Skocz do zawartości

Dysk twardy nie uruchamia systemu


Wojtek1691

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

próbowałem dziś włączyć swój komputer stacjonarny, ale niestety podczas momentu, w którym powinien ładować się system jest tylko szare tło...

próbowałem uruchomić płytę instalacyjna z win xp ale działo się to samo, płyta odczytała się i za chwilę znów szare tło...

 

bardzo proszę Was o pomoc i z góry dzięki

 

nie działa również tryb awaryjny

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z jednej strony można by tu brać pod uwagę uszkodzenie karty graficznej lub jej sterownika, przy starcie po naciśnięciu F8 tak jak uruchamia się tryb awaryjny, spróbuj włączyć w trybie VGA.

Inne pytanie to czy ten szary kolor to jest ciemny szary czy jasny, czy jest to może czarny ekran mocno rozjaśniony, czy może widać na nim w lewym górnym rogu migający kursor.

Odnośnik do komentarza

rozebrałem budę niestety nic to nie dało. Dysk twardy pracuje(przynajmniej chodzi wentylator) karta graficzna również. Niestety wciskająć F8 nie mogę wywołać opcji trybu awaryjnego, nie działa również płytka instalacyjna windows. kolor ekranu jest ciemny szary, widoczne jest ładowanie biosu, ale w momencie w którym powinien ładować się system jest ciemny ekran i na tym koniec. spróbuje wykonać ten test...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...