Skocz do zawartości

Prawdopodobnie Trojan.Hider + niespodzianki; zawieszający się GMER


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam od paru tygodni problem z wirusem Trojan.Hider (wnioskuje po wyniku skanu jednego z tworzonych plików, wykonanym na virustotal.com ) złapanym z pendrive. Wirus tworzył na pendrive pliki exe wyglądające jak folder a foldery prawdopodobnie ukrywa jako pliki systemowe, blokuje zmianę ukrywania plików systemowych, zmienił opis plików exe z Aplikacja na File folder celem maskowania się. Znalazłem podejrzany plik isass.exe który ręcznie usunąłem z poziomu płyty live cd, po tym wydaje mi się że wirus przestał ukrywać foldery na pendrivach.

 

Problem pojawił się gdy próbowałem przeskanować system GMERem, o ile pamietam po którejś walce z wirusami która zakończyła się formatem partycji C kiedyś pojawił się problem zawieszania komputera przy skanowaniu modułów, nie pamiętam dokładnie którego, chyba był to sterownik NVIDIA nForce Networking Controller. Po reinstalacji systemu miałem problem z zainstalowaniem sterownika płyty głównej zawierającego ten sterownik, kilkukrotnie wyskakiwał mi przy tym BSOD ale jakoś wreszcie zainstalowałem.

 

Po tym GMER działał dopóki nie zaznaczałem skanowania modułów, tylko tam się zawieszał. Od paru tygodni zawiesza się też o ile pamietam na ntkrnlpa.exe wiec ciężko cokolwiek zeskanować.

 

Uruchomiłem narzędzie Kaspersky TDSSkiller oraz Malwarebytes sądząc że może coś wykryją, jednak nie zauważyłem niczego szczególnie rzucającego się w oczy poza paroma wyjątkami (np oreans.sys)

 

Kolejnym problemem jest to, że drugi komputer a dokładnie laptop ma tą samą infekcje zdobytą tą samą drogą ale nim zajmę się później.

 

Dołączam logi OTL, Malwarebytes; TDSSkillera, GMER w prescanie nic nie wykazuje.

 

W systemie zainstalowane jest oprogramowanie Daemon Tools, przed skanowanami użyty był jednak Defogger.

 

Proszę o pomoc :)

OTL.Txt

Extras.Txt

TDSSKiller.2.8.15.0_27.11.2012_16.58.41_log.txt

TDSSKiller.2.8.15.0_26.11.2012_21.52.51_log.txt

mbam-log-2012-11-27 (17-37-18).txt

defogger_disable.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Znalazłem podejrzany plik isass.exe który ręcznie usunąłem z poziomu płyty live cd, po tym wydaje mi się że wirus przestał ukrywać foldery na pendrivach.

 

Twierdzisz, że problem po tej operacji ustał. W skanie OTL nic od infekcji nie widać, zaznaczasz że preskan GMER też nic nie zwraca. Co najwyżej zastanawia mnie co to za plik w takiej lokalizacji:

 

[2012-04-06 18:34:37 | 000,778,240 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\System32\autorun.exe

 

W związku z tym ja tu na razie nie mam nic do roboty. Usuwałeś coś, więc klasyka na koniec typu czyszczenie Temp i Przywracania systemu (KLIK). I zaktualizuj Firefoxa.

 

 

Uruchomiłem narzędzie Kaspersky TDSSkiller oraz Malwarebytes sądząc że może coś wykryją, jednak nie zauważyłem niczego szczególnie rzucającego się w oczy poza paroma wyjątkami (np oreans.sys)

 

Sterownik oreans32.sys jest związany z zabezpieczeniem licencyjnym aplikacji / gier pakowanych przez Themida. Skoro go już usunąłeś TDSSKillerem, to pozbądź się z dysku kwarantanny C:\TDSSKiller_Quarantine

 

 

Kolejnym problemem jest to, że drugi komputer a dokładnie laptop ma tą samą infekcje zdobytą tą samą drogą ale nim zajmę się później.

 

To już tu w temacie kontynuuj ten wątek.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

C:\WINDOWS\System32\autorun.exe usunięty

skan

 

https://www.virustot...sis/1354822089/

 

W związku z tym ja tu na razie nie mam nic do roboty. Usuwałeś coś, więc klasyka na koniec typu czyszczenie Temp i Przywracania systemu. I zaktualizuj Firefoxa..

 

No tak, ale coś cały czas blokuje mi włączenie pokazywania plików systemowych i rozszerzeń popularnych plików, gmer zawiesza się na wielu rzeczach a nie na jednej jak kiedyś a żadne skanery av nic konkretnego nie wykrywają albo ja tego nie widze, czyli równie dobrze coś może wysyłać cały czas logi z moimi passami bo coś w tle działa. Dlatego udałem się tutaj po pomoc kogoś kto bardziej coś dostrzeże :)

Odnośnik do komentarza
No tak, ale coś cały czas blokuje mi włączenie pokazywania plików systemowych i rozszerzeń popularnych plików, gmer zawiesza się na wielu rzeczach a nie na jednej jak kiedyś

 

Jak mówię, w raportach brak widocznych oznak infekcji. Zachowanie GMER niemiarodajne, a Twój system nie jest constant i nie jest w identycznym stanie jak wtedy, gdy GMER mniej się zacinał. Co do ukrytych i rozszerzeń ustalmy: kiedy to się dzieje i w jaki sposób? Czy chodzi o to, że zaznaczasz i samoczynnie się odznacza i nie koliduje tu OTL (bo on manipuluje tym)? Jeśli tak, to:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL]
"CheckedValue"=dword:00000001

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

 

2. Zresetuj system.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
W dalszym ciągu po odznaczeniu ukrywania plików systemowych i pokazywania pełnych rozszerzeń popularnych plików i zaznaczeniu zastosuj oraz ok odświeżają się dwukrotnie okienka i pulpit (z czego wnioskuje że coś aktywnie nadpisuje to ustawienie).

 

Odświeżanie jest naturalne. U mnie na czystym systemie XP też to występuje przy zmianie tych opcji, bo widok folderów musi być odświeżony (w końcu zmieniasz widoczność plików i rozszerzeń). Tu abnormalnym stanem byłaby odwrotność, czyli brak odświeżenia i pokazywanie starego widoku sprzed przestawienia opcji.

 

Istotniejszym jest: czy opcje nie chcą się zapisać i wracają na poprzednie miejsce?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Pokaż mi dodatkowy skan na opcje widoczności. Uruchom SystemLook i do okna wklej:

 

:reg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\HideFileExt
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden /s
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden /s

 

Klik w Look.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Są subtelne różnice między Twoimi a moimi kluczami, czyli wartości UncheckedValue.

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\HideFileExt]
"UncheckedValue"=dword:00000000
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden]
"UncheckedValue"=dword:00000001

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

 

2. Zresetuj system. Podaj czy jest jakaś zmiana.

 

 

.

Edytowane przez picasso
1.02.2013 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...