Skocz do zawartości

Odłączający się internet, bluescreen podczas grania


Darnovc

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Ostatnio zaczęły się u mnie pojawiać komunikaty przy włączeniu komputera: "Znalezniono nowy sprzęt: Net", oraz okno o instalacji nowego sprzętu. Internet czasem jest, czasem go nie ma. Nie jest to wina internetu ( spytałem dostawcy ).

Czasem podczas grania pojawia się bluescreen o takim błędzie:

 

STOP: 0x0000008E (0xC0000005, 0xB40106C6,0xB42A5BE4, 0x00000000)

XDva288.sys - Address B40106C6 base at B400A000. DateStamp 4a92a072

 

Sterowniki zaktualizowałem, dalej tak samo.

 

Logi:

 

OTL.txt

http://wklej.org/id/393146/

 

Extras.txt

http://wklej.org/id/393148/

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Logi z OTL robione nie na takim ustawieniu jak opisane u nas na forum. Do poprawki. Wszystkie opcje w OTL ustawiasz na Użyj filtrowania i dopiero wtedy wykonujesz logi. Wykonaj tez brakujący log z Gmer

 

Ostatnio zaczęły się u mnie pojawiać komunikaty przy włączeniu komputera: "Znalezniono nowy sprzęt: Net"

 

Wejdź w start >>> uruchom >>> wpisz devmgmt.msc i szukaj na liście czy nie ma jakichś pytajników itp przy danym urzadzeniu. Jeśli tak to daj znać.

 

Czasem podczas grania pojawia się bluescreen o takim błędzie:

 

STOP: 0x0000008E (0xC0000005, 0xB40106C6,0xB42A5BE4, 0x00000000)

XDva288.sys - Address B40106C6 base at B400A000. DateStamp 4a92a072

 

Sterownik XDva288.sys widzę w logu, później to usuniemy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem ten problem klasyfikuje się do działu Software lub Hardware. Póki co, tu nie ma żadnego śladu infekcji (ale GMER dodaj). A ten podejrzany WinSys2.exe w logu to pewnie od sterowników MSI.

 

Sterownik XDva288.sys widzę w logu, później to usuniemy.

 

Ale sterowniki typu XDva*.sys to sterowniki od Xtrap (coś takiego jak GameGuard), a "file not found" to nie jest pewne czy to stan faktyczny (sterownik może się sam usuwać) ..... I zapewne to będzie ładowane od początku po usunięciu zapisu i ponownym starcie gry. Przy okazji nie omieszkam skomentować co się dzieje w innych miejscach sieci. Jest to usuwane jako "infekcja rootkit". Eh.

Czyli skoro jest BSOD na tym sterowniku = albo jest problem z wersją gry i integrowanego zabezpieczenia, albo to znak pośredni na większego problemu.

 

Wstępnie, nasuwa mi się usunięcie wszystkich nienaturalnych ingerencji: deinstalacji Cheat Engine 5.6 i usunięcia wszelkich hacków / patchy na grach (o ile są).

 

Ostatnio zaczęły się u mnie pojawiać komunikaty przy włączeniu komputera: "Znalezniono nowy sprzęt: Net", oraz okno o instalacji nowego sprzętu. Internet czasem jest, czasem go nie ma. Nie jest to wina internetu ( spytałem dostawcy ).

 

W logu są resztki po sterownikach sieciowych VirtualBox (VBoxNetFlt.sys). Tak jak mówi Landuss, powinno to być w Menedżerze urządzeń widoczne.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Usuń tą pozycję z wykrzyknikiem. Następnie zamontuj taki skrypt do OTL:

 

:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\System32\DRIVERS\VBoxNetFlt.sys -- (VBoxNetFlt)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\DOCUME~1\Dom\USTAWI~1\Temp\Rar$EX00.187\Kiki Engine 1.41\kiki.sys -- (KIKIDRIVER)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\DOCUME~1\Dom\USTAWI~1\Temp\51771640.09- -- (ByakkoDriver)
O4 - HKLM..\Run: [KernelFaultCheck]  File not found
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Możesz pokazać log z usuwania. Daj znać czy problem nadal występuje.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jest wciąż problem z odłączającym się internetem. Myślałem, że to przez router, więc go odłączyłem. Było dobrze, ale po jakimś czasie znowu to samo. Jest internet, ale czasami znika na chwilę, co strasznie denerwuje, bo przeglądarka przerywa pracę, tracę połączenia od serwerów itp. Do tego chyba internet ogólnie jest spowolniony.

Edytowane przez picasso
21.02.2011 - Temat zostaje zamknięty. Wygasła jego żywotność ustalona zasadami. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...