Skocz do zawartości

Błędne wskazanie wolnego miejsca na dysku systemowym - system padł


Kajot

Rekomendowane odpowiedzi

windows 8 .

 

System błędnie wskazywał ilosć wolnego miejsca na dysku . Partycja systemowa to ponad 90 GB podczas gdy zajęte mogło byc około 40 GB, system pokazywał, że wolego miejsca jest kilka MB. Po próbie restartu system padł i nie daje się uruchomić . Narzędzie diagnostyki windowsa 8 nie daje rady go naprawić. Nie udało mi się uruchomic OTLPE. Przy wskazywaniu folderu C:\windows wyświetla komunikat , że to target to nie jest win 2000 ani późniejszy.

Załączam log z FRST

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows 8. W logu są jakieś dziwne odczyty o brakach plików Windows:

 

==================== Known DLLs (Whitelisted) =================

 

C:\Windows\System32\combase.dll IS MISSING

C:\Windows\System32\ole32.dll IS MISSING

C:\Windows\System32\SHCORE.dll IS MISSING

C:\Windows\System32\URLMON.dll IS MISSING

C:\Windows\System32\MSCTF.dll IS MISSING

C:\Windows\System32\SHELL32.dll IS MISSING

C:\Windows\System32\gdi32.dll IS MISSING

C:\Windows\System32\user32.dll IS MISSING

C:\Windows\System32\IERTUTIL.dll IS MISSING

C:\Windows\System32\WININET.dll IS MISSING

 

==================== Bamital & volsnap Check =================

 

C:\Windows\explorer.exe IS MISSING

C:\Windows\System32\winlogon.exe IS MISSING

C:\Windows\System32\svchost.exe IS MISSING

C:\Windows\System32\services.exe IS MISSING

C:\Windows\System32\User32.dll IS MISSING

 

Nie wiem co o tym sądzić, czy to jakieś przekłamania skanu, czy Windows faktycznie jest tu poszatkowany. I jeszcze jest katalog świadczący o sprawdzaniu dysku i "naprawianiu" błędów poprzez ich obcinanie:

 

2013-01-09 22:30 - 2013-01-09 22:30 - 00000000 __SHD C:\found.000

 

 

Narzędzie diagnostyki windowsa 8 nie daje rady go naprawić.

 

Próbowałeś funkcję Resetuj PC?

 

 

System błędnie wskazywał ilosć wolnego miejsca na dysku . Partycja systemowa to ponad 90 GB podczas gdy zajęte mogło byc około 40 GB, system pokazywał, że wolego miejsca jest kilka MB.

 

A jak Ty sprawdzałeś to wolne miejsce? Mówisz o partycji około 90 GB, do czego pasuje ta pobrana przez FRST i jakoby wolnego sporo:

 

==================== Partitions =============================

 

2 Drive c: () (Fixed) (Total:97.65 GB) (Free:84.9 GB) NTFS ==>[Drive with boot components (obtained from BCD)]

 

 

Nie udało mi się uruchomic OTLPE. Przy wskazywaniu folderu C:\windows wyświetla komunikat , że to target to nie jest win 2000 ani późniejszy.

 

OTLPE to archaizm. Silnik XP. Prawdopodobnie ta produkcja zresztą jest wymarła, od dawna OTL nie jest aktualizowany w OTLPE. Dla nowoczesnych platform od Vista w górę to FRST.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź

 

Próbowałeś funkcję Resetuj PC?

 

Nie i chciałbym tego uniknąć o ile to możliwe. Opcji odśwież system też na razie nie próbowałem

 

A jak Ty sprawdzałeś to wolne miejsce? Mówisz o partycji około 90 GB, do czego pasuje ta pobrana przez FRST i jakoby wolnego sporo:

Tak skan pokazuje, że na tej partycji jest sporo miejsca . Natomiast przed padem system widział ja jako zapełniona w 100% i zaczął generować komunikaty o zbyt małej ilości wolnego miejsca na dysku . Usunąłem kilka dużych plików - zrobiło się parę GB wolnego . Po kilku dniach sprawdziłem system i okazało się , że wolna jest ponad połowa dysku ( tak jakby samo cos sie zwolniło) Po kilku dniach system znowu zaczął sygnalizować , ze dysk systemowy jest zajęty . Po najechaniu myszką na ikone dysku system pokazywał , że dysk jest zajety w prawie 100 % . Ogólna waga wszystkich katalogów ( po zaznaczeniu pokaż ukryte ) wynosiła około 20-30 GB. Aha nie miałem utworzonego żadnego punktu przywracanie sytemu, pliki pages i ten od hibernacji zajmowały w sumie około 4 GB w sumie. Pomyślałem , że może to jakiś wirus . Skanowanie Avastem nic nie dało . Chciałem zrestarować komputer no i nie udało się - system padł

 

Aha w międzyczasie próbowałem uruchomić kaperski rescu dysk ( już po wygenerowaniuzałączonego w pierwszym poście loga w FRST) ale program nie przystąpił do skanowania dysku gdyż nie mógł się zaktualizować ( sygnalizował, że nie może utworzyć folderu)

 

Co do OTLPE to po prostu starałem sie zastosować do wytycznych zawartych w temacie " Diagnostyka infekcji na niestartujących Windows"

Odnośnik do komentarza
Nie i chciałbym tego uniknąć o ile to możliwe. Opcji odśwież system też na razie nie próbowałem

 

Zakładając, że log z FRST nie ma przekłamań i są rzeczywiste braki plików, to tu się nie zastanawiaj i zaczynaj od funkcji "Odśwież komputer". Ta funkcja to mało inwazyjna reinstalacja, większość danych zachowana, ale aplikacje desktopowe zostaną wyzerowane. I mam podejrzenie, że to się też nie uda... Ale jak mówię sprawdź.

 

 

Co do OTLPE to po prostu starałem sie zastosować do wytycznych zawartych w temacie " Diagnostyka infekcji na niestartujących Windows"

 

Tak, wiem. Ja tylko komentuję błąd. OTLPE jest po prostu stare, zachowanie w połączeniu z Windows 8 niejasne.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...