Skocz do zawartości

Weelsof "policyjna" blokada - raport ComboFix


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Widzę po tematach że problem szeroko rozpowszechniony ostatnio. Paskudny weelsof zaatakował i mnie.

Po uruchomieniu systemu nie dało się wejść w menadżer zadań, internet explorer automatycznie chciał coś włączyć. AVG boot disc zacinał się na dysku systemowym (pewnie weel go blokował). Dopiero ComboFix zlokalizował problem i niby usunął.

 

Niby wszystko ok a wyskoczyło okno że nie może odnaleść czegoś związanego z plikiem 'wgsdgsdgdsgsd'. Czyli coś go jeszcze boli. No i aktualizacji np. mozilli i Comodo Internet Security nie chce przeprowadzić.

Poniżej log z ComboFixa.

 

Liczę na pomoc i ocenę sytuacji.

Pozdrawiam

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W załączeniu pliki z OTL. Mam nadzieje że pomogą w rozwiązaniu problemu :)

 

Przy skanowaniu OTLem antywir Comodo zasygnalizował mi jakieś zagrożenia w folderze system32. Poddałem kwarantannie bo szczerze nie wiem co to jest.

 

Tak na marginesie OTL stworzył plik Thumbs.db. Mogę go usunąć?

 

Wyskakuje mi przy starcie systemu taki komunikat (załączam jpg).

Extras.Txt

OTL.Txt

post-9396-0-69874000-1356723829_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Temat oczyszczam z herezji (usuwanie usługi Winmgmt). Na dalszą metę zacznę po prostu wyciągać konsekwencje z łamania zasad działu.

 

 

Supermen

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Winmgmt\Parameters]
"ServiceDll"=hex(2):"%SystemRoot%\system32\wbem\WMIsvc.dll"
 
:OTL
FF - HKEY_LOCAL_MACHINE\software\mozilla\Firefox\Extensions\\{1DA0528B-1DD8-4167-BFAF-E0EF94939F93}: C:\Program Files\Comodo\HopSurfToolbar\hopsurfext_ff3_5 [2011-02-03 22:17:12 | 000,000,000 | ---D | M]
O16 - DPF: {31435657-9980-0010-8000-00AA00389B71} "http://download.microsoft.com/download/e/2/f/e2fcec4b-6c8b-48b7-adab-ab9c403a978f/wvc1dmo.cab" (Reg Error: Key error.)
O16 - DPF: {E2883E8F-472F-4FB0-9522-AC9BF37916A7} "http://platformdl.adobe.com/NOS/getPlusPlus/1.6/gp.cab" (Reg Error: Key error.)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\rt73.sys -- (RT73)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\DOCUME~1\KATARZ~1\USTAWI~1\Temp\catchme.sys -- (catchme)
[2012-12-26 11:20:21 | 000,003,022 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\dsgsdgdsgdsgw.js
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj adware Comodo HopSurf. Wyczyść też Firefox ze starych naleciałości po upgradach: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

3. Na dysku jest masa strumieni KAVICHS po odinstalowanym starym Kasperskym:

 

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\wiaservc.log:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\wshnetbs.dll:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\wpa.dbl:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\wfwnet.drv:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\vga.drv:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\vga.dll:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\utildll.dll:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\unicode.nls:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\traffic.dll:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\timer.drv:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\system.drv:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\sound.drv:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\sortkey.nls:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\riched32.dll:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\olethk32.dll:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\olesvr32.dll:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\oleaccrc.dll:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\ntsdexts.dll:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\nscompat.tlb:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\netmsg.dll:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\netevent.dll:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\NeroCo.dll:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\mouse.drv:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\mmsystem.dll:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\mfc42loc.dll:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\mcicda.dll:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\mcd32.dll:KAVICHS

@Alternate Data Stream - 68 bytes -> C:\WINDOWS\System32\mapi32.dll:KAVICHS

 

etc.

 

Usuń wszystkie strumienie KAVICHS posługując się jednym z tych narzędzi: KLIK.

 

4. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras).

 

 

Przy skanowaniu OTLem antywir Comodo zasygnalizował mi jakieś zagrożenia w folderze system32. Poddałem kwarantannie bo szczerze nie wiem co to jest.

 

Nie podałeś pełnej ścieżki dostępu oraz nazwy zagrożenia. Nic nie można na ten temat powiedzieć.

