Skocz do zawartości

Problem z instalacją antywirusów


Rekomendowane odpowiedzi

Mam okropny problem z zainstalowaniem antywirusa. Przez dłuższy czas nie korzystałem z kompa zostawiając go w nieodpowiedzialnych rękach...

Sytuacja jest nieciekawa. Mianowicie nie mogę zainstalować żadnego antywirusa. W trakcie instalacji pojawia się np. taki komunikat:

Ta wersja programu nie jest dedykowana dla systemu operacyjnego serwera ( ESET )

Wymagana jest nowsza wersja systemu Windows ( AVG )

Nortona tez nie moge uruchomić. Czy to wina złośliwego oprogramowania? Jeśli tak to w jaki sposób mogę się tego pozbyć? Proszę o pomoc

 

Problem omyłkowo przedstawiłem w dziale - Windows 7 - bardzo proszę o jego stamtąd anulowanie.

OTL.Txt

Extras.Txt

gmr.txt

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

O ile problem jeszcze aktualny. Twoje edycje w temacie przeszły niezauważone. Wyłowiłam ten wątek przy zamykaniu tematów.

 

Jest tu podejrzany obiekt zapisany w Autostarcie, sugerujący infekcję:

 

O4 - Startup: C:\Users\lukas\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\Windows Updater.exe ()

 

[2010-09-19 13:42:18 | 000,028,012 | ---- | C] () -- C:\Users\lukas\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\Windows Updater.exe

 

Przed podaniem instrukcji usuwających:

 

Sytuacja jest nieciekawa. Mianowicie nie mogę zainstalować żadnego antywirusa. W trakcie instalacji pojawia się np. taki komunikat:

Ta wersja programu nie jest dedykowana dla systemu operacyjnego serwera ( ESET )

Wymagana jest nowsza wersja systemu Windows ( AVG )

Nortona tez nie moge uruchomić.

 

Istotnie, jest tu bardzo dziwny pobór wersji systemu operacyjnego, który zapewne wpływa na zachowanie instalatorów programów. OTL widzi system jako edycję serwerową (wersja core Windows Server 2008):

 

 Microsoft Hyper-V Server  (Version = 6.1.7600) - Type = NTServer

 

Pokaż co jest w rejestrze zapisane:

 

Start > w polu szukania wklep regedit > wejdź do tych dwóch kluczy:

 

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion

 

Przeklej czemu są równe wartości BuildLab, BuildLabEx, InstallationType orasz ProductName. Najlepiej pokaż wygląd całego okna z tego miejsca rejestru.

 

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Windows

 

Przeklej jak są ustawione wartości CSDBuildNumber i CSDVersion.

 

 

Podaj także bardzo precyzyjnie jaką edycję Windows 7 posiadasz.

 

 

.

Edytowane przez picasso
20.11.2010 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...