Skocz do zawartości

Nieudana próba połączenia?


Artios

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym prosić o zanalizowanie zamieszczonego logu combofixa, gdyż posiadam taki problem, że po włączeniu laptopa laptop na moment się zwiesza i wyskakuje komunikat o jakiejś nieudanej próbie połączenia. Mam wtedy do wyboru kliknąć "ponów probę/anuluj". Niezależnie od tego co bym kliknał okno się zamyka i nic się nie dzieje. Posiadam windowsa 7 x64.

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dlaczego usunąłeś log z ComboFix? Przywracam. Przecież zasady mówią = skoro uruchomiony, to musi być podany, by było wiadome co namieszał (bo modyfikował u Ciebie, to nie był tylko "skan"). Temat przenoszę do działu Windows. Infekcji brak, tylko drobne szczątki adware. Brak związku z problemem. Czyszczenie i prawidłowa deinstalacja nieszczęsnego ComboFix w spoilerze:

 

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKU\S-1-5-21-376357936-1546945805-4015021527-1000\..\SearchScopes\{0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}: "URL" = "http://www.claro-search.com/?q={searchTerms}&affID=116690&tt=4312_3&babsrc=SP_ss&mntrId=8a425dee00000000000000158307c65a"
IE - HKU\S-1-5-21-376357936-1546945805-4015021527-1000\..\SearchScopes\{4B7E0172-09ED-49F8-B0BB-1ADB650B2710}: "URL" = "http://startsear.ch/?aff=2&src=sp&cf=1803d62f-d1b3-11e1-8d95-00158307c65a&q={searchTerms}"
FF - HKCU\Software\MozillaPlugins\ubisoft.com/uplaypc: C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher\npuplaypc.dll File not found
O2 - BHO: (IE5BarLauncherBHO Class) - {78F3A323-798E-4AEA-9A57-88F4B05FD5DD} - C:\Program Files (x86)\StartSearch plugin\ssBarLcher.dll File not found
O3 - HKLM\..\Toolbar: (StartSearchToolBar) - {7AC3E13B-3BCA-4158-B330-F66DBB03C1B5} - C:\Program Files (x86)\StartSearch plugin\ssBarLcher.dll File not found
[2012-10-25 20:57:17 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Kuba\AppData\Roaming\Babylon
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{401981A8-9C63-49FE-A3D9-E605B2D29E10}"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{401981A8-9C63-49FE-A3D9-E605B2D29E10}"
 
:Commands
[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

2. Odinstaluj ComboFix, co wyczyści też foldery Przywracania systemu. Klawisz z flagą Windows + R i w polu Uruchom wklej komendę:

 

C:\Users\Kuba\Desktop\ComboFix.exe /uninstall

 

Gdy komenda ukończy, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

 

 

 

 

po włączeniu laptopa laptop na moment się zwiesza i wyskakuje komunikat o jakiejś nieudanej próbie połączenia. Mam wtedy do wyboru kliknąć "ponów probę/anuluj". Niezależnie od tego co bym kliknał okno się zamyka i nic się nie dzieje.

 

Raporty nie dostarczają oczywistych danych. Aczkolwiek w Dzienniku zdarzeń jest taki układ błędów:

 

Error - 2012-11-13 07:59:17 | Computer Name = Kuba-LAP | Source = HiRezSoftwareManagerSvc | ID = 0

Description = Nie można uruchomić usługi. Proces usługi nie mógł połączyć się z

kontrolerem usługi

 

Error - 2012-12-04 07:31:26 | Computer Name = Kuba-LAP | Source = Service Control Manager | ID = 7009

Description = Upłynął limit czasu (30000 ms) podczas oczekiwania na połączenie się

z usługą Hi-Rez Studios Authenticate and Update Service.

 

Error - 2012-12-04 11:49:35 | Computer Name = Kuba-LAP | Source = Service Control Manager | ID = 7009

Description = Upłynął limit czasu (30000 ms) podczas oczekiwania na połączenie się

z usługą Intel® PROSet/Wireless Event Log.

 

Error - 2012-12-04 11:49:35 | Computer Name = Kuba-LAP | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi Intel® PROSet/Wireless Event Log z powodu

następującego błędu: %%1053

 

vs.

