Skocz do zawartości

Spowolnienie pracy, ''zawiechy''


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tu mowa o sterownikach chipsetu a nie karty graficznej. Zakreśliłam Ci pozycje, które masz zainstalowane:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"InstallShield_{20D4A895-748C-4D88-871C-FDB1695B0169}" = VIA Platforma Menedżera urządzeń

"VIA Bus Master Ultra ATA Driver" = VIA Bus Master Ultra ATA Driver (Remove)

"VN_VUIns_Rhine_VIA" = VIA Rhine-Family Fast-Ethernet Adapter

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Niestety nie mogę znaleźć odpowiednika, ja mam VIA VT6102 Rhine fast ethernet adapter, tam są inne symbole. Nie chcę zainstalować czego nie trzeba. Z kolei w tym urywku z rejestru są inne jakieś komponenty. Nie za bardzo to rozumiem.

Nie chciałbym również instalować sterowników z nieznanych źródeł, bo trochę tych stron jest.

Jeszce mam pytanko, jak usunąć tlen z komputera ? Google różnie mówi, ale jak wyżej, nie chcę zrobić tego nie poprawnie.

 

 

edit...

Poszukałem trochę i jakieś sterowniki znalazłem ale nie na stronie producenta.

Najważniejsze co mi się 'udało' osiągnąć to brak połączenia, w panelu sterowania/ połączenia lokalne - brak widoku czegokolwiek, po prostu pusto. :)

Przywróciłem więc system. Odinstalowałem jakiś 'coś tam'bar i zrobiłem skan OTL z 1 dnia. Nieproszony gość - SearchScopes.

Przepraszam za nadgorliwość. Zastosowałem ADWCleaner tak jak w przypadkach Adwarów zalecałaś. Dołączam log z usuwania.

Czekam i nie zrobię już nic bez Twojej pomocy droga Picasso :)

OTL.Txt

AdwCleanerR1.txt

Odnośnik do komentarza
Poszukałem trochę i jakieś sterowniki znalazłem ale nie na stronie producenta.

Najważniejsze co mi się 'udało' osiągnąć to brak połączenia, w panelu sterowania/ połączenia lokalne - brak widoku czegokolwiek, po prostu pusto. :)

Przywróciłem więc system.

 

Apropos sterowników:

 

1. Sterowniki VIA zostały nieco zaktualizowane. Były daty:

 

DRV - [2003/06/19 12:00:00 | 000,056,576 | ---- | M] (VIA Technologies, Inc.) [Kernel | Boot] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\viadsk.sys -- (viadsk)

DRV - [1999/12/31 19:00:00 | 000,023,192 | ---- | M] (VIA Technologies, Inc.) [Kernel | Boot] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\xfilt.sys -- (xfilt)

DRV - [1999/12/31 19:00:00 | 000,013,976 | ---- | M] (VIA Technologies, Inc.) [Kernel | Boot] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\videX32.sys -- (videX32)

 

Obecnie są:

 

DRV - [2006-02-23 11:39:06 | 000,011,264 | R--- | M] (VIA Technologies,Inc) [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\xfilt.sys -- (xfilt)

DRV - [2006-02-23 11:38:32 | 000,009,728 | R--- | M] (VIA Technologies, Inc.) [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\videX32.sys -- (videX32)

DRV - [2003-06-19 18:00:00 | 000,056,576 | ---- | M] (VIA Technologies, Inc.) [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\viadsk.sys -- (viadsk)

 

Czyli dwa na trzy nowsze. To na pewno wszystko co można tu osiągnąć? Poza tym, czy po aktualizacji VIA nie notujesz aby jakiejś poprawy w działaniu systemu?

 

2. Zostały także te starocie, czy robiłeś coś w devmgmt.msc z nimi, jak zalecałam? Będę je usuwać.

 

DRV - [2006-07-24 15:05:00 | 000,005,632 | ---- | M] () [File_System | System | Running] -- C:\WINDOWS\System32\drivers\StarOpen.sys -- (StarOpen)

DRV - [2002-07-17 08:05:10 | 000,016,512 | ---- | M] (Adaptec) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\ASPI32.SYS -- (ASPI)

 

Dodatkowo, działa w tle strasznie stara usługa aktualizatora nVidia. Będę ją wyłączać.

