Skocz do zawartości

Centrum akcji - nie mogę włączyć ikony systemowej


CJGrass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

do systemu wdzierał się trojan, udało mi się z nim rozprawić, lecz wyłączył mi centrum zabezpieczeń.

Aktualnie centrum zabezpieczeń przywróciłem do działania lecz w dziale "włączanie i wyłączanie ikon systemowych" centrum akcji jest wyłączone i nie mogę dokonywać zmian.

Czy istnieje sposób aby w pełni przywrócić funkcjonalność centrum zabezpieczeń (ikonę systemową)?

Dodam jeszcze, iż przywracałem system do stanu z przed dwóch dni - niestety to nic nie pomogło.

Wirus zaatakował Services.exe w katalogu windows\system32\ - pod normalnym trybem antywirus (używam ESET Smart Security) nie mógł poradzić sobie z wirusem, w trybie awaryjnym udało mi się zwalczyć wirusa programem Trojan Remover - program usunął Services.exe i zastąpił go plikiem bez wirusa.

Mój system to Windows 7 Ultimate x64.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

 

sdadadm.jpg

 

PS przeskanowałem system ComboFixem - znalazł jeszcze wirusa w explorer.exe, usunął i zamienił na właściwy plik bez wirusa, ale nadal brak możliwości zmiany ikony "Centrum akcji"

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Aktualnie centrum zabezpieczeń przywróciłem do działania lecz w dziale "włączanie i wyłączanie ikon systemowych" centrum akcji jest wyłączone i nie mogę dokonywać zmian.

 

1. Trojan ZeroAccess usuwa więcej usług, również: Zaporę systemu (BFE + MpsSvc + SharedAccess), Pomoc IP (iphlpsvc), Windows Update (BITS + wuauserv) i Windows Defender. Nic nie wspominasz o ich naprawie. Poproszę o log z Farbar Service Scanner.

 

2. Co do martwej ikony Centrum (mimo rekonstrukcji usługi Centrum), to udało mi się to zreprodukować na jednej z próbek ZeroAccess. Otóż tak się dzieje, gdy zostanie naruszony w ShellServiceObjects klucz {F56F6FDD-AA9D-4618-A949-C1B91AF43B1A}. Poproszę o skan dodatkowy. Uruchom SystemLook x64 i w oknie wklej:

 

:reg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ShellServiceObjects /s

 

Klik w Look.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

oto kolejne logi.

 

PS dodam iż w rejestrze brakowało wpisów z MpsSvc + SharedAccess ale uzupełniłem je szukając w google i trafiłem na poradę na tym forum.

Windows update raczej działa poprawnie - dnia: 2012- 12- 07 11:24 windows update zainstalował:

Definition Update for Windows Defender - KB915597 (Definition 1.141.1308.0)

Stan instalacji: Powodzenie

Typ aktualizacji: Ważna

SystemLook.txt

FSS.txt

Odnośnik do komentarza

Wyniki Farbar Service Scanner: brak notowalnych uszkodzeń, czyli naprawione to zostało. Wyniki SystemLook: tak, to ten przypadek, klucz {F56F6FDD-AA9D-4618-A949-C1B91AF43B1A} wyrąbany. Przeprowadź następujące działania:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ShellServiceObjects\{F56F6FDD-AA9D-4618-A949-C1B91AF43B1A}]
"AutoStart"=""

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

2. Zresetuj system i podaj czy ikona się ujawniła.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Hmmm, klucz odtworzony. Sprawdź co się stanie, jeżeli w services.msc zatrzymasz usługę Centrum zabezpieczeń, a następnie ją ponownie uruchomisz.

 

EDIT: Dopisałeś:

 

PS nagle pojawiła się możliwość zmiany ikony! :) nastąpiło to nie od razu po restarcie systemu tylko po ~4 minutach pracy systemu!

 

Czyli naprawa się udała.

 

 

baterii nie ale rozumiem, iż to spowodowane jest oprogramowaniem upsa?

 

Tak, u mnie ikona Zasilania jest też zszarzona.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc! bardzo chętnie postawiłbym piwo ale widać na tym forum się nie pije :) dlatego postanowiłem jeszcze raz podziękować słownie!

a w miarę możliwości materialnych postaram się przekazać skromny datek na rzecz utrzymania serwisu... ale to dopiero po nowym roku bo grudzień będzie ciężki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...