Skocz do zawartości

Win32/Sirefef.EZ


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

nie mogłem znaleźć otwartego tematu wprzypadku tego robala Win32/Sirefef.EZ , użyłem już SystemLook x64 z wynikiem :

 

SystemLook 30.07.11 by jpshortstuff

Log created at 10:19 on 25/01/2013 by z

Administrator - Elevation successful

 

========== reg ==========

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}]

(Unable to open key - key not found)

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{F3130CDB-AA52-4C3A-AB32-85FFC23AF9C1}]

@="Microsoft WBEM New Event Subsystem"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{F3130CDB-AA52-4C3A-AB32-85FFC23AF9C1}\InprocServer32]

@="%systemroot%\system32\wbem\wbemess.dll"

"ThreadingModel"="Both"

 

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}]

@="MruPidlList"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32]

@="%SystemRoot%\system32\shell32.dll"

"ThreadingModel"="Apartment"

 

 

========== filefind ==========

 

Searching for "services.exe"

C:\Windows\System32\services.exe --a---- 328704 bytes [23:19 13/07/2009] [01:39 14/07/2009] 24ACB7E5BE595468E3B9AA488B9B4FCB

C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-s..s-servicecontroller_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_none_2b54b20ee6fa07b1\services.exe --a---- 328704 bytes [23:19 13/07/2009] [01:39 14/07/2009] 24ACB7E5BE595468E3B9AA488B9B4FCB

 

-= EOF =-

 

 

co dalej z tym zrobić proszę o pomoc i z góry sorx za dubel tematu

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
nie mogłem znaleźć otwartego tematu wprzypadku tego robala Win32/Sirefef.EZ , użyłem już SystemLook x64 z wynikiem

 

Proszę zacząć od zasad działu: KLIK. Po pierwsze: zakaz dopisywania się do cudzych tematów, nie na darmo szybko zamykam wszystko. Po drugie: nie wolno się wzorować na cudzych tematach. Po trzecie wymagane są obowiązkowe logi (OTL + GMER) oraz wyciąg ze skanera gdzie widzi infekcję (dokładna ścieżka dostępu). Proszę to dostarczyć.

 

Twój skan z SystemLook bezużyteczny, to są stare warunki szukania, log z OTL połowę z tego już ma uwzględnione w skanie. Ponadto wariantów ZeroAccess wiele, skąd wiesz że na to masz szukać? Mówię: proszę się nie wzorować na cudzuch tematach.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wielkie sory za moje błędy

 

już dostraczam wszystko co mi napisałeś i od razu  pragnę dodać że nie poruszam się biegle po tego typu programach i czynnościach

 

nie wiem co jest ale nie moge dołaczyc plików  wiec musze tak po jednym je wkleić

 

nie moge plików dodać mam  extras i  gmer ale nie moge ich dołączyć

OTL.Txt

Extras.txt

Odnośnik do komentarza

Ad "napisałeś" = jestem kobietą. Do uzupełniania posta, gdy nikt jeszcze nie odpisał, służy opcja Edytuj, posty powyżej sklejam. Co to znaczy "nie mogę dołączyć plików" = jaki błąd?

 

EDIT: Jak mówiłam: Edytuj. Posty sklejam. Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie jaki jest problem z dołączaniem plików. Post z GMER wyrzucam, przecież kompletnie nieczytelny log, wszystko sklejone. Dobra, zostaw to na razie, mam wystarczającą ilość danych.

 

 

Działa tu wariant ZeroAccess uruchamiasz z Kosza (wszystko ukryte i zablokowane przez uprawnienia). Ponadto trojan zrobił rzeźnię w komponentach Windows, skasowane liczne usługi. Przeprowadź następujące działania:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

reg delete HKCU\Software\Classes\CLSID\{fbeb8a05-beee-4442-804e-409d6c4515e9} /f
reg add HKLM\SOFTWARE\Classes\CLSID\{5839FCA9-774D-42A1-ACDA-D6A79037F57F}\InprocServer32 /ve /t REG_EXPAND_SZ /d %%systemroot%%\system32\wbem\fastprox.dll /f
pause

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.BAT

 

Kliknij prawym na plik i wybierz opcję Uruchom jako Administrator. Konieczny restart komputera, by odładować z pamięci ZeroAccess.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

TAKEOWN /F C:\$Recycle.Bin /R /A /D Y

icacls C:\$Recycle.Bin\S-1-5-18 /grant Wszyscy:F /T

icacls C:\$Recycle.Bin\S-1-5-21-4253968316-357449742-714158169-1001\$ee1e92becee258131be6aec2d025359c /grant Wszyscy:F /T

rd /s /q C:\$Recycle.Bin

netsh winsock reset

pause

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.BAT

 

Kliknij prawym na plik i wybierz opcję Uruchom jako Administrator. Konieczny restart komputera, by dokończyć reset Winsock naruszony przez ZeroAccess.

 

3. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files

C:\Windows\SysWow64\%APPDATA%

C:\Windows\assembly\GAC_32\Desktop.ini

C:\Windows\assembly\GAC_64\Desktop.ini

 

:OTL

O4 - HKLM..\Run: [KiesTrayAgent] C:\Program Files (x86)\Samsung\Kies\KiesTrayAgent.exe File not found

O4 - HKCU..\Run: [] C:\Program Files (x86)\Samsung\Kies\External\FirmwareUpdate\KiesPDLR.exe File not found

O4 - HKCU..\Run: [rigcerupzucr] c:\users\z\rigcerupzucr.exe File not found

 

:Commands

[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu.

 

4. Odbuduj usunięte przez trojana usługi za pomocą ServicesRepair.

 

5. Napraw martwą ikonę Centrum Akcji uszkodzoną przez trojana. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ShellServiceObjects\{F56F6FDD-AA9D-4618-A949-C1B91AF43B1A}]

"AutoStart"=""

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

6. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras), zaległy GMER oraz Farbar Service Scanner. Uruchom SystemLook x64 i do skanu wklej:

 

:dir

C:\$Recycle.Bin /s

 

:filefind

services.exe

 

:reg

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ShellServiceObjects /s

 

Klik w Look.

 

Oczywiście teraz mi odpowiadasz już w nowym poście, nie edytujesz wstecznie starszych.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ale tu nie koniec działań! Trzeba potwierdzić wykonanie wszystkiego, zadać pewne czyszczenia kosmetyczne etc. Prosiłam, byś po wykonaniu akcji podał dane:

 

6. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras), zaległy GMER oraz Farbar Service Scanner. Uruchom SystemLook x64 i do skanu wklej:

 

:dir
C:\$Recycle.Bin /s
 
:filefind
services.exe
 
:reg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ShellServiceObjects /s

 

Klik w Look.

Edytowane przez picasso
26.02.2013 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...