 

SRV - [2012-07-12 14:16:56 | 000,008,704 | ---- | M] (Hi-Rez Studios) [Auto | Paused] -- C:\Program Files (x86)\Hi-Rez Studios\HiPatchService.exe -- (HiPatchService)

 

Może na początek sprawdź co się stanie po wyłączeniu usługi Hi-Rez Studios. Uruchom Autoruns i w karcie Services odznacz HiPatchService. Zresetuj system, podaj wyniki czy jest jakaś zmiana.

 

 

 

PS. Tak stare Gadu z roku 2005 tu uruchomione... Zainteresuj się WTW: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Hi-Rez Studios i tak miałem usunąć gdyż go najzwyczajniej w świecie nie używałem. Teraz zostałem do tego zmotywowany. Combofixa rownież pozbyłem się według instruckji. Po wykonaniu podanego skryptu komputer zażądał ponownego uruchomienia się po czym pojawiły się nowe problemy: komputer nie chciał przejsć etapy "wylogowywania", a później powstał problem z uruchomieniem komputera. Kiedyś juz ten problem mi się pojawił, ale szybko sam ustapił. Wygląda to tak, że uruchamiam komputer i w górnym lewym rogu 'miga myślniczek'. Po chwili przestaje on migać i komputer stoi w miejscu. Stoi przez dobę (dłużej nie sprawdziłem). Komputer w tej sytuacji trzeba wyłączyć na siłę i włączyć ponownie. Zaskakuje on za drugim, trzecim razem - różnie.

No ale kiedy już udało mi się uruchomić go ponownie, odpaliłem sprzątanie w OTL i komputer znów uruchomiłem ponownie (powtarzając problem - włączył się za drugim razem).

 

Zamieszczam logi po wykonaniu wszystkich czynności (czyli na chwilę obecną). GG póki co nie ruszałem.

 

PS. chciałem dodać, ze przy tym dwukrotnym włączania komputera okienko tego 'ponownego łączenia' nie wyskoczyło, więc być może ten problem został rozwiązany. Ale jednak martwi mnie ten problem z uruchamianiem systemu.

 

 

//edit: zainstaliwalem WTW i je konfiguruje poki co :) dzieki.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza

Jeszcze skasuj z dysku kopię rejestru zrobioną przez ComboFix, czyli folder C:\Windows\erdnt.

 

 

komputer nie chciał przejsć etapy "wylogowywania", a później powstał problem z uruchomieniem komputera. Kiedyś juz ten problem mi się pojawił, ale szybko sam ustapił. Wygląda to tak, że uruchamiam komputer i w górnym lewym rogu 'miga myślniczek'. Po chwili przestaje on migać i komputer stoi w miejscu. Stoi przez dobę (dłużej nie sprawdziłem). Komputer w tej sytuacji trzeba wyłączyć na siłę i włączyć ponownie. Zaskakuje on za drugim, trzecim razem - różnie.

 

Ta faza startu oraz efekt z zamieraniem aktywności dysku kojarzy mi się tu z zainstalowanym u Ciebie TrueCrypt. Modyfikuje obszar rozruchowy. I tu proszę ktoś z bardzo podobnymi objawami: KLIK.

 

 

PS. chciałem dodać, ze przy tym dwukrotnym włączania komputera okienko tego 'ponownego łączenia' nie wyskoczyło, więc być może ten problem został rozwiązany.

 

Kilka dni upłynęło, więc masz już chyba lepszy ogląd sprawy. Tak więc czy po usunięciu Hi-Rez Studios ten błąd już się nie ujawnia?

 

I wreszcie, zaktualizuj Windows, bo łyso tu, brak SP1 + IE9:

 

64bit- Home Premium Edition  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.7600.16385)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę, że to wina TrueCrypta. Tzn. może poniekąd, ale jak już pisałem, kiedyś, jak ten problem wystąpił po raz pierwszy to nie posiadałem jeszcze TrueCrypta. Z angielskiego orłem nie jestem, ale nie widzę rozwiązania problemu w zamieszczonym linku odnośnie tego TrueCrypta.

 

//tak, po usunięciu Hi-Rez... problem nie wystąpił. Wydaje mi się, że ten jeden problem został rozwiązany

Jaki wpływ ma IE9 na działanie systemu? Konieczna jest ta aktualizacja ?

 

 

Odpaliłem usługę Windows Update i znalazło mi jedynie 2 aktualizacje (1 obowiązkowa, druga opcjonalna). Obowiązkową zainstalowałem bez żadnych problemów (ale nie był to SP1, bo tego mi w ogole nie wyszukuje), a przy drugiej otrzymałem taki oto błąd:

KOD 800F020B.

