Skocz do zawartości

Non stop restart przy uruchamianiu


Hajasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Podczas uruchamiania Windows XP SP3 następuje na planszy z ładowaniem restart systemu

i tak w kółko dochodzi do planszy ładowania i restart.

W trybie awaryjnym to samo. Nie ma żadnego komunikatu przed restartem.

Proszę o podanie instrukcji jakie programy mam pobrać i jakie kroki wykonać aby

przywrócić staruszka do życia.

Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To raczej wygląda na uszkodzenie sprzętowe, ale OTLPE też się przyda, jeśli wykluczymy hardware.

Płyta HBCD, pobrać i wypalić.

Ustawić CD jako pierwsze urz. bootujące i start z płyty HBCD.

DOS programs

Test pamięci np. Memtest 86+ - do pierwszego błędu, lub kilka godzin. Jeden błąd oznacza uszkodzoną pamięć RAM. Gdy kilka płytek RAM, testować pojedynczo.

Dla ułatwienia diagnostyki ustaw w BIOSIE kontroler dysku w tryb IDE(jeśli dysk SATA), po zakończeniu diagnostyki wróć do ustawień pierwotnych.

HDD - programy MHDD, ViVard, HDAT2 opisy w sieci. Podać odczyt SMART dysku. Przy MHDD również wynik skanu powierzchni(zdjęcia)

BOOT z CD HBCD -> wybrać Mini WinXP. Po załadowaniu podać, czy i co jest widoczne na dysku systemowym. Dysk może mieć inną literę, szukać partycji z systemem( Windows ?) W narzędziach HBCD jest IrfanView. Można zrobić screeny (np. na pena) i podać na forum.

Odnośnik do komentarza

Oto co wykazały analizy.

OTLPE nie zrobi logów bo okazało się, że nie ma systemu!

Dla pewności jeszcze wystartowałem ERD Commander i okazuje się, że dysk systemowy C

jest pusty. Pozostałe partycje D i E są nienaruszone i zawierają całą zawartość.

Posiadam jeden dysk podzielony na 3 partycje.

Czyżby zagubiła się partycja ?

Gdyby dysk C był goły to przy rozruchu pojawiłby się komunikat o braku systemu, a tu

pojawia się plansza Windows XP i przy pierwszym ładowaniu reset.

Czy można odzyskać te dane albo partycję (nie wiem co zniknęło).

W każdym razie ERD i OTLPE widzą dysk C, D i E ale według nich C jest pusty.

Jakieś rady czy pozostaje mi tylko jakiś serwis ?

Tak to wygląda

post-3086-0-54848200-1359305951_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Partycje wyglądają Ok.

Kliknij(zaznacz) na "Podstawowa(A) NTFS (07) 23,7GB"

A następnie na przycisk "Otwórz Wolumen"

Następnie w + przy Wszystkie znalezione i sprawdź co jest widoczne na tej partycji

Na początek skopiuj na inny nośnik niezbędne dane. Wersja free DMDE pozwala kopiować pliki( do 4000 z katalogu jednocześnie) Nie podałeś SMART dysku więc nie wiadomo czy dysk nie jest uszkodzony, choć sądząc po objawach jakiś plik systemowy jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza

Dysk nie jest w najlepszym stanie. Jeśli masz taką możliwość rób kopię posektorową na inny nośnik. Wymaga to jednak drugiego dysku o co najmniej równej pojemności. Jeśli nie masz, kopiuj co istotne inne nośniki. Z wszystkich partycji . Z C: za pomocą DMDE, z pozostałych zwykłe kopiuj. Pozostała diagnostyka dysku po skopiowaniu danych.

Odnośnik do komentarza

Na zewnętrznym nośniku tworzysz katalogi o nazwach jakie masz skopiować. W lewym oknie klikasz na katalog z którego pliki chcesz kopiować, Narzędzia > Odzyskaj :

Ma być zaznaczone : tylko pliki w bieżącym panelu

Klik na Rozmiar

Następnie w "Odzyskaj do" wskazujesz katalog do odzysku.

I Ok.

Ponieważ dysk jest uszkodzony, odzyskane pliki należy sprawdzić wyrywkowo, czy otwierają się poprawnie.

SMART określa stan całego dysku 160GB. To iż pozostałe partycje są widoczne obecnie, może ulec zmianie. Teraz możesz kopiować z nich całe katalogi, co będzie jutro ??

Ale to oczywiście Twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza

Pliki z pulpitu szukasz w lokalizacji:

Lewy panel

C:\Documents and Settings\TWOJE\Pulpit

W prawym oknie wyświetli znalezione. Jeśli miałeś jakieś katalogi na pulpicie, to pliki z pulpitu musisz odzyskiwać pojedynczo. W prawym oknie zaznaczasz plik (JEDEN plik)i Odzyskaj.

Jeśli szukane pliki są w katalogach na pulpicie, musisz uprzednio, w lewym panelu, otworzyć ten katalog

Rozmiar przeliczy wyłącznie PLIKI.

To są uroki używania PULPITU jako śmietnika.

Koszt odzysku w firmie to od kilkuset do kilku tys. pln.

Odnośnik do komentarza

Akurat to komputer mojego ojca i on miał na pulpicie dokumenty, z których aktualnie korzystał.

Tak mu zrobiłem aby nie musiał przeszukiwać kompa w celu ich znalezienia.

To samo się tyczy załączników z maili, które zapisywały się na pulpicie.

Ja wiem, gdzie znajdują się pliki z pulpitu w systemie.

Niestety za każdym razem jak robiłem tak jak podałeś z tym DMDE to po naciśnięciu rozmiar

pojawiało się okienko z błędem i dalej jak pisałem.

Dzwoniłem do faceta co już kiedyś zajmował się tym komputerem i jutro pod wieczór ma zobaczyć co i jak.

Oczywiście odzyskiwanie w specjalnych serwisach nie wchodzi w grę. Może on po prostu będzie miał sposób

aby odzyskać te ok 10MB

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...