Skocz do zawartości

Trojan Defiler.G i kolejny raz policyjny wirus...


Rekomendowane odpowiedzi

Historia jakich wiele ostatnio, przeglądam sobie internet a tu nagle na cały ekran informacja że komputer został zablokowany i nic nie dało się zrobić, nawet wejść do trybu awaryjnego. Działał tylko tryb awaryjny z wierszem poleceń.

Co zrobiłem:

  • uruchomiłem komp z wiersza poleceń i uruchomiłem autoruns.exe
  • odznaczyłem w autoruns 2 podejrzanie (według mnie) wyglądające wpisy - te zaznaczone na czerwono na poniższym screenie

beztytuucqq1m.png

beztytiiiuupcoim.png

 

  • uruchomiłem system ponownie - włączył się już normalnie na pierwszy rzut oka
  • usunąłem z \AppData\Roaming pliki skype.dat i skype.ini bo wydało mi się to podejrzane - nigdy na kompie nie miałem skypa...
  • z ProgramData usunąłem folder LocalSettings razem z podejrzaną zawartością - plikiem mswius.exe

Tutaj link do raportu na temat tego pliku z virustotal.

  • na koniec przeskanowałem system antywirusem AVG który znalazł coś takiego:

Koń trojański Defiler.G, C:\Windows\SysWOW64\svchost.exe (2572)

Proszę o sprawdzenie logów bo wydaje mi się że chyba coś po tym jeszcze zostało.

Na koniec zaktualizowałem Javę 7 z update 10 do update 11. Chyba przez to musiałem złapać tego rodzynka :D

 

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.57

Windows 7 Service Pack 1 x64 (UAC is disabled!)

Internet Explorer 9

``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````

AVG Internet Security 2013

Antivirus up to date!

`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````

Java 7 Update 11

Adobe Flash Player 11.5.502.146

Adobe Reader XI

````````Process Check: objlist.exe by Laurent````````

AVG avgwdsvc.exe

`````````````````System Health check`````````````````

Total Fragmentation on Drive C:

````````````````````End of Log``````````````````````

 

EDIT: dodałem 2 logi

OTL.Txt

Extras.Txt

mbam-log-2013-01-14 (23-05-20).txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
usunąłem z \AppData\Roaming pliki skype.dat i skype.ini bo wydało mi się to podejrzane - nigdy na kompie nie miałem skypa...

z ProgramData usunąłem folder LocalSettings razem z podejrzaną zawartością - plikiem mswius.exe

 

Usunięcie słuszne, to była infekcja.

 

 

Na koniec zaktualizowałem Javę 7 z update 10 do update 11. Chyba przez to musiałem złapać tego rodzynka

 

Bardzo prawdopodobne. Obecnie Java to jedno ze źródeł.

 

 


W obecnych logach nie widzę już oznak czynnej infekcji, tylko wymagana korekta na te dwa wpisy wpis (ten drugi: infekcja się stąd ładowała, domyślnie Shell w HKCU nie istnieje):

 

O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Run: 31099 = C:\PROGRA~3\LOCALS~1\Temp\mswius.exe

O20 - HKU\S-1-5-21-4192287146-3759036495-2947714439-1000 Winlogon: Shell - (explorer.exe) - C:\Windows\SysWow64\explorer.exe (Microsoft Corporation)

 

... i usunięcie drobnych folderów.

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"=-
 
:OTL
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Run: 31099 = C:\PROGRA~3\LOCALS~1\Temp\mswius.exe
 
:Files
C:\ProgramData\APN
C:\Users\Public\Documents\microsoft
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu.

 

2. W OTL uruchom Sprzątanie.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...