Skocz do zawartości

Kolejna prośba o zneutralizowanie ukasha


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

ja również padłem ofiarą wirusa "policyjnego". Objawy jego działania są identyczne do wielokrotnie opisywanych w innych postach, tzn. po przeskanowaniu komputera programem antywirusowym (w moim przypadku F-Secure), wszystko "prawie" wraca do normy. Tym "prawie" jest komunikat o dotyczący biblioteki wgsdgsdgdsgsd.dll.

 

Będę wdzięczny za pomoc w wybrnięciu z uścisku ukasha. Załączam pliki wygenerowane przez OTL w dniu 28/12/2012:

 

OTL.Txt

Extras.Txt

 

i ustawiam się grzecznie w kolejce z nadzieją na odpowiedź, za którą z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam,

Grzegorz

 

P.S. Po wysłaniu posta zorientowałem się, że źle ustawiłem program OTL. W związku z tym, jeszcze raz uruchomiłem OTL, tym razem z ustawieniami wymaganymi przez moderatorów, po czym edytowałem post i podmieniłem pliki OTL.txt i Extras.txt. Przepraszam za zamieszanie.

 

===============================

Nie chcę podbijać tematu, więc dopisuję c.d. posta 24 godziny później:

 

Zainstalowałem i uruchomiłem program wykrywający malware. W wyniku jego działania dostałem raport o dwu trojanach w lokalizacjach (mam nadzieję, że nic nie pomyliłem):

 

C:\Users\Grzegorz\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\runctf.lnk

C:\ProgramData\dsgsdgdsgdsgw.pad

 

Program podpowiedział, żeby usunąć oba pliki, więc usunąłem. Zrestartowałem komputer i nie pokazał się komunikat dotyczący biblioteki wgsdgsdgdsgsd.dll i wydaje się, że komputer wrócił do stanu przed infekcją. Dla pewności załączam nowe komunikaty wygenerowane prze OTL w dniu 29/12/2012:

 

OTL.Txt

Extras.Txt

 

Tak, czy inaczej, proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Oznak infekcji już nie widzę. Doczyść tylko drobnostki adware:

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj adware Babylon toolbar on IE. Od razu pozbądź się też zbędnego downloadera Akamai NetSession Interface.

 

2. Wyczyść Firefox z adware: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

3. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Na dysku C powstanie log z usuwania.

 

4. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tym razem log OTL zrobiony w sposób niepełny, nie zaznaczyłeś do skanu wpisów 64-bit. Ale jestem zdolna sobie część rzeczy dopowiedzieć (mam skan wpisów 64-bit w poprzednim raporcie), akcje zrobione. Sfinalizuj sprawy:

 

1. Minimalne korekty. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"Akamai NetSession Interface"=-
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{C12F2744-D399-49E5-A1C2-BCD5D7CACE2C}]
 
[-HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

2. Porządki po narzędziach: przez SHIFT+DEL skasuj z Pulpitu folder Stare dane programu Firefox, w AdwCleaner uruchom Odinstaluj, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. Widzę, że od czasu pierwszych logów porobiłeś określone aktualizacje (Firefox / Thunderbird / Adobe Flash). Nie jestem jednak pewna czy pozbyłeś się starej dziurawej Java 7 Update 9, najnowsza to obecnie jedenastka: KLIK.

 

 

PS. Widziałam w OTL Extras też zainstalowane Gadu-Gadu 10. Jeśli nadal jest, to sugeruję czym prędzej się tego pozbyć na korzyść jednej z alternatyw: WTW, Kadu, Miranda, AQQ (KLIK).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wykonałem. W trakcie nasunęło się kilka pytań/komentarzy:

 

Ad. 3 - Codziennie robię kopie zapasowe na dysku zewnętrznym. W ustawieniach kopii zapasowej mam zaznaczone archiwizowanie plików, folderów i obraz systemu. Czy mam skasować dane z dysku zewnętrznego?

 

Ad 4 - Na liście w "Programy i funkcje" mam Javę 7 update 11

 

Ad. PS. - Gadu Gadu odinstalowałem

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Dotację przekazałem jeszcze w zeszłym roku (28/12), mam nadzieję, że jest już zaksięgowana.

Odnośnik do komentarza
Ad. 3 - Codziennie robię kopie zapasowe na dysku zewnętrznym. W ustawieniach kopii zapasowej mam zaznaczone archiwizowanie plików, folderów i obraz systemu. Czy mam skasować dane z dysku zewnętrznego?

 

W kopii zapasowej mogą być nagrane niepożądane zmiany, tzn. konfiguracje sprzed czyszczenia. Usuń starsze kopie i zrób najnowszą ze stanu obecnego systemu.

 

 

Ad 4 - Na liście w "Programy i funkcje" mam Javę 7 update 11

 

Możliwe. Bazowałam na raportach OTL Extras jeszcze z grudnia. Trochę czasu upłynęło.

 

 

Dotację przekazałem jeszcze w zeszłym roku (28/12), mam nadzieję, że jest już zaksięgowana.

 

Dziękuję.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...