Skocz do zawartości

Fatalna praca przeglądarek i nie tylko...


optyma

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
coś schrzaniłem. Puszczę to jeszcze raz. Fotkę sobie darujemy ?

 

Tak fotki nie chcę.

Pobierasz to http://www.memtest.o...6+-4.20.iso.zip

 

rozpakowujesz, w środku jest plik obrazu ISO z programem. Nagrywasz ten plik na płytkę funkcją nagraj obraz ISO.

Ustawiasz bootowanie z CD/DVD wkładasz nagraną płytę do napędu i restart.

 

I jeszcze jedno - test się nie skończy samoczynnie. Będize stale powtarzany. Jeśli nie ma błedów powiedzmy do godziny 21 to należy go przerwać

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

Wykonaj test dla każdej kości osobno. Czyli zostawiasz tylko jedną i testujesz. W ten sposób dowiesz się czy wszystkie padły czy tylko jedna.

 

szkoda, że o tym nie wiedziałem, no mniejsza..

Bo nie czytasz uważnie tego co piszę. Pisałem

 

 

test ma trwać kilka godzin lub do pierwszych błedów

 

 

Jeśli pojawią się błedy przerywasz test. Taka kość jest do wyrzucenia

Odnośnik do komentarza

Przeprowadzone testy są dla mnie zagadkowe.

Każdą kość badałem oddzielnie. Test przerywałem po zakończeniu 8-miu testów i pojawieniu się na dole strony komunikatów: Pass complete, no errors...

Wszystkie cztery kości przeszły testy pozytywnie. Powtórzyłem testy dla wszystkich kości, wyniki też pozytywne.

Co dalej ?

Odnośnik do komentarza
Testy nie są pozytywne

- Przecież napisałem, że wszystkie były pozytywne, w warunkach, jakie miały być, czyli gdy każda kość była badana oddzielnie. Miałem nadzieję, że zmiana warunków testowania da Ci coś do myślenia.

Bo masz błedy, świadzcy o tym pierwszy obrazek i wszystko co jest zaznaczone na czerwono

- Pierwszy obrazek pochodzi z testowania wszystkich kości jednocześnie, w rozumieniu że wszystkie są włożone. Właśnie dlatego, że te wyniki obydwóch testów się różnią, napisałem że jest to dla mnie zagadkowe. No, ale ja mam prawo mieć dużo wątpliwości, ja nie jestem fachowcem.

Pass complete, no errors...

- to chyba oznacza, że test jest skończony i nie ma ani jednego błędu.

Odnośnik do komentarza
Nasuwa mi się wniosek, że prawdopodobnie uszkodzona jest płyta główna w okolicy czwartego slotu pamięci, albo sam slot jest wadliwy. Co Ty o tym sądzisz.

 

Jeśli po pojednczym testowaniu kości wszystko jest OK, to dla mnie nasuwa się wniosek że coś zakłucało pracę jednej kości. Pracowała wadliwie i stąd błędy.Testuj sytuację przez kilka dni. Jak coś się będzie dziać, daj znać. Tylko wcześniej podaj model płyty spisany z laminatu bo HWinfo go nie widzi.

Odnośnik do komentarza

To co, używać w razie czego HWinfo ?

A, co do zmian, to wiem, że czas na zmiany, choć zawartość mojej obudowy w zasadzie mi dotąd wystarczała (poza jednym chyba przypadkiem, kiedy narzekam na złe odtwarzanie filmików z YouTube - przerywanie foni i wizji), nawet się powoli przymierzam, ale w moim przypadku nie jest to prosta sprawa. Mam specjalne wymagania. Gotowca na pewno nie kupię.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie sprawdzałem, porobiło mi się trochę zaległości i muszę nadrobić.

No, widzę że takich "orłów" jak ja, to masz więcej. Chodzisz chyba czasem spać ?

Jeszcze mi się przypomniało. W międzyczasie może by poruszyć dwie sprawy, o których już raz wspomniałeś. Pierwsza to stare sterowniki. Czy jest potrzeba wymieniać wszystkie, Np. sterownik klawiatury. Które wymienić koniecznie, a które mogą zostać ?

Druga sprawa, co z moim antywirusem. Mojego SEP-a wybiliście mi z głowy i co będzie. tylko nie porównuj mnie z sobą. Ty masz więcej możliwości szybkiego reagowania i z pewnością odpowiednie narzędzia w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Jeszcze mi się przypomniało. W międzyczasie może by poruszyć dwie sprawy, o których już raz wspomniałeś. Pierwsza to stare sterowniki. Czy jest potrzeba wymieniać wszystkie, Np. sterownik klawiatury. Które wymienić koniecznie, a które mogą zostać ?

Druga sprawa, co z moim antywirusem. Mojego SEP-a wybiliście mi z głowy i co będzie. tylko nie porównuj mnie z sobą. Ty masz więcej możliwości szybkiego reagowania i z pewnością odpowiednie narzędzia w razie potrzeby.

 

Zaktualizuj sterowniki do chipsetu http://www.asrock.com/mb/VIA/P4V88+/?cat=Download&os=XP

Pozostałe sprawdź na stronie producenta urządzeń. Z antywirusem to albo coś darmowego, albo szukaj tu komercyjnej wersji na jkiś czas za free https://www.fixitpc.pl/topic/4728-komercyjne-programy-za-darmo-promocje-w-sieci/

Odnośnik do komentarza

Dzięki.

A filmiki na YT chodzą słabo, tzn, przerywa dość szybko fonia i wizja też. I to mnie wkurza i trochę dziwi, bo u mojej znajomej na taki samym łączu jak moje (2Mb), stary laptop z 512 MB RAM-u, co prawda procesor ma 2,8 GHz, filmiki chodzą bardzo dobrze. Co może tu być za przyczyna i co ma na to największy wpływ ?

Odnośnik do komentarza

Uruchom OTL i woknie Własne opcje skanowania skrypt wklej:

 

:OTL
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {E0E899AB-F487-11D5-8D29-0050BA6940E3} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - 10 - No CLSID value found.
O3 - HKU\S-1-5-21-1085031214-1547161642-1644491937-1003\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {E7DF6BFF-55A5-4EB7-A673-4ED3E9456D39} - No CLSID value found.
:Files
C:\Documents and Settings\jtd\Dane aplikacji\Babylon
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Babylon
:Commands
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt

 

Uruchom OTL i kliknij Sprzątanie

 

2. Odinstaluj z FF AVG Security Toolbar

 

4, Start > uruchom > services.msc

 

znajdź usługę Serwer i przestaw jej tryb na Wyłaczony

 

 

 

5. Są błedy w dzienniku zdarzeń odnośnie usługi apache, Kłania sie aktualizacja sterów do internetu. W ogóle, na temat internetu proponuje założyć osobny temat w dziale Sieci.

Odnośnik do komentarza

Wykonano.

Faktycznie z tym Apache to od jakiegoś czasu coś mam. Kiedyś mi startował razem w Windowsem, teraz jak chcę uruchomić jakiś skrypt, to uruchamiam Apache ręcznie.

Nowy temat, dobry pomysł. Np. właściwie wszystkie informacje na Onecie z filmami nie dadzą się oglądać, pomijam już te durne reklamy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...