Aktualizacja ta dotyczyła: JMicron Technology Corp. - Storage - JMicron PCIe MS Host Controller.

 

Bardziej martwi mnie fakt, że aktualizacji SP1 w ogóle mi nie wyszukuje. Dlaczego?

Ściągnąłem ręcznie dodatek SP1 ze strony Microsoftu i go zainstalowałem.

Odnośnik do komentarza
Nie sądzę, że to wina TrueCrypta. Tzn. może poniekąd, ale jak już pisałem, kiedyś, jak ten problem wystąpił po raz pierwszy to nie posiadałem jeszcze TrueCrypta. Z angielskiego orłem nie jestem, ale nie widzę rozwiązania problemu w zamieszczonym linku odnośnie tego TrueCrypta.

 

Ja jednak go nadal obstawiam, bo na chwilę obecną wg raportów jest to dobry kandydat, grzebie w rekodzie rozruchowym dysku (etap ładowania systemu pasuje więc do tego co opisujesz), a co było kiedyś u Ciebie to nie ma żadnego dowodu, że to było to samo (efekty wizualne z opisu mogą powstać z wielu czynników). Tak, w linku podanym przeze mnie nie ma rozwiązania. Ja Ci go podałam, by pokazać, że opisywane objawy z czarnym ekranem i koniecznością resetu ręcznego może generować obecność TrueCrypt.

 

 

Bardziej martwi mnie fakt, że aktualizacji SP1 w ogóle mi nie wyszukuje. Dlaczego?

Ściągnąłem ręcznie dodatek SP1 ze strony Microsoftu i go zainstalowałem.

 

Microsoft o powodach braku detekcji SP1 na Windows Update: KB2498452. U Ciebie odpadają przyczyny 1 + 3, ale przyczyna numer 4 możliwa, masz ten sterownik Intela i jest on z roku 2010:

 

DRV:64bit: - [2010-04-07 10:19:08 | 010,322,848 | ---- | M] (Intel Corporation) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\igdkmd64.sys -- (igfx)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
DRV:64bit: - [2010-04-07 10:19:08 | 010,322,848 | ---- | M] (Intel Corporation) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\igdkmd64.sys -- (igfx)

 

Nic mi ta linia nie mówi :D

 

 

1. W takim razie mam odinstalowac TrueCrypta czy co polecasz na moim miejscu? Możemy eksperymentować... Może coś się uda zdziałać.

 

2. Jak już pisałem, SP1 zainstalowałem 'ręcznie'. Gdy kliknę PPM na moim komputerze i wejdę we właściwości to wyraźnie mam napisane: Dodatek Service Pack 1. Więc myślę, że dobrze się zainstalował. Wysłac jakieś raporty w celu sprawdzenia jak teraz ma się system ?

 

3. Co z błędem podczas tej jednej nieszczęsnej aktualizacji ? (JMicron...)

Odnośnik do komentarza
Nic mi ta linia nie mówi

 

To jest cytat z Twojego raportu pokazujący, że masz zainstalowany sterownik Intel igdkmd64.sys. Jak podane w artykule Microsoftu, ten sterownik w określonych wersjach może uniemożliwić pokazanie aktualizacji SP1 na Windows Update. Wnioski: sprawdzić wersję + zaktualizować ewentualnie i to wszystkie sterowniki Intel. Tu już zaciemniona nieco sprawa, bo wymusiłeś instalację SP1 ręcznie.

 

 

Wysłac jakieś raporty w celu sprawdzenia jak teraz ma się system ?

 

Logi z OTL są tu nieprzydatne w tym momencie.

 

 

W takim razie mam odinstalowal TrueCrypta czy co polecasz na moim miejscu? Możemy eksperymentować...

 

Zrób ten "eksperyment" (zdjęcie szyfrowania + deinstalacja TrueCrypt) i zobaczymy czy efekt z czarnym ekranem nadal występuje. Jeśli się okaże, że tak, zawsze przecież możesz powrócić do szyfratora.

 

 

Co z błędem podczas tej jednej nieszczęsnej aktualizacji ? (JMicron...)

