Skocz do zawartości

Niektóre programy nie startują, zniknęły ikony z paska


bowie15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku dni mam problem z uruchomieniem wielu programów - zaczęło się od Office poprzez brak wyświetlania ikon uruchomionych programów min. antywirusa i zapory Online Armor do braku możliwości odinstalowania np.Alkohola lub wejścia do centrum zabezpieczeń. Chyba pogorszyłem wczoraj sprawę bo OA informował o zmianie opery poprzez proces eksplorer i kilku jeszcze innych a ja dałem zgodę.

Logi wykonane w trybie awaryjnym bo w normalym żaden ze skanerów się nie uruchamia.

W proces explorer widać pracującego AV i zaporę, ale próba wywołania GUI daje komunikat "System Windows nie może uzyskać dostępu do okreslonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień,aby uzyskać dostęp do elementu"

 

DDS.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Attach.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wiem po co dajesz dubel OTL + DDS, skoro tylko jeden z zestawów ma być podany. Za to brak obowiązkowego loga pod kątem wykrywania rootkitów (GMER lub Root Repeal). A w podanych tu logach: brak śladów infekcji.

 

Biorąc pod młotek objawy, to równie dobrze może być wynik przegięcia w zabezpieczeniach / nieprawidłowej konfiguracji elementów HIPS-podobnych blokujących więcej niż ma to mieć miejsce / konfliktu. Widzę tu zestaw DefenseWall i Online Armor. Co bym spróbowała: o ile to możliwe (w sensie: da się dojść do konfiguracji obu pakietów) wyresetować wszystko, usuwając reguły i sprowadzając programy do wiedzy podstawowej jak po instalacji, a jeśli to jest niemożliwe, odinstalować wszystko w trybie awaryjnym i sprawdzić czy po pozbyciu się programów można uruchamiać elementy w Windows.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...