Skocz do zawartości

Brak Photo Viewer, Windows Media Player


Filip7656

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows 7. To nie infekcja. W systemie jest tylko drobne adware, ale to nie ma żadnego związku z problemem. Doczyść te drobne śmieci. Instrukcje w spoilerze.

 

 

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj uTorrentControl2 Toolbar. Otwórz Firefox i w Dodatkach powtórz deinstalację uTorrentControl2 Community Toolbar.

 

2. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Delete.

 

3. Skoryguj domyślne wyszukiwarki Internet Explorer po użyciu AdwCleaner. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

 

 

 

Dodatkowy komentarz: jest tu zainstalowany nieco sfatygowany BitDefender Total Security 2010, a Windows 7 w ogóle nieaktualizowany.

 

 

od paru dni nie mam ani photoviewera ani windowsowego playera.

 

Widzę tu szkody, dwie usługi WMP + Windows Defender są oznaczone jako wybrakowane:

 

========== Services (SafeList) ==========

 

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- %PROGRAMFILES%\Windows Media Player\wmpnetwk.exe -- (WMPNetworkSvc)

SRV - File not found [On_Demand | Stopped] -- %ProgramFiles%\Windows Defender\mpsvc.dll -- (WinDefend)

 

Zanim to ruszę chcę się upewnić czy to nie są jakieś pozory "braku pliku". Na zrzucie ekranu, który podałeś, jest odniesienie do J:\Program Files\Windows Photo Viewer. Otóż widzę tu jakąś niezdrową rozbieżność katalogów Program Files. Wg raportu system działa na C, ale ustawione J:\Program Files:

 

%SystemDrive% = C: | %SystemRoot% = C:\Windows | %ProgramFiles% = J:\Program Files

 

Na dodatek w tle w procesach działają równolegle uruchomione komponenty mieszane z C:\Program Files i J:\Program Files:

 

========== Processes (SafeList) ==========

 

PRC - [2012/12/10 14:53:30 | 000,969,104 | ---- | M] (BitTorrent, Inc.) -- J:\Program Files\uTorrent\uTorrent.exe

PRC - [2012/12/04 23:27:38 | 010,742,272 | ---- | M] (Creative Team S.A.) -- C:\Program Files\WapSter\WapSter AQQ\AQQ.exe

PRC - [2012/08/31 15:02:03 | 002,754,984 | ---- | M] (TeamViewer GmbH) -- C:\Program Files\TeamViewer\Version7\TeamViewer_Service.exe

PRC - [2012/08/30 16:57:35 | 001,820,520 | ---- | M] (NVIDIA Corporation) -- J:\Program Files\NVIDIA Corporation\Display\nvtray.exe

PRC - [2012/08/30 16:57:34 | 000,864,104 | ---- | M] (NVIDIA Corporation) -- J:\Program Files\NVIDIA Corporation\Display\nvxdsync.exe

PRC - [2012/08/30 09:40:00 | 000,382,312 | ---- | M] (NVIDIA Corporation) -- J:\Program Files\NVIDIA Corporation\3D Vision\nvSCPAPISvr.exe

PRC - [2012/04/17 16:19:32 | 002,614,080 | ---- | M] (DT Soft Ltd) -- C:\Program Files\DAEMON Tools Lite\DTShellHlp.exe

PRC - [2011/09/15 06:06:38 | 000,169,624 | ---- | M] (Adobe Systems Incorporated) -- J:\Program Files\Adobe\Elements 10 Organizer\PhotoshopElementsFileAgent.exe

PRC - [2011/06/17 01:00:28 | 000,315,256 | ---- | M] (Adobe Systems Incorporated) -- C:\Program Files\Common Files\Adobe\OOBE\PDApp\UWA\AAM Updates Notifier.exe

PRC - [2009/08/11 23:08:32 | 001,576,976 | ---- | M] (BitDefender S.R.L.) -- J:\Program Files\BitDefender\BitDefender 2010\vsserv.exe