 

Czy to na pewno nadal się pokazuje / występuje po instalacji SP1?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

TrueCrypt nie szyfruje mi nic na moim twardym dysku. Uzywalem go tylko do szyfrowania danych na Pendrive'ie. Wiec mysle, ze odinstaluje go zwyczajnie bez zadnych innych dzialan. Nie wiem czy oprocz zwyklej deinstalacji nie bedzie trzeba usuwac czegos z rejestrow czy gdzies ? Nie pozostawi to innych sladow?

 

Czy to na pewno nadal się pokazuje / występuje po instalacji SP1?

sprobowalem zainstalowac ponownie i tym razem sie udalo, wiec ten problem rowniez rozwiazany.

 

//edit: warto aktualizowac sterowniki intela czy juz sie tym nie przejmowac?

Odnośnik do komentarza
TrueCrypt nie szyfruje mi nic na moim twardym dysku. Uzywalem go tylko do szyfrowania danych na Pendrive'ie. Wiec mysle, ze odinstaluje go zwyczajnie bez zadnych innych dzialan. Nie wiem czy oprocz zwyklej deinstalacji nie bedzie trzeba usuwac czegos z rejestrow czy gdzies ? Nie pozostawi to innych sladow?

 

Skoro nie było tu szyfrowania dysku z Windows, podejrzany może być sam sterownik TrueCrypt. Po prostu na próbę odinstaluj TrueCrypt i zobaczymy.

 

 

//edit: warto aktualizowac sterowniki intela czy juz sie tym nie przejmowac?

 

Nie wiem dokładnie jaka tu wersja siedzi, bo z raportu OTL tylko datę mogę wyczytać, ale sądzę że trefna. Twój sterownik ma sygnaturę czasową kwiecień 2010, a tu znalazłam listę i sterowniki kwietniowe to właśnie skład wadliwych wersji: KLIK. Sprawdź to co opowiadał MS w artykule, czyli precyzyjnie swoją wersję:

 

 

"Sterownik urządzeń zintegrowanej obsługi grafiki firmy Intel

Wersje sterownika urządzeń zintegrowanej obsługi grafiki firmy Intel, o których wiadomo, że powodują problemy: Igdkmd32.sys i Igdkmd64.sys w wersjach z zakresu od 8.15.10.2104 do 8.15.10.2141."¨"¨ Aby sprawdzić, czy jest używany sterownik urządzeń zintegrowanej obsługi grafiki firmy Intel Igdkmd32.sys lub Igdkmd64.sys w wersji z zakresu od 8.15.10.2104 do 8.15.10.2141, wykonaj następujące czynności:

 

1. Uruchom Narzędzie diagnostyczne DirectX. W tym celu kliknij przycisk Start, wpisz ciąg dxdiag w polu Wyszukaj programy i pliki i naciśnij klawisz Enter.

2. Kliknij kartę Ekran.

3. Sprawdź sterownik i wersję sterownika.

4. Jeśli w systemie jest używany sterownik zintegrowanej obsługi grafiki firmy Intel w wersji z zakresu od 8.15.10.2104 do 8.15.10.2141, odwiedź witrynę producenta komputera w sieci Web i sprawdź, czy jest dostępny nowszy sterownik."

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Co do sterownika karty graficznej... Oto screen sterowników zainstalowanych

 

Czyli potwierdzone: wersja blokująca pobieranie SP1 z Windows Update.

 

 

A oto sterowniki jakie znalazłem w internecie, ale nie jestem przekonany czy są to właściwe

 

Tak, te sterowniki Intel® HD Graphics Driver wyglądają na właściwe. Ale zaktualizuj też pozostałe sterowniki chipsetu Intel. W podanym linku masz też odnośnik do Intel Driver Update Utility, który służy do skanu pod kątem aktualizacji komponentów Intel.

 

 

TrueCrypt odinstalowany, jednak problem pojawił się dzisiaj. Więc musi to być spowodowane czymś innym.

 

Zobaczymy co się stanie po aktualizacji sterowników Intel.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Użyłem tej funkcji auto detect i sprawa wygląda tak:

 

Graphics Driver:

A customized computer manufacturer driver is installed on your computer. The Intel Driver Update Utility is not able to update the driver. Installing a generic Intel driver instead of the customized computer manufacturer driver may cause technical issues. Contact your computer manufacturer for the latest driver for your computer.

 

Intel Chipset Software Installation Utility (Chipset INF)

This version is valid.

 

Wireless Networking (WiFi)

tutaj znalazlo sterowniki jakies i mam download. - zainstalowalem.

 

Intel® Wireless Display Software

rowniez znalazlo i mam download - zainstalowalem.

