Skocz do zawartości

Brak opcji Otwórz i Zapisz jako


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem zapytać, jak przywrócić opcję Zapisz Jako i Otwórz - nie działają mi w żadnym programie (okno programu miga raz i nic się nie dzieje). Przeinstalowanie programu zwraca błąd pliku .msi "Error 1316" i/lub "0x80040154", z którym sobie niejako poradziłem usuwając poprzednią instalację - ale dalej nie mam opcji Otwórz i Zapisz Jako. Może jest jakieś ustawienie w rejestrze, które trzeba by przestawić?

 

Nie wiem czym się mi Vista zainfekowała i nie wiem gdzie to jest, bo żaden antywirus nic nie widzi, ale podejrzewam, że to jakiś trojan był.

 

log z Hijack This

http://wklej.org/id/395800/

ComboFix nie zastartował

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Już daję logi z DDS - nic innego nie włączyło się poprawnie (OTL z błędem 0x7785F35F)

http://wklej.org/id/395826/

 

Właśnie zauważyłem, że nie działa też opcja Zapisz Jako z menu kontekstowego :(

Oraz po dłuższym używaniu, aplikacje nie dają się zainstalować, ponieważ występuje jakiś błąd 0xXXXXXXXXX przy tworzeniu skrótów.

 

Po namyśle, myśle, że to robactwo to był Hack.Tool

Odnośnik do komentarza

DDS niekompletny, gdzie jest Attach.txt?

 

Po namyśle, myśle, że to robactwo to był Hack.Tool

 

Skąd to przypuszczenie? Czy coś to pokazało? W załączonym fragmencie DDS: brak śladów czynnej infekcji, do ewentualnego usuwania są tu tylko drobnostki typu odpadki po toolbarze / usłudze czy wpis w pliku HOSTS (akcja nie powinna mieć znaczenia dla pracy systemu):

 

mURLSearchHooks: H - No File

TB: {511131F1-4629-4254-A85F-ED7B6D75DD3C} - No File

TB-X64: {511131F1-4629-4254-A85F-ED7B6D75DD3C} - No File

Hosts: 127.0.0.1 www.spywareinfo.com

S2 NapAgMan;Network Access Protection Manager;c:\windows\system32\napaserv.exe --> c:\windows\system32\napaserv.exe [?]

 

Komentarz na przyszłość. Jest wyraźnie napisane: ComboFix nie działa na x64, więc podejmowanie prób z nim nie ma żadnego sensu. To jest program tylko i wyłącznie dla 32-bitowych systemów i ze względu na swoją specyfikę nie może się uruchomić w emulacji Wow64. Możesz także swobodnie wyrzucić z dysku HijackThis, który nie ma kompatybilności z tą architekturą i sprzedaje fałsz (tylko wycinek emulacji 32-bit, nie pokazuje komponentów 64-bit).

 

Chciałem zapytać, jak przywrócić opcję Zapisz Jako i Otwórz - nie działają mi w żadnym programie (okno programu miga raz i nic się nie dzieje). Przeinstalowanie programu zwraca błąd pliku .msi "Error 1316" i/lub "0x80040154", z którym sobie niejako poradziłem usuwając poprzednią instalację - ale dalej nie mam opcji Otwórz i Zapisz Jako. Może jest jakieś ustawienie w rejestrze, które trzeba by przestawić?

 

W "żadnym programie", to znaczy w których? Konkrety podaj, jakie aplikacje, bo nie jestem przekonana czy na pewno "wszystkie", a może jest tu coś wspólnego.

 

1. Test numer jeden to sprawdzenie co się stanie po deinstalacji wszelakiego oprogramowania zabezpieczającego (Spyware Terminator / Panda / Avast). To taki typ, który może czynić niespodzianki. Np. na poprzednim forum, na którym działałam, był dość dziwny przypadek z Panda Cloud, która to zablokowała funkcje kopii zapasowej w Windows 7.

 

2. Dla testu pozbyć się wszelkich "nienormalnych" modyfikacji w Windows Explorer i obszarach pobocznych, np. modyfikacji w stylach (widzę tu w logu twór Indigo.msstyles sugerujący używanie niedomyślnych styli).

 

3. Dodatkowe uwagi w kwestii zainstalowanego oprogramowania:

 

  • Do permanentnej deinstalacji Spyware Terminator oraz Crawler Toolbar. To nie jest "mocne".
  • Do wyrzucenia "zwalniacze RAM" (ram kontroler + Cacheman). Więcej szkód niż pożytku, a programy na dodatek 32-bitowe (brak natywności). Więcej: The Truth about Windows Memory Optimizers
  • Radzę także wywalić próchno Konnekt (brak kompatybilności z Vista / od biedy się tam uruchamia), masz pod x64 natywne aplikacje takie jak WTW czy Miranda, z pełną obsługą najnowszego protokołu GG8/10. Do czytania: Darmowe komunikatory.

 

 

.

Edytowane przez picasso
1.11.2010 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...