Skocz do zawartości

Przekierowania na dziwne stronki


Rekomendowane odpowiedzi

Juz wyjasniam :) chodzi o to, ze wtedy gdy to robilem, jak prosiłas nie dawalo to zadnego efektu albo efekt byl niezauwazalny, ostatnio sie juz pryzmierzalem do formata, jak odlaczylem dysk "z" czyli ten dysk zew - usb to ramik znacząco zeszczuplał, usluga SYSTEM z prawie 400 MB zeszla na 256k czyli cos me ewidentnie przeszkadza .....

 

odnosnie indeksowania wylaczylem poprostu usluge i zobaczylem jak sie bedzie dzialo ale dokladnie to samo zakladki udostepniane nie posiadam bo mam wylaczona usluge( ICS ) mam na stale wylaczona, a w zakladce readyboost jest napisane, ze ten sprzet nie obsluguje tej funkcji ... a tego ostatniego zdania nie rozumiem za baardzo :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
odlaczylem dysk "z" czyli ten dysk zew - usb to ramik znacząco zeszczuplał, usluga SYSTEM z prawie 400 MB zeszla na 256k czyli cos me ewidentnie przeszkadza .....

 

Nie przychodzi mi do głowy więcej niż to:

- Jeśli ten dysk był podłączony w trakcie infekcji, może i jego MBR zostało naruszone i należy je nadpisać mimo "dobrych odczytów" w MBRCheck.

- Sprawdzić powierzchnię dysku pod kątem błędów

- Sprawdzić czy ma znaczenie we Właściwościach dysku > karta Sprzęt > Właściwości > Zmień ustawienia > karta Zasady > przestawienie między dwoma widocznymi tam opcjami

- Spróbować przeinstalować cały kontroler odgórny dla urządzenia

 

a tego ostatniego zdania nie rozumiem za baardzo

 

Chodzi mi o to, że na obrazku z Panelu sterowania widać dwa połączenia, przy czym "Połączenia przychodzące" ma status "Brak połączonych klientów", i to mi sugeruje, że może od tego obiektu pochodzi ikona braku sieci. Taki typ połączenia pojawia się po konfiguracji np. Bluetooth z telefonem: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie przychodzi mi do głowy więcej niż to:

- Jeśli ten dysk był podłączony w trakcie infekcji, może i jego MBR zostało naruszone i należy je nadpisać mimo "dobrych odczytów" w MBRCheck.

- Sprawdzić powierzchnię dysku pod kątem błędów

- Sprawdzić czy ma znaczenie we Właściwościach dysku > karta Sprzęt > Właściwości > Zmień ustawienia > karta Zasady > przestawienie między dwoma widocznymi tam opcjami

- Spróbować przeinstalować cały kontroler odgórny dla urządzenia

 

 

Z siecią sobie poradziłem było to co napisałas :) z tym dyskiem nie daje rady :

 

 

tzn zrobiłem chkdsk dla z: , sprawdziłem karta Zasady > przestawienie między dwoma widocznymi tam opcjami - bez różnicy .. pytanie moje brzmi jak nadpisac dobry mbr, domyślam sie że przy użyciu programu MBRcheck tylko nie wiem jak ... :( a odinstalowanie odgórnego kontrolera dla urządzenia chodzi o drzewko z menedzera udządzeń .. ?

 

 

.

Odnośnik do komentarza
pytanie moje brzmi jak nadpisac dobry mbr, domyślam sie że przy użyciu programu MBRcheck tylko nie wiem jak ...

 

Właśnie nie miałam tu na myśli MBRCheck. Jak sobie przypominasz, on nic złego nie notował i wg niego był czysty MBR pierwszego dysku. Dlatego tę aplikację wykluczam tu do działań. Wg tego co mówi to narzędzie aktualnie dysk ma sig Vista w MBR, widziany mylnie w MBRCheck jako "2008" (= u mnie też tak było na Vista przy odczycie z MBRCheck).

 

Jeśli MBR miałby być nadpisywany: masz już płytkę OTLPE jako wynikową drugiego tematu. Pobierz sobie narzędzie MbrFix i umieść w root dysku. OTLPE > Start > Run > CMD, przejdź komendą na dysk gdzie leży narzędzie MbrFix i wbij w dysk sygnaturę Windows 7: MbrFix /drive 1 fixmbr /win7 /yes

 

Prawdę mówiąc mnie ten scenariusz wcale nie przekonuje, bo Kaspersky powinien chyba wykryć naruszenia również w drugim dysku. Prędzej efekt mi pasuje do wadliwych sterowników.

 

odinstalowanie odgórnego kontrolera dla urządzenia chodzi o drzewko z menedzera udządzeń .. ?

 

Ustaw z menu Widok urządzenia wg połączenia i wyszukaj gdzie w drzewie jest ten dysk. Odmontuj górny kontroler i restart. System powinien go przeinstalować.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ustaw z menu Widok urządzenia wg połączenia i wyszukaj gdzie w drzewie jest ten dysk. Odmontuj górny kontroler i restart. System powinien go przeinstalować.

żeby nie skopać czegoś wole zapytać ... :)

 

 

obrazek z widoku wrzadzenia wg polaczenia :

 

przechwytywanie2n.th.jpg

 

co tu mam wywalić ... ?

 

 

i dodatkowo:

 

przechwytywanierk.th.jpg

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

1. Jak rozumiem nie sprawdziłeś koncepcji z MBR?

 

2. Widok wg połączenia: chodzi o górną gałąź w której jest widziany dysk. Tu na obrazku nie widzę żadnego dysku. Ale skoro to USB, to powinien siedzieć w magistrali głównej UMBus.

 

od montowanie UMBus nic nie pomogło ....założyłem dysk na kablu SATA i dalej to samo czyli to chyba nie przez sterownik USB ..... jutro pokombinuje z opcją MBR jak wcześniej pisałaś i dam znać.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

od montowanie UMBus nic nie pomogło ....założyłem dysk na kablu SATA i dalej to samo czyli to chyba nie przez sterownik USB ..... jutro pokombinuje z opcją MBR jak wcześniej pisałaś i dam znać.

 

Problemem był MBR ...... teraz wszystko ładnie działa :) problem całkowicie rozwiązany wiec temat do zamknięcia :)

 

picasso Dzięki WIELKIE !

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...