Skocz do zawartości

Instalacja XP, awaria


xdepawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

do dzisiaj myślałem że sobie z tym poradzę. Mianowicie problem jest taki:

Zaatakował mnie wirus (ten z żądaniem zapłaty, pliki *.block itp) i sformatowałem dyski. Niestety system WIN XP wgrałem nie tam gdzie trzeba. Postanowiłem naprawić to GParted. Sformatowałem C: ze starym systemem i od tej pory nie mogę uruchomić systemu który jest na E:...Najgorsze jest to że nie posiadam płyty. Pobrałem OEM bo klucz mam, ale dysk się nie bootuje jedynie można było go przez system wcześniejszy. Teraz nie mam żadnego systemu i bootowalnej płyty.W prawdzie ten na E: został, ale da się go odblokować jakoś żeby startował po biosie? Bo pojawia mi się komunikat coś "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" i jakoś tak. Próbuję też przez WIN XP LIVE CD, ale i tam nie mogę go zainstalować wprawdzie instalator się włącza, ale wyskakuje że nie ma partycji czy jakoś tak. Da się to jakoś rozwiązać? Zależy mi żeby odpalić komputer nie ważne czy od nowa instalka czy jak.Liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Sformatowałem C: ze starym systemem i od tej pory nie mogę uruchomić systemu który jest na E:...

 

Na C zapewne były pliki rozruchowe Windows (boot.ini, ntdetect.com, ntldr). Wymagane byłoby: uzupełnienie tych plików + naprawa MBR.

 

 

Pobrałem OEM bo klucz mam, ale dysk się nie bootuje jedynie można było go przez system wcześniejszy.

 

Tego nie rozumiem.

 

 

Próbuję też przez WIN XP LIVE CD, ale i tam nie mogę go zainstalować wprawdzie instalator się włącza, ale wyskakuje że nie ma partycji czy jakoś tak.

 

"Nie ma partycji" = przeklej dokładnie ten komunikat. I podaj listę partycji = zdjęcie ekranu z GParted.

 

 

.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...