Skocz do zawartości

Wszystkie karty sieciowe wyłączone, długie uruchamianie


Maker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Krótko opiszę prolem: nie wiem jaim cudem, ale na laptopie mojej młodszej siostry wszystkie karty sieciowe (fizyczne i emulowane przez VitualBox) przestały działać, w menedżerze urządzeń koło wszystkich były wykrzykniki. Dodatkowo system bardo wolno się uruchamiał. Zrobiłem skanowanie Avastem, potem użyłem ComboFiksa (log w załączniku). Po użyciu CFa system uruchamiał się w miarę nrmalnie, ale karty sieciowe nadal były wyłączone. Zrobiłem Przywracanie systemu i teraz wszystko działa, ale nie wiem co było przyczyną i dlatego daje logi w załączniku.

OTL.Txt

GMER.txt

Extras.Txt

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Log z GMER zrobiony w złych warunkach = czynny sterownik SPTD od emulatora. Z raportów nic nie wynika. Żadnych jawnych tropów. Operacje ComboFix błahe i błędne (wywalił cały folder c:\programdata\PCDr = to folder logów narzędzia PC-Doctor Della: KLIK). Nie tędy droga.

 

Zastanowił mnie wprawdzie ten wpis "Realtek", czy to na pewno Realtek:

 

O4 - HKU\S-1-5-21-3012217911-991560486-234474863-1000..\Run: [MSES.exe] C:\Users\slawek\AppData\Roaming\Realtek Semiconductor\Realtek HD Audio Manager\1.0.0.653\MSES.exe (Realtek Semiconductor)

 

 

wszystkie karty sieciowe (fizyczne i emulowane przez VitualBox) przestały działać, w menedżerze urządzeń koło wszystkich były wykrzykniki

 

Być może był jakiś filtr na urządzeniach sieciowych, sterownik usunięto i padły wszystkie karty. Być może VirtualBox zamieszał. Być może komercyjna wersja Avast i zapora, bo widać tu szczątkową usługę wkazującą na pobyt wersji Avast Internet Security:

 

SRV - File not found [Disabled | Unknown] -- C:\Program Files\AVAST Software\Avast\afwServ.exe -- (avast! Firewall)

 

Być może... To spekulacje bez danych tego rodzaju. Powyższe logi nie sprawdzają takich miejsc. Użyte Przywracanie systemu, więc dodatkowo zatarte ślady.

 

 

PS. Drobnostka. Usuń szczątek po McAfee:

 

O2 - BHO: (McAfee Phishing Filter) - {27B4851A-3207-45A2-B947-BE8AFE6163AB} - c:\progra~1\mcafee\msk\mskapbho.dll File not found

 

W Autoruns karta Internet Explorer.

 

.

Edytowane przez picasso
23.02.2013 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...