 

 

Tak na marginesie OTL stworzył plik Thumbs.db. Mogę go usunąć?

 

OTL nic nie utworzył, ten plik był od nie wiadomo jak długiego czasu. Skan OTL przestawia widoczność plików, co jest równoważne z konfiguracją w Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok: zaznaczone Pokaż ukryte pliki i foldery + odznaczone Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. To ta druga opcja uwidacznia pliku thumbs.db. Cytuję też co to są pliki thumbs.db:

 

Pliki Thumbs.db to bufory miniaturek, ukryte pliki generowane przez Windows wszędzie tam gdzie są pliki graficzne podglądnięte opcją widoku "Miniatury". Plik jest na Pulpicie, gdyż zapewne był tam jakiś obrazek i otwierałeś w eksploratorze folder Pulpitu w trybie widoku miniatury. Proszę, tu z mojego systemu symulacja tego zachowania, natychmiast po otworzeniu folderu Pulpitu (zawierającego obrazek) w eksploratorze na Pulpicie pojawia się ten ukryty plik:

 

thumbsdb.th.png

 

Pliki domyślnie są ukryte i ich nie widać, ich widocznością steruje Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok > Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. Natomiast opcja, która powoduje, że pliki thumbs.db są tworzone to Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok > Nie buforuj miniatur. Po zaznaczeniu tej opcji można pliki ręcznie skasować z dysku i już nie będą ponownie generowane. Informacyjnie: zawartość plików można podejrzeć za pomocą darmowego programiku Thumbnail Database Viewer.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zadania wykonane, ale pojawił się znów na dysku skrót infekcji runctf.lnk. Czyli poprawka:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Documents and Settings\Katarzyna\Menu Start\Programy\Autostart\runctf.lnk

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

2. Do oceny wystarczy tylko log z wynikami usuwania OTL, nowy skan zbędny. Log będzie krótki, więc wklej wprost w poście.

 

 

 

.

 

 

Odnośnik do komentarza

Finalizacja tematu:

 

1. Porządki po narzędziach: przez SHIFT+DEL skasuj z Pulpitu folder Stare dane programu Firefox, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Odinstaluj wszystkie stare wersje Adobe / Java / Silverlight, zaktualizuj Firefox, Skype i Office 2007 (instalacja SP3): KLIK. Wg raportu aktualnie masz zainstalowane wersje:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{24D753CA-6AE9-4E30-8F5F-EFC93E08BF3D}" = Skype™ 4.0

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216013FF}" = Java™ 6 Update 26

"{89F4137D-6C26-4A84-BDB8-2E5A4BB71E00}" = Microsoft Silverlight

"{AC76BA86-7AD7-1033-7B44-A00000000001}" = Adobe Reader 6.0.1.4)

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX (wtyczka dla IE)

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 10 Plugin (wtyczka dla Firefox)

"ENTERPRISE" = Microsoft Office Enterprise 2007

 

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@Microsoft.com/NpCtrl,version=1.0: C:\Program Files\Microsoft Silverlight\4.1.10329.0\npctrl.dll ( Microsoft Corporation)

 

4. Posiadasz niejako "duplikat", czyli COMODO Internet Security + Norton Internet Security. Czy to są instalacje z powójną zaporą? Jeśli tak, to "zbyt bogato". Poza tym ten COMODO nie jest zbyt świeży.

 

 

Uwaga poboczna na koniec na temat zainstalowanej pary: Gadu-Gadu 7.7 (stare, niepełnosprawne, słabo zabezpieczone) + Gadu-Gadu 10 (też już starawe, pamięciożerne, więcej reklam niż funkcji). Po co się tak męczyć. Oglądnij alternatywne lżejsze dla systemu komunikatory z obsługą sieci Gadu: WTW, Kadu, Miranda, AQQ. Wszystkie opisy tu: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Wszystkie wskazówki zrobione no może poza uprzątnięciem gg ale jakoś nie korzystam często więc odejdzie na dalszy plan.

Pozostaje przeszukać forum i usprawnić szybkość działania bo czasami wydaje mi się że za wolno się włącza i przytnie podczas pracy. No i posiłkując się forum postawię na nogi starego IBM do diagnozy samochodu.

Szkoda że szybciej nie natrafiłem na to forum.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...