Skocz do zawartości

Explorer.EXE zawiesza się


tada44

Rekomendowane odpowiedzi

Taki mam problem raz dziennie lub co dwa dni zawiesza się explorer.exe i po komunikacie startuje od nowa. W monitorze niezawodności pokazuje się taki komunikat:

 

Opis

Nazwa aplikacji powodującej błąd: Explorer.EXE, wersja: 6.1.7601.17567, sygnatura czasowa: 0x4d6727a7

Nazwa modułu powodującego błąd: ASCPLU~1.DLL_unloaded, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x50753ff1

Kod wyjątku: 0xc0000005

Przesunięcie błędu: 0x04f2a7c0

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x7bc

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01cdd3b549d9ad9a

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Windows\Explorer.EXE

Ścieżka modułu powodującego błąd: ASCPLU~1.DLL

Identyfikator raportu: 3f2e92a8-3fc1-11e2-b8dd-002522d290fd

 

Czy można to poprawić?

Mój system to Widows 7 Home Premium 32 bit SP 1

Intel Pentium D CPU 3,00GHz, 2,0 GB RAM

Proszę o poradę

 

pozdrawiam

 

Ps OTL nie wykonałem, bo nie wiem czy się przyda

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Taki mam problem raz dziennie lub co dwa dni zawiesza się explorer.exe i po komunikacie startuje od nowa. W monitorze niezawodności pokazuje się taki komunikat:

 

Podany moduł powodujący błąd:

 

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Windows\Explorer.EXE

Ścieżka modułu powodującego błąd: ASCPLU~1.DLL

 

Nazwa pliku jest w konwencji 8+3 (skrócona), ale w logu OTL widać dokładnie pliki o nazwie zaczynającej się od ASC*, a ten z błędu to plugin przeglądarek "Advanced SystemCare Browser Protection":

 

========== Modules (No Company Name) ==========

 

MOD - [2012-09-19 17:19:14 | 000,142,208 | ---- | M] () -- D:\dysk D\p.naprawa\czyszczenie\Advanced SystemCare\Advanced SystemCare 6\ASCExtMenu.dll

 

========== Standard Registry (SafeList) ==========

 

O2 - BHO: (Advanced SystemCare Browser Protection) - {BA0C978D-D909-49B6-AFE2-8BDE245DC7E6} - D:\dysk D\p.naprawa\czyszczenie\Advanced SystemCare\Advanced SystemCare 6\BrowerProtect\ASCPlugin_Protection.dll (IObit)

 

Tak więc nasuwa się, że problem powodują rozszerzenia powłoki dodane przez Advanced SystemCare. Do wyboru:

 

1. Uruchom ShellExView, wyszukaj wszystkie wpisy Advanced SystemCare i wyłącz. Zresetuj system.

 

2. Całkowicie odinstaluj Advanced SystemCare. I ja sugeruję od razu się tym zainteresować pomijając punkt 1, bo w Dzienniku zdarzeń jest też błąd:

 

Error - 2012-12-07 12:00:54 | Computer Name = Tadeusz-Komputer | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi Advanced SystemCare Service 6 z powodu

następującego błędu: %%3

 

Usługa jest uszkodzona:

 

SRV - File not found [Auto | Stopped] --  -- (AdvancedSystemCareService6)

 

Poza tym, masz AVG PC TuneUp, Auslogics BoostSpeed i kilka innych. Co za dużo to nie zdrowo. Ironią sytuacyjną jest tu fakt, że to właśnie program do "optymalizacji" jest przyczyną błędów explorer.exe.

 

 


Dodatkowe uwagi:

 

1. Usuń puste uszkodzone wpisy + szczątki NETGATE SpyEmergency. W Autoruns w kartach Services + Drivers skasuj te pozycje:

 

SRV - File not found [Auto | Stopped] --  -- (WiseBootAssistant)

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- -- (AdvancedSystemCareService6)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- -- (Cardex)

 

DRV - [2011-04-21 10:31:42 | 000,020,056 | ---- | M] (NETGATE Technologies s.r.o.) [File_System | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\spyemrg_access.sys -- (SpyEmrgAccess)

DRV - [2011-04-21 10:31:36 | 000,016,216 | ---- | M] (NETGATE Technologies s.r.o.) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\spyemrg_guard.sys -- (SpyEmrgGuard)

DRV - [2011-04-21 10:31:30 | 000,014,168 | ---- | M] (NETGATE Technologies s.r.o.) [Kernel | System | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\spyemrg.sys -- (SpyEmrg)

 

Nie wszystkie sterowniki NETGATE się ujawnią w Autoruns. Wadą Autoruns jest, że pokazuje tylko rzeczy uruchomione lub puste, ale nie usługi w stanie "Zatrzymano". Należy poprawić. Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wklep komendy:

 

sc delete SpyEmrgAccess

sc delete SpyEmrgGuard

 

Zresetuj system. Na koniec usuń z dysku pliki:

 

C:\Windows\System32\drivers\spyemrg_access.sys

C:\Windows\System32\drivers\spyemrg_guard.sys

C:\Windows\System32\drivers\spyemrg.sys

 

2. Firefox nieco zaśmiecony: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
tylko nie znalazłem w Autoruns tych pozycji z Services

 

Czyli nie widzisz tam WiseBootAssistant + AdvancedSystemCareService6? Start > w polu szukania wpisz regedit > z prawokliku skasuj klucze:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\AdvancedSystemCareService6

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WiseBootAssistant

 

Ten pierwszy klucz to możliwe, że nieobecny, jeśli Advanced SystemCare zostało odinstalowane.

 

 

 

.

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...