Skocz do zawartości

Wydłużony czas startowania systemu Win 7 Ultimate 64bit


GranatPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum. Od pewnego czasu mój system startuje dość powolnie. Jeszcze nie tak dawno było to maksymalnie kilkadziesiąt sekund. Teraz pulpit widzę dopiero po 2-3 minutach, a normalnie pracować mogę po kolejnych 2-3. Sytuacja nie zmieniła się po jakimś konkretnym zdarzeniu. Nie było ani żadnej zmiany sprzętu, ani sterowników. Nie mam pojęcia jaka mogła być przyczyna. Do tego zauważyłem jeden mały mankament. Po skopiowaniu przeniesieniu jakiegoś pliku/folderu, widzę go w lokalizacji docelowej dopiero po jej odświeżeniu. Kiedyś był widoczny od razu. Niby drobnostka, ale bardzo irytująca. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Masz malutko miejsca na C. Zwolnij miejsce

 

%SystemDrive% = C: | %SystemRoot% = C:\Windows | %ProgramFiles% = C:\Program Files (x86)
Drive C: | 64,32 Gb Total Space | 4,09 Gb Free Space | 6,37% Space Free | Partition Type: NTFS
Drive D: | 168,57 Gb Total Space | 50,34 Gb Free Space | 29,86% Space Free | Partition Type: NTFS

 

W dzienniku jest bład

 

[ System Events ]
Error - 2012-12-23 16:03:18 | Computer Name = Stacjonarny | Source = Service Control Manager | ID = 7026
Description = Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego
lub systemowego:   KS0108  LC7981  n3900  SED133x  T6963C

 

a to są serowniki od

 

[2008-03-10 17:40:10 | 000,007,424 | ---- | M] () [Kernel | System | Stopped] -- C:\Program Files (x86)\LcdStudio\SED133x.sys -- (SED133x)
DRV - [2008-03-10 17:40:10 | 000,006,400 | ---- | M] () [Kernel | System | Stopped] -- C:\Program Files (x86)\LcdStudio\T6963c.sys -- (T6963C)
DRV - [2008-03-10 17:40:10 | 000,005,120 | ---- | M] () [Kernel | System | Stopped] -- C:\Program Files (x86)\LcdStudio\LC7981.sys -- (LC7981)
DRV - [2008-03-10 17:40:10 | 000,003,968 | ---- | M] () [Kernel | System | Stopped] -- C:\Program Files (x86)\LcdStudio\n3900.sys -- (n3900)
DRV - [2008-03-10 17:40:08 | 000,003,712 | ---- | M] () [Kernel | System | Stopped] -- C:\Program Files (x86)\LcdStudio\ks0108.sys -- (KS0108)

 

należałoby odinstalować program, być może że nie jest kompatybilny z wersją 64bit

Odnośnik do komentarza

Ależ spokojnie, po co się unosić. Nie mówię, że wiem lepiej. Po prostu wcześniej przy takiej, a nawet i mniejszej ilości wolnego miejsca na dysku problemu nie było, a teraz jest nawet przy większej. Problem się pojawił gdy LCD Studio nie było jeszcze zainstalowane. Dla pewności program przed chwilą usunąłem, rozmiar partycji zwiększyłem do 85GB (wolnego jest teraz 25GB). Efektu brak. Czas uruchamiania taki sam.

Odnośnik do komentarza
Ależ spokojnie, po co się unosić.

 

Ależ ja jestem spokojny.

 

Dla pewności program przed chwilą usunąłem, rozmiar partycji zwiększyłem do 85GB

A po co? Czy ja mówiłem o zwiększaniu partycji? Powiedziałem, że masz ją oczyścić ze smieci i zbędnych plików. Wyczyść foldery przywracania systemu itd, itp

 

Jedyne, co mi przychodzi do głowy to testowo odinstalowanie Symantec. Ale najpierw sprawdź, jak wygląda czysty rozruch W7

http://support.microsoft.com/kb/929135/pl

Odnośnik do komentarza

Musiałem zwiększyć rozmiar partycji, bo nie miałem innej możliwości na zwiększenie ilości miejsca. Wyczyściłem partycję systemowym oczyszczaniem dysków, usunąłem zbędne punkty przywracania. Czysty rozruch co prawda trwał tyle samo co zwykły, ale teraz mogę już normalnie korzystać z komputera od razu po pojawieniu się pulpitu z ikonami. Odinstalowanie Nortona niestety nie przyniosło żadnych efektów.

Odnośnik do komentarza

W dzienniku są takie błedy

 

Error - 2012-12-23 16:03:42 | Computer Name = Stacjonarny | Source = Service Control Manager | ID = 7001
Description = Usługa Grupowanie sieci równorzędnej zależy od usługi Protokół rozpoznawania
nazw równorzędnych, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:   %%-2140993535

Error - 2012-12-23 16:03:42 | Computer Name = Stacjonarny | Source = Service Control Manager | ID = 7023
Description = Usługa Protokół rozpoznawania nazw równorzędnych zakończyła działanie;
wystąpił następujący błąd:   %%-2140993535

 

Zastosuj się do porady, post nr6 z tego tematu

 

http://www.fixitpc.p...3821#entry63821

Odnośnik do komentarza

Przywróciłem ustawienia, aczkolwiek nie włączałem wszystkich programów, tylko te których na prawdę potrzebuje.

 

Zastosowałem się do punktu:

 

Błąd 0x80630801 sugeruje uszkodzenie bazy certyfikatów: KLIK (PEER_E_CERT_STORE_CORRUPTED). Przejdź w Tryb awaryjny Windows, wejdź do folderu C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Roaming\PeerNetworking, ze środka usuń wszystkie pliki modelu nazwy idstore.* (może być więcej niż tylko jeden idstore.sst).

 

Niestety, do reszty wskazówek zastosować się nie mogę, na hostingu nie ma plików do których odnosi się polecenie:

 

1. Przesyłam pliki potrzebne do naprawy, wyekstraktowane z Windows 7 SP1 x64: KLIK. Wszystkie pliki w katalogu "manifests" przenieś do katalogu C:\Windows\Temp\CheckSur\WinSxS\Manifests, a te z "packages" do C:\Windows\Temp\CheckSur\Servicing\Packages.
Odnośnik do komentarza

Możesz jeszcze pokusić się o przygotowanie logu zgodnie z opisem [KLIK], przy czym zamiast kroku 7 i 8 spakuj plik .etl i wrzuć na speedyshare.com i link podaj tu.

 

m.g.

 

Proszę bardzo. Link do pliku .etl

 

http://speedy.sh/qbnQe/boot-1.rar

 

Z dyskiem wszystko OK. Kabel sygnałowy również OK.

 

Dziękuje za informacje. Chociaż jedna dobra wiadomość ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...