Skocz do zawartości

Zaśmiecony laptop - system się zawiesza


bluemegg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czekając na dokończenie rozwiązania problemu z moim laptopem zajęłam się czyszczeniem laptopa wujka, który jako że jest osobą 60-cio letnią i niedowidzącą akceptuje wszystko co wyświetla się na monitorze. System był bardzo zaśmiecony i bardzo wolno pracował, odinstalowałam wszystko co w mojej skromnej wiedzy było na 100% zbędne, zaktualizowałam niektóre programy i jest ogromna poprawa jednak pozostał problem zawieszania się systemu - zawiesza się całkowicie i trzeba laptopa wyłączać ręcznie. Wujcio swojego czasu ściągał dużo plików przez "misia" i Aresa, dlatego zwracam się z prośbą o sprawdzenie logów pod kątem infekcji. Avira niczego nie wykrywa a w logach MBAM znalazłam jedynie informację o zablokowaniu i przeniesieniu do kwarantanny adware (MyWebSerch; Yontoo; GabPath; InstallCore). Jeśli temat nie nadaje się do Działu pomocy doraźnej proszę o wyrozumiałość i przeniesienie do działu odpowiedniego do problemu.

System Windows 7 64-bit

Raporty w załączeniu:

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.56

Windows 7 Service Pack 1 x64 (UAC is enabled)

Internet Explorer 9

``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````

Windows Firewall Enabled!

Avira Desktop

Antivirus up to date!

`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````

Malwarebytes Anti-Malware wersja 1.70.0.1100

Auslogics Registry Cleaner

Java 7 Update 10

Java version out of Date!

Adobe Flash Player 11.5.502.135

Adobe Reader XI

Google Chrome 21.0.1180.83

Google Chrome 21.0.1180.89

Google Chrome 22.0.1229.79

Google Chrome 22.0.1229.94

Google Chrome 23.0.1271.64

Google Chrome 23.0.1271.91

Google Chrome 23.0.1271.95

Google Chrome 23.0.1271.97

````````Process Check: objlist.exe by Laurent````````

Avira Antivir avgnt.exe

Avira Antivir avguard.exe

Kaspersky Lab Kaspersky Security Scan 2.0 kss.exe

`````````````````System Health check`````````````````

Total Fragmentation on Drive C: 0%

````````````````````End of Log``````````````````````

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat zmienia dział na Windows 7. Nie widzę tu nic szkodliwego. Wykonaj tylko drobne korekty na wpisy odpadkowe po "Misiu":

 

Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKLM\..\SearchScopes\{9BB47C17-9C68-4BB3-B188-DD9AF0FD2A69}: "URL" = "http://search.bearshare.com/webResults.html?src=ieb&q={searchTerms}"
IE - HKU\S-1-5-21-458728960-3687500263-3604589635-1000\..\URLSearchHook: {D3D233D5-9F6D-436C-B6C7-E63F77503B30} - No CLSID value found
O2 - BHO: (MediaBar) - {0974BA1E-64EC-11DE-B2A5-E43756D89593} - C:\PROGRA~2\BEARSH~1\MediaBar\ToolBar\BearshareMediabarDx.dll File not found
O2 - BHO: (UrlHelper Class) - {74322BF9-DF26-493f-B0DA-6D2FC5E6429E} - C:\Program Files (x86)\BearShare Applications\MediaBar\DataMngr\IEBHO.dll ()
O3 - HKLM\..\Toolbar: (MediaBar) - {0974BA1E-64EC-11DE-B2A5-E43756D89593} - C:\PROGRA~2\BEARSH~1\MediaBar\ToolBar\BearshareMediabarDx.dll File not found
[2013/01/09 19:47:39 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users\Andrew\AppData\Local\TempDIR
[2013/01/08 17:46:02 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Andrew\AppData\Roaming\Asus WebStorage
 
:Reg
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Search]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt. Po restarcie zastosuj Sprzątanie.

 

 

jednak pozostał problem zawieszania się systemu - zawiesza się całkowicie i trzeba laptopa wyłączać ręcznie

 

Z raportu nie nasuwają się konkrety.

 

1. Pytanie: czy Avira Antivirus Premium to nowy nabytek, gdy były już problemy? Jeśli nie, proponuję sprawdzić jak zachowuje się system po deinstalacji antywirusa.

 

2. W Dzienniku zdarzeń jest jakiś błąd usługi sieciowej WMP. Nie ma opisu (limitacje OTL):

 

Error - 1/10/2013 12:33:14 PM | Computer Name = Andrew-PC | Source = WMPNetworkSvc | ID = 866306

Description =

 

Otwórz Dziennik zdarzeń i w gałęzi System sprawdź jak ten błąd dokładnie jest sformułowany.

 

3. Wyłącz z autostartu Gadu-Gadu 10 i Kaspersky Security Scan 2.0. Np. możesz skorzystać z programu Autoruns (karta Logon).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Na wstępie bardzo dziękuję za sprawdzenie logów i wszystkie wskazówki - wykonane. Chyba dobrze wyczyściłam skoro ich tak mało ;)

Jeśli chodzi o pytanie w punkcie 1 - nie jestem w stanie odpowiedzieć, wujek jest w tej chwili w Polsce. Nie wiem od jak dawna są problemy z laptopem, dostał się w moje ręce jak korzystanie z niego było praktycznie niemożliwe. Wiem jedynie że Avira jest napewno ponad rok, bo kilka tygodni temu była odnawiana licencja. Jak znajdę trochę więcej czasu to sprawdzę jak będzie wyglądać praca przy odinstalowanej Avirze.

Jeśli chodzi o punkt 2 to w dzienniku zdarzeń odnośnie Windows Media Player Network Sharing Service znalazłam coś takiego:

 

A new media server was not initialized because CoCreateInstance(CLSID_UPnPRegistrar) encountered error '0x80070422'. Verify that the UPnPHost service is running and that the UPnPHost component of Windows is installed properly.

 

Przy okazji znalazłam błąd dotyczący cdrom:

An error was detected on device \Device\CdRom0 during a paging operation.

i:

The device, \Device\CdRom0, has a bad block.

 

Nie wspomniałam wcześniej o tym, że nagrywarka nie działa - według mnie jest uszkodzona, przeskanowałam ją MS Autodiagnostyk do DVD i teoretycznie jest wszystko w porządku, praktycznie płyta jest widoczna jednak nie można jej odtworzyć ani sprawdzić zawartości. Jeśli jest to możliwe proszę o pomoc w interpretacji tych błędów :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...