Skocz do zawartości

Problem z instalacją bibliotek .NET Framework 4


Newsman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję zainstalować do pewnego konwertera, którego używam - Freemake Video Converter najnowszych bibliotek .Net Framework w wersji 4. Wiąże się to z tym, że takie ma on wymagania, a występuje w nim problem z zacinającym się dźwiękiem w plikach video, a zwłaszcza plikach WMA i MP3.

Zapewne to właśnie jest przyczyną tych problemów z dźwiękiem.

Posiadam już biblioteki .NET Framework w wersjach 2.0 SP2, 3.0 SP2 i 3.5 SP1.

 

Ale jak pobieram instalator on-line ze strony oficjalnej, tej: http://www.microsoft...s.aspx?id=17851, to występuje problem z przeprowadzeniem instalacji do końca.

Początkowo wszystko wygląda prawidłowo, w pierwszym okienku instalacji: tym wybieram pierwszą opcję i Dalej. Później przez chwilę trwa proces instalacji: tutaj. Po czym instalator zatrzymuje się, wyskakuje to i nie można dokończyć tej instalacji.

Tego o czym tam jest mowa, czyli opcji włóż dysk Microsoft .NET Framework 4 Client Profile nie mogę zrobić bo nie posiadam takiego dysku.

Jeśli klikam samo OK w tym okienku, to wyświetla to, że nie może znaleźć tego pliku netfx_Core_x86.msi.

 

Jak w tym samym okienku wybieram przycisk Przeglądaj, to w nowym okienku wyboru domyślnie jest tam zaznaczony plik pakietu netfx_Core_x86.msi jako typ - Pakiet instalacyjny (*.msi).

Klikam więc przycisk Otwórz, ale wtedy też wyświetla to i nie można znaleźć tego pliku.

 

Sprawdziłem też alternatywnie, czy jest u mnie ten plik netfx_Core_x86.msi wpisując w systemową wyszukiwarkę tę frazę i zwróciło mi to: KLIK

 

Również wpisałem tam inną frazę - Microsoft .NET Framework 4 Client Profile i zostało znalezione to: KLIK

 

Nie wiem skąd wzięły się te liczne pozycje i to również te od wersji 4 Client Profile. Być może pochodzi to od poprzednich aktualizacji - ale to tylko przypuszczenia. Faktem jest, że nie ma tego pliku, który jest tutaj istotny.

W ogóle nie wiem czy ten cały proces instalacji czy aktualizacji przebiega tutaj jak należy.

 

Pytanie zasadnicze: dlaczego nie mogę poprawnie zainstalować tej wersji bibliotek, a instalator wersji 4 zamiast instalować ją przeprowadza proces jakiejś naprawy wersji 4 Client Profile ?

Czy i tę wersję powinienem pobrać i zainstalować ? ^_^

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No dobrze wiem, że program .NET Framework Cleanup Tool 6.0.3790 jest przeznaczony do usuwania tych bibliotek w wybranej wersji.

Ale jednak nie bardzo rozumiem, którą to wadliwą instalację powinienem tutaj usunąć. Niczego przecież na razie nie instalowałem. :huh:

Próbuję tylko zaktualizować to co jest do wersji .NET Framework 4 i tyle.

 

Zapewne chodzi ci o tę wersję .NET Framework 4 Client Profile - nie przypominam sobie bym ją kiedykolwiek instalował, ale na screenach jak pokazałem jednak widać jakieś fragmenty tej wersji.

Czy ten program mimo wszystko wykrywa i tę wersję Client Profile, która w domyśle jest właśnie wadliwa ?

 

Z drugiej strony to już raczej w grą wchodziłoby ponowne zainstalowanie tej wersji .NET Framework 4 Client Profile - prawda ?

 

Apropos - niedawno pobierałem cały pakiet aktualizacji dla Windows z Windows Update. Czy wraz z nimi aktualizują się również biblioteki .NeT Framework i stąd może te problemy instalatorem aktualizacji wersji 4, który chce coś innego naprawiać ?

 

W związku z tym prosiłbym jeszcze o dalsze, bardziej szczegółowe wyłożenie tego. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Ale jednak nie bardzo rozumiem, którą to wadliwą instalację powinienem tutaj usunąć. Niczego przecież na razie nie instalowałem. :huh:

Próbuję tylko zaktualizować to co jest do wersji .NET Framework 4 i tyle.

 

Zapewne chodzi ci o tę wersję .NET Framework 4 Client Profile - nie przypominam sobie bym ją kiedykolwiek instalował, ale na screenach jak pokazałem jednak widać jakieś fragmenty tej wersji.

Czy ten program mimo wszystko wykrywa i tę wersję Client Profile, która w domyśle jest właśnie wadliwa ?