 

Wired Networking

This device is unknown or unsupported. Please contact the manufacturer for possible updates.

 

Audio Driver for Intel Desktop Board

This device is unknown or unsupported. Please contact the manufacturer for possible updates.

 

 

Nie wiem co z tymi sterownikami od grafiki. Instalować ręcznie te co znalazłem?

Odnośnik do komentarza
Graphics Driver:

A customized computer manufacturer driver is installed on your computer. The Intel Driver Update Utility is not able to update the driver. Installing a generic Intel driver instead of the customized computer manufacturer driver may cause technical issues. Contact yourcomputer manufacturer for the latest driver for your computer.

 

Skaner mówi tyle, że masz sterowniki grafiki Intel, ale brandowane przez innego producenta. No to wejdź na stronę producenta Toshiba i sprawdź co on oferuje dla Twojego modelu, jaką wersję sterowników Intel® HD Graphics Driver. Jeśli ta wersja będzie jednak zbyt stara (w zakresie tych wadliwych), to bierz sterowniki ogólne Intel do których link już podałeś.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Na stronie Toshiby znalazlem mase roznych sterownikow do roznych programow. Ale jesli chodzi o sterowniki z Intela to byly tylko i wylacznie dotyczace chipsetu (które mam aktualne wedlug testu) oraz dotyczace wifi. Z takich sterowników ktore w sumie nie wiem czego konkretnie dotycza to chyba "Display Driver". W opisie jest napisane, ze dotycza rozdzialki monitora, kolorow itp. Więc jakis zwiazek z grafika to ma. Sciagac i je instalowac czy cisnac te ze strony intela ktore wczesniej podalem ?

 

//edit: znalazlem jeszcze cos takiego: Intel Management Engine Interface

Opis: This driver is a software interface that is used to communicate to the Intel® AMT subsystem (Management Engine) to access Intel® AMT capabilities. Communication between the local host operating system (OS) and the Management Engine (ME) is accomplished by means of the Intel Management Engine Interface driver. The Intel Management Engine Interface is bi-directional, as either the host OS or Intel® AMT firmware can initiate transactions.

Odnośnik do komentarza

Sterownik grafiki to ów dostosowany przez Toshibę Intelowski Display Driver, wersja 8.15.10.2281 z 2011. Natomiast ten ogólny Intel® HD Graphics Driver 15.28.8.64.2875 zawiera jeszcze nowsze sterowniki 9.17.10.2875 z 2012. Ale:

 

Te paczki mają jednak różne identyfikatory sprzętowe PCI\VEN_8086&DEV_XXXX w pliku instalacyjnym *.INF. I skoro Intel Driver Update Utility ma zastrzeżenia kierując na wersję OEM, to zainstaluj Display Driver ze strony Toshiba. On jest nowszy niż to co posiadasz i wg oznaczeń wersji jest poza zakresem wadliwych sterowników blokujących SP1 na Windows Update.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Już ściągam i zaraz zainstaluje, jednak jestem sceptycznie przekonany co do tego, że sterowniki od karty graficznej mają coś wspólnego z zwieszaniem się komputera na black screenie. Ja się nie znam, ale zobaczymy :P

 

 

//edit:

no zainstalowalem, a po instalacji komputer chcial sie uruchomic ponownie, wiec zezwolilem. po czym znow wystapil problem z uruchomieniem ponownym. stal na black screenie, musialem go wylaczyc na sile i wlaczyc po minucie na nowo.

zauwazylem taka prawidlowosc ze przy uruchamianiu ponownym nigdy sien ie uruchomi sam, trzeba go wylaczyc, odczekac z 30 sekund i wlaczyc - wtedy dziala.

Odnośnik do komentarza

Nie chciałbym pisać posta pod postem, ale nikt tu już chyba nie zagląda. Mam jeszcze inne pytanie. Windows wykrywa mi 8 bardzo podobnych bledow, roznia sie one tylko tym plikiem wykrywajacym problem. Oto blad:

 

Windows

Problem: Błąd sprzętu wideo

Pliki pomagające opisać problem:

WD-20120706-0202.dmp

sysdata.xml

WERInternalMetadata.xml

Wyświetl tymczasową kopię tych plików

Ostrzeżenie: Jeśli problem został spowodowany przez wirusa lub inne zagrożenie zabezpieczeń, otwarcie kopii tych plików może zakłócić działanie komputera.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...