 

SRV - [2000-01-01 01:00:00 | 001,259,448 | ---- | M] (NVIDIA Corporation) [Auto | Running] -- C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NVIDIA Update Core\daemonu.exe -- (nvUpdatusService)

 

3. Po deinstalacji SPTD został szczątek i ten też będę usuwać.

 

DRV - File not found [Kernel | Disabled | Stopped] -- System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

 

 

Odinstalowałem jakiś 'coś tam'bar i zrobiłem skan OTL z 1 dnia. Nieproszony gość - SearchScopes.

 

Co masz na myśli z SearchScopes? Klucze SearchScopes to prawidłowe klucze odpowiedzialne za informacje o wyszukiwarkach Internet Explorer. Klucze te trzymają listę zainstalowanych wyszukiwarek, U Ciebie same poprawne wyszukiwarki a domyślną jest Bing:

 

========== Internet Explorer ==========

 

IE - HKLM\..\SearchScopes,DefaultScope = {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}

IE - HKLM\..\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}: "URL" = "http://search.live.com/results.aspx?q={searchTerms}&src={referrer:source?}"

 

IE - HKCU\..\SearchScopes,DefaultScope = {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}

IE - HKCU\..\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}: "URL" = "http://search.live.com/results.aspx?q={searchTerms}&src=IE-SearchBox&Form=IE8SRC"

IE - HKCU\..\SearchScopes\{CE457B82-68DF-4F70-9A06-BBFEBB51C74C}: "URL" = "http://www.google.com/search?q={searchTerms}&sourceid=ie7&rls=com.microsoft:en-US&ie=utf8&oe=utf8"

 

Późniejsze użycie AdwCleaner zrobi tu modyfikację, którą trzeba będzie poprawić (w skrypcie OTL to adresuję).

 

 

Jeszce mam pytanko, jak usunąć tlen z komputera ? Google różnie mówi, ale jak wyżej, nie chcę zrobić tego nie poprawnie.

 

Tu nie ma nad czym rozwodzić się. Zwyczajna deinstalacja programu.

 

 


Przeprowadź następujące działania:

 

1. Zresetuj Firefox w celu pozbycia się naleciałości po aktualizacjach i innych śmieci: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Następnie w AdwCleaner zastosuj Usuń.

 

2. Uruchom MiniRegTool i w oknie wklej:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sptd\Cfg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sptd

 

Zaznacz opcję Delete Keys/Values including Locked/Null embedded i klik w Go.

 

3. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL

DRV - [2006-07-24 15:05:00 | 000,005,632 | ---- | M] () [File_System | System | Running] -- C:\WINDOWS\System32\drivers\StarOpen.sys -- (StarOpen)

DRV - [2002-07-17 08:05:10 | 000,016,512 | ---- | M] (Adaptec) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\ASPI32.SYS -- (ASPI)

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@avg.com/AVG SiteSafety plugin,version=11.0.0.1,application/x-avg-sitesafety-plugin: C:\Program Files\Common Files\AVG Secure Search\SiteSafetyInstaller\13.0.0\\npsitesafety.dll File not found

O4 - HKLM..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "C:\Program Files\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe" File not found

[2013-02-01 04:04:27 | 000,000,000 | -H-D | C] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\~0

 

:Reg

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\nvUpdatusService]

"Start"=dword:00000004

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

 

:Commands

[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

4. Komentarze na temat zainstalowanych określonych programów:

- Pozbądź się programów związanych z auto-wyszukiwaniem / instalacją sterowników: SlimDrivers i DriverEasy. Powody: takie programy mogą przysporzyć więcej szkód, aktualizacje sterowników w pewny sposób to tylko ręcznie. Dodatkowo, deinstalacje usuną obiekty tych programów automatycznie uruchamiane w systemie.

