Skocz do zawartości

Eksplorator przestał działać - po raz kolejny ;-)


phungus

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z raportów nic nie wynika. Jako przyczyna różne moduły:

 

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\windows\explorer.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\windows\system32\SHLWAPI.dll

 

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\windows\Explorer.EXE

Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\windows\SYSTEM32\ntdll.dll

 

Być może rozszerzenia powłoki lub kodeki to powodują. W raporcie z ostatnio instalowanych widzę WICCodecs:

 

[2012-12-03 18:55:12 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\FastPictureViewer

[2012-12-03 18:55:07 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\ProgramData\FastPictureViewer

[2012-12-03 18:55:06 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\windows\WICCodecs

[2012-12-03 18:55:06 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files\FastPictureViewer

 

Na początek zrób test na rozszerzenia powłoki. Uruchom ShellExView x64. W programie zaznacz wszystkie różowe (niedomyślne) wpisy i wyłącz. Zresetuj system. Podaj czy jest poprawa.

 

 

PS. Drobna sprawa z adware. Wejdź do Opcji internetowych i zmień stronę startową z bigseekpro.com na coś innego + w Dostawcach wyszukiwania przestaw domyślną wyszukiwarkę z bigseekpro.com na coś innego i po tym usuń tę wyszukiwarkę.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Na początek zrób test na rozszerzenia powłoki. Uruchom ShellExView x64. W programie zaznacz wszystkie różowe (niedomyślne) wpisy i wyłącz. Zresetuj system. Podaj czy jest poprawa.

 

Wykonałem zgodnie z instrukcją, będę obserwował :-) Mam wrażenie i mętne wspomnienia, że moje problemy powstały po skonfigurowaniu dodatkowego pulpitu (chciałoby się mieć "tak jak w Linuksie" ;-) ) w aplikacji nVidii zarządzającej wyświetlaniem . Przy następnej aktualizacji sterowników postaram się wykonać czystą instalację i zobaczę jak będzie.

Wydaje mi się, że od tego też momentu właśnie cytowany przez Ciebie FastPictureViewer zaczął mi też kuleć :-(

 

PS. Drobna sprawa z adware. Wejdź do Opcji internetowych i zmień stronę startową z bigseekpro.com na coś innego + w Dostawcach wyszukiwania przestaw domyślną wyszukiwarkę z bigseekpro.com na coś innego i po tym usuń tę wyszukiwarkę.

 

O, dziękuję :-) Tak rzadko loguję się na konto administratora i jeszcze rzadziej uruchamiam tam IE, że jakoś to przeoczyłem i zupełnie nie wiem jak to świństwo się tam zagnieździło.

 

Pozdrawiam,

ph.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...