Skocz do zawartości

Laptop się "poci", skacze wykorzystanie procesora


Jame5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio dziewczyna załapała kilka infekcji na swoim Vaio. Wyczyściłem, ale nie jestem jeszcze pewien "czystości" komputera. Szczególnie martwi mnie, że bardzo głośno pracuje ostatnio (grzeje się, stąd wzrastają obroty wentylatora). Zauważyłem też, że przy normalnej pracy wykorzystanie procesora potrafi utrzymywać się przez dłuższy czas na poziomie 30-50%.

 

Proszę o przejrzenie logów, czy wszystko jest ok, czy jednak nie.

 

Załączam logi z OTL - dodatkowo robiłem RSIT, jakby się przydały.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tematprzenoszę dodziału Windows. Jakie to było infekcje? Ja tu w raporcie nie widzę śladów takowej. Tylko mikro rzeczy:

 

1. Minimalna korekta na wyszukiwarki Internet Explorer po ingerencjach adware + AdwCleaner. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"Backup.Old.DefaultScope"=-
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"Backup.Old.DefaultScope"=-
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{30F5AB16-9F1E-4E99-93F2-ECB9ABB0EC12}]
 
[-HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

2. Otwórz Google Chrome. W zarządzaniu wyszukiwarkami ustaw Google jako domyślną, a po tym usuń Web Search z listy.

 

 

Zauważyłem też, że przy normalnej pracy wykorzystanie procesora potrafi utrzymywać się przez dłuższy czas na poziomie 30-50%.

 

1. W raporcie zwraca uwagę ESET NOD32 Antivirus, gdyż nie ma w ogóle wejścia na liście zainstalowanych. Czy to jakaś pozorna deinstalacja? Jeśli tak, wejdź w Tryb awaryjny i posłuż się ESET Uninstaller .

 

2. Dodatkowo, w Dzienniku zdarzeń powiela się taki błąd:

 

Error - 29/12/2012 11:55:00 | Computer Name = Ola-VAIO | Source = Service Control Manager | ID = 7009

Description = Upłynął limit czasu (30000 ms) podczas oczekiwania na połączenie się

z usługą Roxio Upnp Server 10.

 

Pozbądź się Roxio.

 

 

Szczególnie martwi mnie, że bardzo głośno pracuje ostatnio (grzeje się, stąd wzrastają obroty wentylatora).

 

Zagadnienie zdaje się pasować do działu Hardware.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...