- Widzę tu jeszcze sfatygowany SubEdit-Player ze strasznie starymi kodekami. Stare kodeki to też mogą być problemy.

 

5. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Niestety to wszystko co dałem radę uzyskać, boję się wchodzić na nieznane strony, szczególnie zagraniczne.

2. Nie znalazłem tych wpisów wg wskazówek z devmgmt.msc

 

1. Wykonane

2. Wykonane

3. Wykonane

4. Wykonane

5. Wykonane

 

Jeszce odnośnie tego nieszczesnego tlane, może i proste, ale nie dla mnie. W wyszukiwarce nie znalazłem żadnego pliku uninstall ani w panelu sterowania, Revo uninstaller też go nie widzi.

Cały czas pojawia smi się komunikat, że mam złe hasło w GG pomimo że w WTW wprowadziłem nr i hasło.

OTL2.Txt

02022013_231551.txt

Odnośnik do komentarza

Nie odpowiedziałeś mi na pytanie czy po aktualizacji VIA jest jakaś poprawa w działaniu systemu. I sprawdź czy aswMBR po aktualizacji sterowników nadal opowiada to samo. Nadal widzę także składniki tych programów:

 

Pozbądź się programów związanych z auto-wyszukiwaniem / instalacją sterowników: SlimDrivers i DriverEasy. Powody: takie programy mogą przysporzyć więcej szkód, aktualizacje sterowników w pewny sposób to tylko ręcznie. Dodatkowo, deinstalacje usuną obiekty tych programów automatycznie uruchamiane w systemie.

 

Usuwałeś je czy nie? Dodatkowo, tak teraz sprawdzam listę zainstalowanych i nie ma tam w ogóle Nero, a w tle działa usługa:

SRV - [2008-09-24 13:32:48 | 000,935,208 | ---- | M] (Nero AG) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Common Files\Nero\Nero BackItUp 4\NBService.exe -- (Nero BackItUp Scheduler 4.0)


Toteż kolejny skrypt do OTL o zawartości:

:Services
Nero BackItUp Scheduler 4.0

:Files
C:\Program Files\Common Files\Nero

:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}]

 

Jeszce odnośnie tego nieszczesnego tlane, może i proste, ale nie dla mnie. W wyszukiwarce nie znalazłem żadnego pliku uninstall ani w panelu sterowania, Revo uninstaller też go nie widzi.
Cały czas pojawia smi się komunikat, że mam złe hasło w GG pomimo że w WTW wprowadziłem nr i hasło.

 

Nic nie mówiłeś, że nie ma żadnego deinstalatora. W takiej sytuacji usuń ręcznie:

1. Zamknij program i upewnij się, że w procesach nie działa tlen.exe.

2. Skasuj z dysku widoczne skróty programu oraz te foldery:

C:\Program Files\Tlen.pl
C:\Documents and Settings\Tomek\Dane aplikacji\Tlen.pl


3. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"Komunikator"=-

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Tlen.pl]

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Tlenofon]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Tlen.pl]


Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik


Co do hasła GG: a czy dane konta Gadu w Tlen.pl w ogóle działały? Ja tu nie widzę innej możliwości niż: dane konta do luftu lub błąd w konfiguracji WTW i jednak tam jest złe hasło którego zmiana nie została dokonana. U mnie w WTW Gadu śmiga.



.

Odnośnik do komentarza

Wielkiej zmiany nie widać. Potrafi się na kilka chwil zawiesić. W menadżerze zbytnio nic nie widać, czasem firefox jedynie zabiera.Dzisiaj system samoistnie się zrestartował.

 

aswMBR wykazuje wciąż to samo.

 

Slim Drivers i DriverEasy były odinstalowane za pomocą Revo, teraz usunąłem ręcznie to co znalazłem w wyszukiwarce.

 

 

Nero jest zainstalowany i czasem z niego korzystam. Nie weim więc czemu go nie widać. Rozumiem, że ISO Burner pełni tą samą funkcję a Nero odinstalować ?

