Skocz do zawartości

Problem - liczne Blue Screeny


jpuklacki

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

BSODy niestety idą nierzadko w parze z problemami ze sprzętem - zazwyczaj pamięcią, choć nie tylko. Idźmy jednak dalej tropem sterownikowym.

W podesłanych przez Ciebie dumpach jest kilka sterowników spoza MS:

 

nvstor.sys Fri Mar 19 21:51:52 2010 (4BA3E3E8), nVidia Storage Drivers

EtronXHCI.sys Mon Jul 25 23:30:42 2011 (4E2DE082), Etron USB 3.0 Extensible Host Controller Driver

EtronHub3.sys Mon Jul 25 23:30:44 2011 (4E2DE084), Etron USB 3.0 Extensible Hub Driver

Rt86win7.sys Tue Aug 23 15:54:26 2011 (4E53B112), Realtek NIC

nvhda32v.sys Wed Dec 19 06:41:17 2012 (50D1537D), nVidia HDMI Audio Device (nForce chipset driver)

avgtpx86.sys Tue Aug 21 16:16:25 2012 (50339839), AVG Driver

nvlddmkm.sys Sun Feb 10 00:13:25 2013 (5116D815), nVidia Video drivers

 

przy czym widzę, że ten ostatni w dumpie z 5 lutego był w wersji

 

nvlddmkm.sys Sat Dec 29 07:49:51 2012 (50DE928F)

 

Jako że na razie nie przychodzi mi nic innego do głowy - spróbuj może powalczyć z tymi sterownikami - zacznij od znalezienia update'u, lub cofnij się do którejś z wcześniejszych wersji. Na stronie producenta płyty jest dostępnych trochę aktualizacji: [KLIK] (sprawdź, czy to Twoja rev.)

Równolegle możesz zacząć testować sprzęt: pamięć przy użyciu Memtestu [KLIK]

Czy podkręcałeś procesor? W dumpach jest takie coś:

Max Speed 3200MHz

Current Speed 3800MHz

jeśli tak, to wróć do defaulta i poobserwuj.

Wygląda również na to, że pamięć masz ustawioną na 1600MHz, sprawdź na liście zgodnych pamięci, czy faktycznie może tak pracować: [KLIK].

Zasilacz: hwinfo [KLIK] - tu na pewno sprzętowcy będą chcieli zobaczyć zrzut z sensors.

 

Na razie tyle.

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Chciałem zapytać odnośnie postu nr 8 co te komendy dają? Poza tym, że przedstawiają (tak mi sie wydaje ładowane sterowniki)

Jeśli pytanie nie na miejscu (chodzi mi o temat) nie zamierzam wprowadzać zamieszania - bez problemu założę nowy. Z ciekawości zastosowałem komendę u siebie verifier /standard /all i wygenerowałem log. Ale u mnie poza standardowym przedstawieniem, co sie ładuje nic konkretnego nie ma. Fakt, że błedów też nie ma.

Odnośnik do komentarza

Jak wiadomo, wszystkie sterowniki działajace w trybie jądra wspóldzielą wspólną przestrzeń adresową i błąd w jednym rzutuje na działanie innych. Verifier to narzędzie, które wymusza kontrolę sterowników w czasie działania systemu. Czasem np. jakiś sterownik zaczyna pisać nie tam, gdzie powinien, nie powodując jednak przy tym padu systemu i dopiero po jakimś czasie inny sterownik (lub sam system) powoduje bugcheck. Verifier obserwuje zachowania sterowników i np. przy wspomnianej próbie zapisu w miejscu, które leży poza dozwolonym obszarem zgłosi wprost błąd w postaci dumpa.

 

Verifier można uruchomić i skonfigurować w wersji okienkowej (opis tu: [KLIK]), lub wprost z wiersza poleceń. Ta druga możliwość wydaje mi się prostsza, stąd ją zaproponowałem. Opcja /standard ustawia podstawowe testy odnośnie weryfikacji sterowników, /all - dla wszystkich sterowników działających w systemie. Gdy załadujesz teraz dostarczony dump, i wykonasz podstawową analizę (!analyze -v) to zobaczysz coś takiego:

 

DEFAULT_BUCKET_ID: VERIFIER_ENABLED_VISTA_MINIDUMP

 

Zazwyczaj dodatkowo na stosie pojawiają się funkcje verifiera (np. nt!VerifierObReferenceObjectByHandle, nt!VerifierBugCheckIfAppropriate, etc.)

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...