Skocz do zawartości

Problem z dyskiem


karol40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam mały problem,aczkolwiek irytujący i liczę na Waszą pomoc-być może jest jakieś proste rozwiązanie?

Po wydumanych problemach z laptopem,pozostał mi nowy dysk. Aby nie zalegał niepotrzebnie w szufladzie,zapakowałem go w obudowę uniwersalną z zasilaniem przez USB. W zamyśle,ma robić za magazyn na fotki,oraz kopie dokumentów. Dysk został sformatowany,podzielony na 3 partycje.. Problemem jest fakt,iż pomimo podłączenia do gniazda w komputerze,nawet pod dwa gniazda,słychać tylko sygnał windowsa,o podłączeniu czegoś,świeci się dioda na obudowie,i czuć,że dysk pracuje. Niestety,nie pojawia się ani w 'mój komputer",ani u góry ekranu,czy też tray*u(bezpieczne usuwanie sprzętu). Rozwiązaniem jest restart komputera z podpiętym dyskiem. Wtedy wszystko jest na swoim miejscu,i można z niego korzystać.

Czy znacie powód dlaczego tak się dzieje? Czy te 3 partycje powodują,iż nie jest on widziany jako dysk przenośny,czy może sama wielkość dysku-160 GB, dyskwalifikują go do podłączenia w ten sposób?

 

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

pozdrawiam, miłego weekendu:-)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wykonano,mam nadzieję,że uda się wstawić...:-(

Proszę,chyba się powiodło:-)

 

Odłączę,rozkręcę,podam dane

Już jest:

dysk to: samsung, model HM160HC

DC+5V,

0,85A

 

Przy próbie bezpiecznego usuwania dostałem taki komunikat,ale po ponowieniu próby poszło...:-(

 

Jeśli wsio wiadomo,suwam,może transfer powróci....:-(

Odnośnik do komentarza

PPM na każdą gałąź Główny koncentrator USB -> Zarządzanie energią -> Usuwasz ptaszka przy Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu .....

Możesz zobaczyć jaka wartość prądu jest na każdym porcie w zakładce Zasilanie. Czy sumaryczna wartość prądu na kolejnych portach to tyle ile trzeba.

Problem to 0,85 A prądu dla dysku. Każdy port USB 2.0 to max 0.5 A ale w zależności od konstrukcji płyty głównej nie zawsze dwa sąsiednie porty dają taką wartość prądu.

 

Po tych operacjach robisz test.

Odnośnik do komentarza

Po wydumanych problemach z laptopem,pozostał mi nowy dysk.

 

Zastanawiam się czy powyższy cytat ma przypadkiem coś wspólnego z opisanym problemem.

Czy był reinstalowany Windows?

Czy dysk podłączany był do różnych gniazd USB

 

A tak na szybko, to próbowałbym przełożyć dysk do innej obudowy (może jakiś kolega / znajomy pożyczy) i sprawdził czy problem się powieli czy zniknie.

Jeśli problem nie zniknie to można będzie wykluczyć jedno ze źródeł błędu czyli obudowę i trzeba będzie szukać dalej.

Odnośnik do komentarza

Jaka wersja SP tego Windowsa?

PPM na każdej gałęzi Główny koncentrator USB -> Zasilanie i spisujesz wartość prądu w mA.

To działanie wykonujesz dla następujących wariantów:

1. Dysk dodatkowy odłączony

2. Dołączasz ten dysk do systemu i odczekujesz rozsądny czas kiedy jeszcze coś się dzieje

3. Restart lapka z podłączonym dyskiem - sytuacja kiedy go system widzi.

 

Dla tych trzech sytuacji podajesz wartości prądów dla wszystkich koncentratorów.

Odnośnik do komentarza

Witam,przepraszam za zwłokę,niestety nie było kiedy zajrzeć :-(

 

Wiesiu,co do Twego pytania o windows,bo nie bardzo rozumiem:

Na laptopie stoi win xp home sp3,

na dysku postawiony był czysty windows,ale czy ma to jakieś znaczenie po sformatowaniu?

 

Postaram się teraz wkleić info ,o jakie prosiłeś:

 

1kontroler.jpg

 

2kontroler.jpg

 

3kontroler.jpg

 

4kontrolerhub.jpg

 

Teraz po podpięciu,tylko to,gdzie coś się zmieniło:

 

popodpiciu3kontroler.jpg

 

popodpiciunowaga.jpg

 

I po restarcie,zauważ,że wykrzyknik zniknął:

 

porestarcie3kontroler.jpg

 

porestarcieprzedbywykrzyknik.jpg

 

Mam nadzieję,że się udało,i cokolwiek da się wywnioskować z tego:-(

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wynika tyle, że Urządzenie magazynujące USB ma do dyspozycji tylko 500 mA a Twój dysk do STARTU i zapisu wymaga 850 mA.

Dysk nie jest w stanie wystartować. Restart systemu powoduje to, że talerz już się zaczął kręcić i dostępny prąd utrzmuje dysk w stanie do odczytu.

Ja bym nie ryzykował zapisu w takiej sytuacji bo nigdy nie będziesz pewien czy coś się zapisało.

Rozbierz tą obudowę i popatrz czy wewnątrz brak możliwości podpięcia + 5V 1 A.

 

Pokaż zdjęcie wewnątrz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...