Czy przed wykonaniem skyptu w OTL mam odinstalować Nero ?

 

1. Zrobione.

2. Zrobione.

3. Zrobione.

 

Gdy w WTW wchodzę w okno zmiany hasła nie widac obrazka do przepisania więc żadnej zmainy nie moge dokonać.

Co znaczy, że dane kontaktu są do luftu ?

Odnośnik do komentarza
Wielkiej zmiany nie widać. Potrafi się na kilka chwil zawiesić. W menadżerze zbytnio nic nie widać, czasem firefox jedynie zabiera.Dzisiaj system samoistnie się zrestartował.

 

aswMBR wykazuje wciąż to samo.

 

To muszę przemyśleć.

 

 

Nero jest zainstalowany i czasem z niego korzystam. Nie weim więc czemu go nie widać. Rozumiem, że ISO Burner pełni tą samą funkcję a Nero odinstalować ?

(...)

Oświeżam...mie wykonałem skryptu z Nero bo nie wiem czy mam go wpierw odinstalować ?

 

Skoro Nero jest tu zainstalowane i działa, to oczywistym jest, że omijasz krok ze skryptem. Skrypt ogranicz do:

 

:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}]

 

Nero jest szerszym funkcyjnie programem niż ISO Burner (tylko wypalanie obrazów), ale jeśli Nero używasz tylko do wypalania ISO, to wystarczy ten ISO Burner.

 

 

Gdy w WTW wchodzę w okno zmiany hasła nie widac obrazka do przepisania więc żadnej zmainy nie moge dokonać.

 

A co z przypominaniem hasła Gadu via ten formularz: KLIK?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skrypt wykonany.

Rzeczywiście Nero używam również do nagrywania więc go zostawię, czy w tym przypaku ISO Burner odinstalować ?

Zmianę hasła zrobiłem już raz więc powtórzyłem teraz ponownie i wygląda na to, że tym razem pomogło bo po sprzątaniu w OTL i restarcie, komunikat się nie pojawił :)

Dziękuję :)

 

 

Dość regularnie wykonuję defragmentację, czyszczenie za pomocą C - Cleaner'em, jednak widzę teraz sporo ukrytych plików, nawet pośćiąganiu ni usunięciu już filmów, czy jest jakiś spsoób by to wszystko dogłębniej posprzątać ?

 

Czy błędy, które się pojawiają w podglądzie zdarzeń mają jakieś znaczenie w rozpatrywaniu tego tematu ?

Odnośnik do komentarza

Tu nadal mamy nie rozwiązany problem tych BSOD i dziwnego odczytu w aswMBR. Popatrz czy katalog C:\WINDOWS\Minidump nie jest pusty, wtedy skopiuj go na Pulpit i zapakuj do ZIP, shostuj gdzieś paczkę i podaj link. Ale nie obiecuję szybkiej analizy.

 

 

Rzeczywiście Nero używam również do nagrywania więc go zostawię, czy w tym przypaku ISO Burner odinstalować ?

 

ISO Burner jest najszybszym sposobem wypalenia pliku ISO, a jego instalacja niezbyt inwazyjna (sterownik SPTD omyłkowo doinstalowany już wywaliłam). Możesz go zostawić, tym bardziej że opowiadałeś:

 

Podczas próby nagrania obrazu ISO przez Nero następuje samoczynny restart. Nie miałem do tej pory takiego kłopotu.

 

 

Dość regularnie wykonuję defragmentację, czyszczenie za pomocą C - Cleaner'em, jednak widzę teraz sporo ukrytych plików, nawet pośćiąganiu ni usunięciu już filmów, czy jest jakiś spsoób by to wszystko dogłębniej posprzątać ?

