Skocz do zawartości

Problem z biblioteką spdg.dll


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakładam, że pewnie było wiele tematów tego typu. Przeczytałem większość ale dalej nie wiem co robić. Mój problem dotyczy 'spdg.dll' a zarazem brakiem tego pliku, gdyż dziś, po uruchomieniu komputera wyskoczyło ok. 20 błędów z różnymi aplikacjami, które uruchamiały się na początku zazwyczaj normalnie (m.in. avast, chrome, aqq itd.).. Nie znam sie na komputerach na tyle dobrze, żeby to wyleczyć samemu.

Moje logi:

OTL http://www.wklej.org/id/915231/

Extras http://www.wklej.org/id/915233/

 

Komputer nie posiada partycji Recovery (klikam Alt + F10 i nic specjalnego się nie wyświetla poza czarnym tłem i jakimś zielonym kwadracikiem z literką N).

dyski.jpg

 

Mam do dyspozycji 2 komputer (laptopa).

Próbowałem nagrać obraz płyty Kaspersky Rescue Disk 10 ale nic specjalnego się nie stało (tzn. po prostu wyświetliło mi się co się znajduje na dysku i to wszystko.)

 

rescure.jpg

 

Żaden program z komputera mi nie działa z wyjątkiem Internet Explorer'a:/

 

Proszę o pomoc, co mam zrobić. Z góry dziękuje za każdą odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Masz (...) keyloggery nabyte przez paczki Tibia. Pierwszy z nich to ta para plików:

 

[2011-04-17 19:03:38 | 000,005,632 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\System32\spdg.dll

 

Ten plik podmienia krytyczną systemową bibliotekę ws2_32.dll i nie można usunąć pliku spdg.dll, dopóki nie zostanie przywrócony czysty ws2_32.dll, w przeciwnym wypadku Windows przestanie bootować. Z tym, że tutaj nie jest pewne czy sprawy tak się mają i może to już kiedyś w jakiś sposób rozwiązywano: w GMER nie widać charakterystycznych dla tej modyfikacji wpisów, w załadowanych modułach brak spdg.dll.

 

cytat pochodzący od picasso u ciebie też jest tibia i pewnie jakimiś botami się tego nabawiłeś

 

naprawa:

 

1. Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wklej komendę:

 

sfc /scanfile=C:\Windows\System32\ws2_32.dll

 

enter i zresetuj system

 

2. Po tym czyszczenie systemu z toolbarów i innych śmieci. Użyj AdwCleaner. Opcja usuń

Odnośnik do komentarza

Post zupełnie oderwany od rzeczywistości usuwam.

 

 

Conor29134

 

Błędne polecenia. Na systemie x64 ten keylogger Tibia atakuje bibliotekę 32-bit a nie 64-bit.

 

 

adeq1992

 

1. Prawidłowa komenda to:

 

sfc /scanfile=C:\Windows\SysWOW64\ws2_32.dll

 

2. Następnie przez Panel sterowania odinstaluj adware: Deinstalator Strony V9, Free Lunch Design Toolbar, IL Download Manager, Incredibar Toolbar on IE, McAfee Security Scan Plus, Softonic toolbar on IE and Chrome, Web Assistant 2.0.0.440 oraz zbędne aplikacje Akamai NetSession Interface Service, Dll-Files.com Fixer.

 

3. Wyczyść Firefox z adware: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

4. Dopiero po tym zastosuj AdwCleaner.

 

5. Zrób nowe logi OTL oraz dostarcz raport utworzony przez AdwCleaner.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
18.02.2013 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...