PRC - [2009/08/11 21:50:40 | 001,074,384 | ---- | M] (BitDefender S.R.L.) -- J:\Program Files\BitDefender\BitDefender 2010\seccenter.exe

PRC - [2009/08/11 03:15:18 | 001,095,680 | ---- | M] (BitDefender S.R.L.) -- J:\Program Files\BitDefender\BitDefender 2010\bdagent.exe

PRC - [2009/08/07 19:54:44 | 000,330,200 | ---- | M] (BitDefender S.R.L.) -- C:\Program Files\Common Files\BitDefender\BitDefender Update Service\livesrv.exe

PRC - [2007/12/26 22:17:18 | 000,053,760 | ---- | M] () -- C:\Program Files\EDIMAX\Common\RalinkRegistryWriter.exe

 

To mi sugeruje, że była tu podejmowana próba sztucznego przekierowania katalogu Program Files na dysk J, a Twoje problemy to kwestia nieprawidłowej migracji katalogu. Opisz mi co w ogóle robiłeś w tej kwestii i kiedy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W kwesti migracji katalogu nic nie robiłem. Problemy zaczęły się dziać po aktualizacji World of Warcraft były z nią bardzo duże problemy i może to jest powodem.Czy dałoby się zamienić %ProgramFiles% = J:\Program Files na %ProgramFiles% = C:\Program Files ?

 

Na dysku C są brakujące katalogi photoviewera, defendera i media playera.

Odnośnik do komentarza
Na dysku C są brakujące katalogi photoviewera, defendera i media playera.

 

Tak jak przypuszczałam. Katalogi są tam gdzie należy, ale rejestr jest skonfigurowany, by szukać na dysku J.

 

 

W kwesti migracji katalogu nic nie robiłem.

 

Coś na pewno było robione, katalog Program files jest przemieszczony. Nie wiem jak dużo w rejestrze zedytowano i gdzie pozastępowano ścieżki do Program Files. Może na początek zróbmy podstawowe przekonfigurowanie na C:\Program Files i zobaczymy ile jeszcze trzeba zmienić, choć robota wydaje mi się koszmarna, bo w rejestrze wpisów Program files jest potężna ilość. Wstępnie daj mi skan rozpoznawczy. Uruchom SystemLook i w oknie wklej:

 

:reg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion

 

Klik w Look i podaj wynikowy log.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wstępne akcje:

 

1. Na początek pozbądź się Bitdefendera, bo jego przemigrowanie może stanowić problem.

 

2. Start > w polu szukania wpisz regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator. Wejdź do klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion

 

Dwuklik w wartość ProgramFilesDir i zastąp ścieżkę J:\Program Files ścieżką C:\Program Files

 

3. Restart systemu do Trybu awaryjnego i przenieś katalogi programów z J:\Program Files do C:\Program Files.

 

4. Ponownie uruchom regedit i zrób szukanie w rejestrze na frazy J:\Program Files + J:\PROGRA~1, a te znalezione pozastępuj przez odpowiedniki C:\Program Files + C:\PROGRA~1.

 

5. Restart systemu do Trybu normalnego i sprawdzaj co działa a co nie.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Filip7656 nie wiem w jaki sposób robiłeś szukanie w rejestrze, ale podejrzenie się sprawdziło:

 

 

Systemlook dużo tego znalazł ale chyba nie będzie trzeba zmieniać wszystkich ścieżek??

 

Właśnie trzeba. Miałeś przecież przenieść wszystko z J:\Program files do C:\Program files. Po zmianie głównej ścieżki Program files musisz dostosować wszystkie wystąpienia w rejestrze zamieniając na C... To dlatego mówiłam, że robota wydaje mi się "koszmarna". Takie przekierowanie ścieżek nie jest proste, w rozumieniu jednej edycji i już. Wszystko musisz dostosować...

 

Jeszcze raz: czy przeniosłeś wszystko z J:\Program files do C:\Program files? Jeśli tak, to uruchom regedit i zacznij szukać ścieżkę J:\Program Files, a wszystkie znalezione wystąpienia edytuj zamieniając na C:\Program Files.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...