 

Ale o jakich ukrytych plikach mowa, gdzie i jakie nazwy?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Oto link do schostowanego katalogu minidump: http://hostuje.net/f...652dd2d57d69417

 

Tak, może niejasno się wyraziłem, chodzi mi o to, że przez te kilka miesięcy, ściągania, uruchamiania, filmów, aplikacji etc. oraz po ich usunięciu/odinstalowaniu pozostawiają one wiele plików, niepotrzebnych już w systemie. Przykładowo, zobaczyłem ostatnio po wykonaniu jakś zaleconych działań ukryte pliki (czyli te, które sa na blado podświetolne), np filmy, których dawno już nie posiadam.Czy na to jest jakiś sposób ?

I z innej beczki, czy istnieje jakiś program wyszukujący nieużywane programy, niepotrzebne foldery, czy trzeba ręcznie je sprawdzać i usuwać ?

Odnośnik do komentarza

Witam,

Martwi mnie ta bateria :)

Wg mnie trzebaby zbadać dokładniej jaki wpływ ma ta martwa bateria, obecnie NIE podtrzymująca ustawień biosu.

Symptomy jakie opisuje Tom75 (BSOD, problemy podczas instalacji) pasują do wadlliwych pamięci RAM. A związek z baterią? Możliwe że ktoś w przeszłości mu tak ustawił patrametry ramu, że system działał (np. poprzez "underclocking"). Po zgonie baterii i pierwszej stracie zasilania sieciowego, bios ORAZ parametry taktowania pamięci zostaly zresetowane do ustawien fabrycznych... i zaczęło się sypać.

Sprawdzenie memtestem na pewno nie zaszkodzi.

http://www.memtest.org/#downiso

Odnośnik do komentarza

Właśnie pojawił się BSOD, zrzut z ekranu załączam.

Nic nadzwyczajnego nie robiłem. Przeglądałem tylko net'a.

W podglądzie zdarzeń w aplikacjach ostrzeżenie Userenv: System Windows zapisał rejestr użytkownika...kiedy aplikacja lub usługa nadal użytkowała rejestr podczas wylogowania. Pamięć używana przez rejestr użytkownika nie została zwolniona. Rejestr zostanie zwolniony, kiedy nie będzie używany.

Najczęstszą tego przyczyną są usługi uruchamiane z konta użytkownika Próbuj skonfigurować te usługi, aby były uruchamiane z konta.

LocalService lub NetworkService

w systemie znalazłem też ostrzeżenia: Zegar rozsynchronizowany, ale o tym wiem z racji tej baterii, oraz taki komunikat DHCP: Komputer nie mógł odnowić swojego adresu z sieci (DHCP) dla karty sieciowej...przekroczono limit czasu semafora. komputer będzie próbował sam uzyskać adres z serwera adresów sieciowych (DHCP)

 

Memtest przez kilka godzin nic nie wykrył.

 

WTW - jak prowadzę rozmowę, widzę wciąż rozłączany i ponownie włączany status osoby z którą rozmawiam, co jakąś chwilę ?

Tak jak by się wciąż resetowało połączenie.

Na przeglądarkach łącze stabilne. Choć firefox zamula czasem (patrząc na menadżer zadań). Szczególnie gdy przez chwilę go nie używam.

 

Załączam również wynik debbugger.a.

 

 

Nie wiem czy to ma znaczenie, że zakładałem osobny temat z laptopem, dotyczący problemów z instalacją Service pack1, poruszałem się pendrive'm pomiędzy nimi. ?

post-1463-0-62749400-1361365367_thumb.jpg

dbg20.02.13.txt

Odnośnik do komentarza

Tom75

 

Ten GMER/aswMBR na razie zostawiam. Ostatni BSOD już wygląda sprzętowo. Wyniki debugera + artykuł opisujący podstawowe przyczyny BSOD 0x0000007F: KB137539.

 

Załóż nowy temat w dziale Hardware: KLIK. W temacie podaj:

- link tu do tematu, by było wiadome od czego się zaczęło, by nie proszono o bezużyteczne już logi z OTL.

- informacje istotne: problem baterii + "Memtest przez kilka godzin nic nie wykrył"

- pełną specyfikację sprzętową wedle wytycznych działu

- spakowany katalog C:\Windows\Minidump

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...