Skocz do zawartości

Do usunięcia


komputer89pc

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Generalnie wszystkie komponenty które potrzebują chłodzenia, mają już je zamontowane fabrycznie. Z reguły przy normalnym użytkowaniu żadne dodatkowe chłodzenie nie jest potrzebne.

 

A dlaczego na pierwszą partycję ma składać się system + programy?

 

Nikt nie mówi, że musi tak być. Po prostu jest to najbardziej logiczne rozwiązanie. Po części sam sobie odpowiedziałeś. Przy reinstalacji systemu i tak musisz instalować pozostałe programy od zera. Co do dzielenia jednego dysku, Conor29134 przedstawił najbardziej optymalny sposób. Sam przez długi czas korzystałem z tego schematu.

Odnośnik do komentarza

Założenie jest np takie - dwa fizyczne dyski po np. 250 GB.

1. Dysk 0 dzielisz na dwie partycje - C: 150 GB oraz E: 100 GB.

2. Dysk 1 dzielisz na dwie partycje - D: 150 GB oraz F: 100 GB.

3. C: - to system, programy itp.

4. D: to partycja z danymi, plikami, zdjęciami, grami itp.

5. F: to partycja na regularne kopie partycji systemowej C:.

6. E: to partycja na regularne kopie partycji z danymi D:.

Do tworzenia kopii używasz zewnętrznego softu i najlepiej z własną płytą bootowalną posiadającą środowisko niezależne od systemu.

Przy takim układzie zapominasz o reinstalacjach od zera. Przywrócenie dowolnej partycji z ostatniej kopii to kwestia krótkigo czasu.

 

Najmniej roboty. Zabezpiecza to przed utratą wszystkiego przy padnięciu jednego z dysków.

Nie wyklucza to padnięcia obu dysków równocześnie ale daje minimum zabezpieczeń.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem jesteś w błędzie. Wykonanie kopii zapasowej za pomocą zewnętrznego oprogramowania jest w znacznym stopniu zautomatyzowane. Swojego czasu korzystałem z programu NortonGhost. Czas który ja musiałem poświęcić na wykonanie kopii zapasowej to raptem 2-3 minuty. Po wykonaniu kilku kliknięć program kopię robi sam. Identycznie wygląda przywrócenie systemu, dwie minuty ustawien i reszta dzieje się automatycznie.

 

To, że pracujesz 7 lat na jednym dysku nie daje Ci żadnej gwarancji. Sam mam do dziś dysk Seagate który ma już ponad 9 lat i ciągle jest na chodzi, z kolei w ciągu ostatnich trzech lat padły mi dwa nowsze dyski tej firmy. Nie ma reguły.

 

Chyba nam trochę wątek zszedł z tematu ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...