Skocz do zawartości

Spadek wydajności systemu, problemy z działaniem sprzętu


FiLiP89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problemy zaczęły się po zmianie systemu, a właściwie myszki. Początkowo zawieszała się raz na jakiś czas i wystarczyło ją odłączyć i podłączyć jeszcze raz, ale od kilku dni wiesza się za każdym razem kiedy ją podłącze po około 10 min i musze restartować komputer. Instalacja/reinstalacja sterowników nie pomagała ani troche. Inny problem to zwiększenie pracy komputera mimo tego, że nic nie uruchamiam komputer chodzi na wysokich obrotach. Nie wiem jak to dokładniej określić, jakby cały dzień coś się instalowało słychać ciągłą prace dysku twardego. A w menadżerze urządzeń mam dużo "Rodzajowa kopia w tle woluminów". Po włączeniu komputera mam wrażenie że loguje się nie na swój system, jakby brakowało plików i miejsca na dysku.

Nie wiem co mógłbym jeszcze dodać, myszka Gigabyte M8000x (z wbudowaną pamięcią), system Windows 7 Ultimate x64. Link do forum na którym kiedyś zakładałem podobny temat może się przyda http://forum.idg.pl/...-log%C3%B3w-otl Dołączam logi, z Gamerem był problem po zakończeniu skanowania pojawił się bluescreen. Sciągnąłem i uruchomiłem jeszcze raz, tym razem bez problemów.

Bardzo bym prosił o pomoc, pozdrawiam.

 

 

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 109

BCP1: A3A039D8ACD8D570

BCP2: B3B7465EFF5711B6

BCP3: FFFFF88002F705C0

BCP4: 0000000000000002

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 256_1

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\013113-15178-01.dmp

C:\Users\Filip\AppData\Local\Temp\WER-57501-0.sysdata.xml

 

post-9852-0-40456800-1359612988_thumb.jpg

 

Logi:

OTL.Txt

Extras.Txt

Gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Założyłeś temat w dziale diagnostyki infekcji, co uważam za nietrafione. Temat przerzucam, wygląda mi to na sprawę Hardware, i tam też ląduje temat. Z mojej strony tylko drobne uwagi umieszczone w spoilerze.

 

 

 

1. Korekta po poprzedniku. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mozilla\Firefox\Extensions]
"{336D0C35-8A85-403a-B9D2-65C292C39087}"=-
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{CFF4DB9B-135F-47c0-9269-B4C6572FD61A}]

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

2. W Dzienniku zdarzeń błędy usług:

 

Error - 2013-01-30 19:12:05 | Computer Name = Filip-PC | Source = SNMP | ID = 16713180

Description = Usługa SNMP napotkała błąd podczas dostępu do klucza rejestru SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SNMP\Parameters\TrapConfiguration.

 

Error - 2013-01-30 19:12:50 | Computer Name = Filip-PC | Source = WMPNetworkSvc | ID = 866306

Description =

 

Error - 2013-01-30 19:14:11 | Computer Name = Filip-PC | Source = Service Control Manager | ID = 7038

Description = Usługa nvUpdatusService nie może zalogować się jako .\UpdatusUser

za pomocą obecnie skonfigurowanego hasła z powodu następującego błędu: %%1330 Aby

upewnić się, że usługa jest skonfigurowana prawidłowo, użyj przystawki Usługi w

programie Microsoft Management Console (MMC).

 

Error - 2013-01-30 19:14:11 | Computer Name = Filip-PC | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi NVIDIA Update Service Daemon z powodu następującego

błędu: %%1069

 

Prowizoryczne rozwiązanie: Start > w polu szukania wpisz services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator, dwuklik na usługi NVIDIA Update Service Daemon + Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player + Usługa SNMP, Typ uruchomienia ustaw na Wyłączony.

 

 

 

 

 

Problemy zaczęły się po zmianie systemu, a właściwie myszki.

 

Wg opisu na innym forum jeszcze RAM wymieniałeś. Podaj pełną specyfikację sprzętową: KLIK.

 

Nawiasem mówiąc ten Windows 7 nie wygląda na legalny. W specyficzny sposób modyfikowany plik HOSTS + w Dziennku zdarzeń błędy aktywacji.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za przeniesienie tematu.

 

Zasilacz:

 

Płyta główna: Gigabyte GA-H61M-S2-B3

Procesor: Intel® Core™ i3-2120 CPU @ 3.30GHz

Karta grafiki: NVIDIA GeForce 9600 GT 512MB GDDR3

Pamięć RAM: Corsair CMX8GX3M2A1333C9 8192 MB DDR3-SDRAM

RAM.txt

Dysk twardy: Segate Barracuda 500GB ST500DM002-1BD142

Napęd: HL-DT-ST DVDRAM GH22NS90 ATA Device

Monitor: LG Electronics Flatron L1917S

Inne podzespoły/peryferia: Mysz Gigabyte M8000x, klawiatura PS/2

System operacyjny: Windows 7 Ultimate SP1 (Windows 7 Ultimate Professional Media Center 6.01.7601 Service Pack 1 - to wyświetla się w pc wizard)

 

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Nie miałem za bardzo możliwości sprawdzić, ale mam wrażenie że to wszytsko wina zasilacza. Komputer pracował każdego dnia bardzo długo. Od 2 dni jest coraz głośniejszy i coś jakby "piszczy" tak jest kiedys nic nie robie. A kiedy uruchamiam grę/film cokolwiek, to czasami mam wrażenie że za moment eksploduje.

Odnośnik do komentarza

Zamówiłem ten http://www.morele.ne...-spc082-527959/ chyba 1 link od Ciebie. Wcześniej gdzieś oglądałem testy tego zasilacza więc myśle że taki wystarczy na moje potrzeby.

 

 

 

 

Witam ponowne tym razem z nowym zasilaczem. Wydajność nieznacznie wzrosła, a właściwie nie ma już tego niepokojącego dźwięku w komputerze. Problem z myszką jak był, tak występuje nadal.

Edytowane przez FiLiP89
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...