Skocz do zawartości

Problem z aswsnx.sys


kuuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem nowym użytkownikiem tego serwisu. Przepraszam za ewentualną niestosowność i fopy.

 

Opis problemu.

Przy każdym wyłączaniu komputera pojawia się niebieski ekran komunikującym o problemie z plikiem aswsnx.sys. Komp na nic nie reaguje z wyjątkiem resetu, po czym wstaje do momentu wyboru jak się uruchomić. Po wybraniu " uruchom normalnie" wstaje jakby nic się nie stało. Do momentu gaszenia systemu.

Próby odnalezienia info o w/w pliku nic nie dały , prócz tego że jest to plik antywira.

Proszę o pomoc moja samodzielność jest za mało samodzielna.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Przy każdym wyłączaniu komputera pojawia się niebieski ekran komunikującym o problemie z plikiem aswsnx.sys. Komp na nic nie reaguje z wyjątkiem resetu, po czym wstaje do momentu wyboru jak się uruchomić. Po wybraniu " uruchom normalnie" wstaje jakby nic się nie stało. Do momentu gaszenia systemu.

Próby odnalezienia info o w/w pliku nic nie dały , prócz tego że jest to plik antywira.

 

W takim razie odinstaluj Avasta.

Pobierz specjalistyczne narzedzie, wejź w tryb awaryjny i je uruchom.

http://www.avast.com/uninstall-utility

Odnośnik do komentarza

W raportach brak jakichkolwiek oznak infekcji. Jest tylko drobne nie powiązane w ogóle z problemem adware gry Toolbar. Odinstaluj. Następnie popraw narzędziem AdwCleaner (opcja Delete).

 

Dla świętego spokoju jeszcze sprawdź co widzi Kaspersky TDSSKiller. Chodzi o wyniki inne niż "Unsigned" (brak podpisu cyfrowego). Jeśli on nic się nie dopatrzy, teorię infekcji można położyć pod tory.

 

 

nie mogę sobie pozwolić na brak ochrony

 

Nie możesz sobie też pozwolić, by zabezpieczenie generowało BSOD, bo takie zabezpieczenie o kant. Zabezpieczenie jest problematyczne = usuwa się je i szuka innej jego wersji lub zupełnie innego programu.

 

 

zanim coś odinstaluje lub przejdę na inny program szukam powodu awarii i sposobu jej usunięcia.

 

Masz ewidentny błąd sterownika SandBox Avast:

 

DRV:64bit: - [2012-10-30 23:51:55 | 000,984,144 | ---- | M] (AVAST Software) [File_System | System | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\aswSnx.sys -- (aswSnx)

 

Eliminacja błędu = eliminacja sterownika = eliminacja Avast. Nie dywaguj nad prostą rzeczą. To nie pierwszy przypadek z Avastem, że wersja sterownika może być problematyczna (KLIK / KLIK).

 

Dodatkowo, w Dzienniku zdarzeń sypie także błędami modułu Avast WebRep:

 

Error - 2012-12-20 12:18:19 | Computer Name = Admin-Komputer | Source = Application Error | ID = 1000

Description = Nazwa aplikacji powodującej błąd: iexplore.exe, wersja: 9.0.8112.16457,

sygnatura czasowa: 0x50a2f9e3 Nazwa modułu powodującego błąd: aswWebRepIE.dll_unloaded,

wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x50905939 Kod wyjątku: 0xc0000005 Przesunięcie

błędu: 0x6aa16bb8 Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xa80 Godzina uruchomienia

aplikacji powodującej błąd: 0x01cddecd959db37c Ścieżka aplikacji powodującej błąd:

C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe Ścieżka modułu powodującego

błąd: aswWebRepIE.dll Identyfikator raportu: dd4925a3-4ac0-11e2-b4c6-50e54935ddba

 

Czyli: w pierwszej kolejności deinstalacja Avast w normalny sposób, następnie w Trybie awaryjnym popraw narzędziem Avast Uninstall Utility podanym już wcześniej.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

takie wytłumaczenie problemu laikowi w 102 % wystarczy. Bynajmniej nie mędrkuję , jestem tu po pomoc za którą bardzo dziękuję, by nie lecieć z każdym problemem na forum.Chcę wiedzieć co jak i dlaczego stąd prośba o pokazanie powodu problemu. raz jeszcze dziękuję po zakupieniu innego antywira wytnę w pień avasta.

Odnośnik do komentarza
po zakupieniu innego antywira wytnę w pień avasta

 

Ta wypowiedź budzi moje wątpliwości. Nie czekaj. Regularne BSOD mogą się źle skończyć, może się zdarzyć nieszczęście i przypadkowo zostaną uszkodzone dane na dysku. Po prostu sprawdź co się stanie po pełnej deinstalacji Avast, a po tym go zainstaluj na nowo ze świeżego instalatora, by zweryfikować czy to się powtarza. Jeśli tak = Avast do pieca i zmieniaj program.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...