Skocz do zawartości

Problem z odczytem klucza Windowsa


Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Próbuję odzyskać klucz do Windowsa.

 

Mam system Windows 7 Professional x64. Obraz płyty razem z kluczem pobrałem z MSDN AA około dwa lata temu. Okazało się, że obraz płyty mam wciąż na dysku, ale nie mam klucza. Nie mogę go pobrać ponownie ze sklepu, ponieważ nie widnieje na liście dawnych zamówień.

 

Próbowałem go odczytać za pomocą narzędzi: Belarc Advisor oraz KeyFinder niestety nie udało się. Programy wyświetlały niekompletny klucz.

 

Jest inny sposób by odczytać klucz? Dlaczego w moim przypadku odczytanie klucza się nie udaje?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Jest inny sposób by odczytać klucz? Dlaczego w moim przypadku odczytanie klucza się nie udaje?

 

Jest inny sposób. Nie wiem dlaczego nie możesz odczytać KeyFinderem

 

Ale zrób tak: Otwórz notatnik i wklej poniższy tekst

 

CONST HKEY_LOCAL_MACHINE = &H80000002
CONST SEARCH_KEY = "DigitalProductID"
Dim arrSubKeys(0,1)
foundKeys = Array()
iValues = Array()
arrSubKeys(0,0) = "Microsoft Windows Product Key"
arrSubKeys(0,1) = "SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion"

Set oReg=GetObject("winmgmts:{impersonationLevel=impersonate}!\\.\root\default:StdRegProv")
 oReg.GetBinaryValue &H80000002, arrSubKeys(x,1), SEARCH_KEY, arrDPIDBytes
 If Not IsNull(arrDPIDBytes) Then
  call decodeKey(arrDPIDBytes, arrSubKeys(x,0))
 End If


Function decodeKey(iValues, strProduct)


 arrDPID = Array()
 For i = 52 to 66
  ReDim Preserve arrDPID( UBound(arrDPID) + 1 )
  arrDPID( UBound(arrDPID) ) = iValues(i)
 Next
 
 arrChars = Array("B","C","D","F","G","H","J","K","M","P","Q","R","T","V","W","X","Y","2","3","4","6","7","8","9")

 For i = 24 To 0 Step -1
  k = 0
  For j = 14 To 0 Step -1
   k = k * 256 Xor arrDPID(j)
   arrDPID(j) = Int(k / 24)
   k = k Mod 24
  Next
  strProductKey = arrChars(k) & strProductKey
  If i Mod 5 = 0 And i <> 0 Then strProductKey = "-" & strProductKey
 Next

 ReDim Preserve foundKeys( UBound(foundKeys) + 1 )
 foundKeys( UBound(foundKeys) ) = strProductKey
 strKey = UBound(foundKeys)
 MsgBox strProduct & vbNewLine & vbNewLine & foundKeys(strKey)
End Function

 

 

Z menu Plik zapisz jako KEY.vbs

 

Uruchom ten plik i powinieneś zobaczyć kluczyk

Odnośnik do komentarza

To jest przyczyna twojego problemu. Comodo do deinstalacji. Był już na forum przypadek z aktywacją windowsa i wszystko było blokowane przez Comodo.

Odinstaluj i sprawdź czy możesz odczytać klucz

 

DRV:[b]64bit:[/b] - [2012-08-09 12:14:22 | 000,740,080 | ---- | M] (COMODO Security Solutions Inc.) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\vdbus.sys -- (vdbus)
DRV:[b]64bit:[/b] - [2012-08-09 12:14:14 | 000,603,632 | ---- | M] (COMODO Security Solutions Inc.) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\CBVD.sys -- (cbvd)
DRV:[b]64bit:[/b] - [2012-08-09 12:14:02 | 000,226,640 | ---- | M] (COMODO Security Solutions Inc.) [File_System | Boot | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\cbufs.sys -- (CBUfs)
DRV:[b]64bit:[/b] - [2012-08-09 12:13:54 | 000,604,632 | ---- | M] (COMODO Security Solutions Inc.) [File_System | Boot | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\cbreparse.sys -- (reparse)
DRV:[b]64bit:[/b] - [2012-08-09 12:13:48 | 000,081,952 | ---- | M] (COMODO Security Solutions Inc.) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\bdisk.sys -- (bdisk)

Odnośnik do komentarza

Powinno być ok, ale na wszelki wypadek sugeruję Ci spróbować zainstalować system na wirtualce podając odczytany klucz - jeśli pójdzie, to jesteś w domu. Dodatkowo, zrób sobie kopię klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion, w razie co będziesz mógł offline'owo jeszcze powalczyć z odczytaniem klucza.

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...