Skocz do zawartości

Pliki typu .block - prosze o sprawdzenie logów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mnie także dopadło to świństwo, dysk pracował jak szalony, większość plików zdążył uszkodzić (.block), wyłaczyłem system na chama i uruchomiłem w trybie awaryjnym, niestety straty są dość duże, z tego co czytałem na razie nie ma lekarstwa na odkodowanie tych plików. Część podejrzanych wpisów i plików (w rejestrze i na dyku) usunąłem. Proszę o sprawdznie czy system jest jeszcze zainfekowany. Chciałbym ewentualnie usunąć wszytkie pliki z rozszerzeniem .block (lub ewentualnie skopiować na dysk zewnętrzy i poczekać na jakieś lekarstwo - jeśli takowe by się pojawiło), a resztę pozostawić i nie przeinstalowywać systemu, bo jest tego za dużo. Tylko czy te cholerstwo nie powróci powtórnie?

 

W załaczniku pliki ze skanu.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy może ktoś analizował może moje raporty, czy nadal mój system jest zainfekowany, czy tylko już pozostały śmieci po infekcji w postaci plików typu .block.

 

Dzięki za informację.

Edytowane przez picasso
Proszę czekać cierpliwie na swoją kolej. Ja nie jestem w stanie szybciej przetwarzać tematów. //picasso
Odnośnik do komentarza

Infekcji czynnej nie ma, ale nadal na dysku jej pliki:

 

[2012-12-11 17:46:19 | 000,218,367 | ---- | C] () -- C:\Users\Mariusz\AppData\Roaming\bg.jpg

[2012-12-11 17:45:13 | 000,280,064 | ---- | C] () -- C:\Users\Mariusz\AppData\Roaming\PnwxY.exe

[2012-12-11 17:45:07 | 000,280,064 | ---- | C] () -- C:\Users\Mariusz\wgsdgsdgdsgsd.exe

 

I log z OTL nie jest wiarygodny, by ocenić liczbę plików *.block na dysku systemowym poza oczywistymi folderami Desktop + Dokumenty. Zaszyfrowane mogły zostać też pliki systemu operacyjnego i programów, jeśli miały rozszerzenie wchodzące w zakres zainteresowań infekcji.

 

Z plikami *.block nic się nie da zrobić. Natomiast jeśli mamy doczyszczać po infekcji to co jest tu widoczne + inne korekty, to:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Users\Mariusz\wgsdgsdgdsgsd.exe
C:\Users\Mariusz\AppData\Roaming\bg.jpg
C:\Users\Mariusz\AppData\Roaming\PnwxY.exe
C:\Users\Mariusz\AppData\Local\qtX89WrIIvomp6
@C:\ProgramData\Microsoft:6lIFX6YA6K6IWo2LdpdKc
@C:\ProgramData\Microsoft:aHNU6799vIMFMjW24LQUtsBz5FruJ
 
:OTL
IE - HKCU\..\URLSearchHook: {32b29df0-2237-4370-9a29-37cebb730e9b} - No CLSID value found
O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {32B29DF0-2237-4370-9A29-37CEBB730E9B} - No CLSID value found.
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu.

 

2. Wyczyść Firefox z adware Ask i starych naleciałości: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

3. Przez Panel sterowania odinstaluj zbędny Akamai NetSession Interface.

 

4. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W trakcie wykonywania skryptu i usuwania plików : PnwxY.exe i wgsdgsdgdsgsd.exe AVAST wykrył je jako WIN32: Rootkit-gen [Rtk].

 

Wykonałem także wszystkie czynnosci o których pisałaś. Czy pliki typu block należy usunąć (czy stanowią sane w sobie jakieś zagrożenie), czy mozna liczyć, że kiedyść będzie do nich jakieś lekarstwo?

 

W załaczniu log z OTL.

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Czy pliki typu block należy usunąć (czy stanowią sane w sobie jakieś zagrożenie), czy mozna liczyć, że kiedyść będzie do nich jakieś lekarstwo?

 

Nie sądzę, by stanowiły zagrożenie, to pliki użytkownika zaszyfrowane i niedostępne (nie można ich otworzyć). A na to drugie bym nie liczyła. Jeśli tak trudno Ci się pogodzić z tym, zgraj te *.block na jakiś nośnik zapasowy i odłóż do kąta, a pliki w lokalizacjach oryginalnych skasuj.

 

Zadania pomyślnie wykonane, w ramach wykończeń:

 

1. Usunięcie pustego wpisu startowego po Akamai. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - HKCU..\Run: [Akamai NetSession Interface] "C:\Users\Mariusz\AppData\Local\Akamai\netsession_win.exe" File not found

 

Klik w Wykonaj skrypt. Tym razem nie będzie restartu.

 

2. Porządki po narzędziach: w OTL uruchom Sprzątanie, przez SHIFT+DEL skasuj z Pulpitu folder Stare dane programu Firefox.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. Zaktualizuj wyliczone poniżej programy: KLIK. Wg raportu masz zainstalowane:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{89F4137D-6C26-4A84-BDB8-2E5A4BB71E00}" = Microsoft Silverlight

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216029FF}" = Java™ 6 Update 29

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-AA1000000001}" = Adobe Reader X (10.1.0) - Polish

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX (wtyczka dla IE)

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin (wtyczka dla Firefox)

"Mozilla Firefox 15.0 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 15.0 (x86 pl)

"Mozilla Thunderbird 16.0.2 (x86 pl)" = Mozilla Thunderbird 16.0.2 (x86 pl)

 

========== HKEY_CURRENT_USER Uninstall List ==========

 

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"Google Chrome" = Google Chrome 22.0.1229.94

"Mozilla Firefox 15.0.1 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 15.0.1 (x86 pl)

 

 

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@adobe.com/FlashPlayer: C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash\NPSWF32_11_4_402_287.dll ()

CHR - plugin: Silverlight Plug-In (Enabled) = C:\Program Files (x86)\Microsoft Silverlight\4.1.10111.0\npctrl.dll

 

Czyli: do deinstalacji stara Java / Adobe / Silverlight i zastąpienie najnowszymi wersjami (o ile potrzebne), aktualizacja Firefox / Google Chrome / Thunderbird.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

- Aktualizacje oprogramowania. Już podane.

- Piaskownice / wirtualne środowiska np. SandBoxie (po 30 dniach dalej można korzystać za free, tylko dręczy nag screen o zakupach), GeSWall Freeware (darmowe). Obie aplikacje kompatybilne z x64.

- Szyfrowanie plików było, czyli regularne kopie zapasowe cennych plików na izolowany nośnik zewnętrzny.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...