własnego dobra niezależnie od tego czego używasz.

 

Skoro widzisz problem z poprzedniego postu to usuwam obrazki.

 

EDYTA

W temacie obudów nie pomogę. Nie bawię się w dyski 2,5". Raz spróbowałem i wystarczy.

Dysk 120 GB z obudową i dodatkowym zasilaniem po leżakowaniu przez pół roku wydał z siebie swąd. Zasilacz mocny.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Widziałem....,

Ty usuwasz,zyskujesz miejsce na następne dane,co mam ja uczynić....?

Co z problemem.którego ja,(czy inni Operowcy),nie mam....??

Nadal jesteś skostniałym eksplorerowcem....?

Ponawiam,mnie nie dane było "GO" próbować....,więc nie mam odniesienia,choć Kowalewski budził we mnie sympatię....

 

 

Czy mogę usunąć dane,by powiększyć transfer,i przykladowo,nie truć Cię reklamami(na własne życzenie...?)

Odnośnik do komentarza

Na forum masz limit 4 MB.

Ja te akurat obrazki wstawiałem na forum bo wiedziałem, że je usunę.

Dla mniej ważnych obrazków korzystam z serwisu www.wstaw.org.

W ten sposób nie obciążam limitu forum (Twoje obrazki też są z zewnętrznego hostingu).

Ale już pisząc tutka wstawiam obrazki na forum z oczywistych względów (zewnętrzne hostingi po pewnym czasie kasują dane).

 

Zewnętrzny dysk:

- po podłączeniu absolutnie nie należy go poruszać

- co pewien czas powinien być włączony aby mechanika się rozruszała

- nawet odłączony powinien być traktowany bardzo delikatnie (te dyski mają bardzo delikatną konstrukcję z powodu miniaturyzacji).

Odnośnik do komentarza

@ karol40

 

Nie musisz kupować obudowy z gniazdem na zasilanie jeśli dysk zewnętrzny używany będzie tylko na komputerach. Inaczej sprawa się ma jeśli dysk podłączany będzie do TV chociaż nowe modele TV posiadają przynajmniej jedno złącze, które oferuje więcej niż 500mA.

Możesz użyć USB-Hub'a z zasilaniem. Będziesz mógł wtedy więcej takich prądożernych urządzeń pod niego podłączyć.

Oczywiście HUB powinien mieć odpowiednio mocny zasilacz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...