 

Tak zrozumiałem Twój post. I o wersję nr4 mi chodziło. Czy Cleanup wykrywa tą wersję? Jęsli tak zaznacz ją do usunięcia i wykonaj. Potem ponów instalację

 

niedawno pobierałem cały pakiet aktualizacji dla Windows z Windows Update

 

Jaki? link konkrety. Nie sądzę to jest osobna i nieobowiązkowa aktualizacja

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem inaczej, bo ten sposób z kasowaniem nie bardzo wiadomo czego wydał mi się tutaj niespójny.

Pobrałem mianowicie z innego jeszcze linku - autonomicznego instalatora, który przeprowadził proces weryfikacji, naprawy i instalacji wersji .NET Framework 4 Client Profile i .NET Framework Extended. Ostatnie okienko tego procesu wygląda tak:

 

naprawanetframework4.th.jpg

 

Informuje, że .NET Framework 4 został naprawiony. Dolna opcja również kieruje do znalezienia najnowszej wersji w Windows Update.

Potem restart komputera.

Dobrze, ale o co tu chodzi, bo przypuszczam że jest tu mowa o tej dotychczasowej naprawie wersji .NET Framework 4 Client Profile i .NET Framework Extended i tylko tych wersji co jest jakoby warunkiem dalszych kroków.

 

A mnie przecież chodzi o pełną wersję .NET Framework 4, a jak sprawdziłem efekty tej instalacji w Panelu sterowania >>> aplet Dodaj lub usuń programy - te wersje .NET Framework 4 Client Profile i .NET Framework Extended teraz są tam na liście.

Natomiast tej potrzebnej mi wersji pełnej .NET Framework 4 na tej liście nie ma bo jej tam nie widzę.

 

Czy zatem jeszcze muszę, pobrać tę wersję albo z linku, który podałem na początku (tym z problemami, ale teraz powinien działać dobrze), albo z witryny Windows Update poleconej w okienku ? B)

 

W międzyczasie sprawdziłem też czy ten konwerter Freemake Video już działa poprawnie, niestety nadal nie wykazuje różnicy.

 

 

 

Co do pakietu aktualizacji z Windows Update. Jak to jaki link - chodzi o pobieranie tych aktualizacji z oficjalnej witryny Windows Update dla Windows i tylko tak się to odbywa, nie ma innej drogi.

Dokładniej mówiąc to nie ja je pobierałem, tylko same mi się zainstalowały podczas wyłączania komputera, bo mam je ustawione na automatyczne.

A, że nieobowiązkowe - tak, to fakt i prawda oczywiście tylko, że ja "od zawsze" odkąd pamiętam głównie ze względów zgodności i bezpieczeństwa mam je włączone. ^_^

Odnośnik do komentarza

Niespójny jesteś Ty, weź się człowieku przeczytaj

 

A mnie przecież chodzi o pełną wersję .NET Framework 4, a jak sprawdziłem efekty tej instalacji w Panelu sterowania >>> aplet Dodaj lub usuń programy - te wersje .NET Framework 4 Client Profile i .NET Framework Extended teraz są tam na liście.

Natomiast tej potrzebnej mi wersji pełnej .NET Framework 4 na tej liście nie ma bo jej tam nie widzę.

 

to w kkońcu jak jest? masz ten Netframework 4, czy nie masz?

 

Pełną wersję pobierasz stąd http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=17718

 

to jest autonomiczny instalator. Bez angażowania sieci

Odnośnik do komentarza

Niespójny jesteś Ty, weź się człowieku przeczytaj

 

to w kkońcu jak jest? masz ten Netframework 4, czy nie masz?

Tak to jest niespójne właśnie !! No, jak mogę odinstalowywać coś co nie istnieje ??

Obawiam się, że zaszło pewne nieporozumienie. No przecież piszę jak jest. Pobrałem to z tego samego autonomicznego instalatora, który podałeś: http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=17718, coś tam naprawiał i wydaje się naprawił.

I teraz to ja się pytam co tam zostało zainstalowane w końcu - bo nie mam tej pewności ?

Ten instalator autonomiczny - co on w ogóle instaluje, jakie wersje, wiesz ?

W czasie instalacji tego pamiętam były tam instalowane wersji 4 Client Profile i Extended, o wersji samej 4 nic tam nie zauważyłem z tego.

Co widzę, a czego nie widzę w Panelu sterowania napisałem - prawda. Może pokażę jeszcze co pokazuje program CCleaner u mnie:

 

klik

Przypominam jakie miał problemy i z czym poprzedni instalator i odsyłam w razie czego do pierwszego posta.

 

Konwerter działa bez zmian.

 

Pytam więc ponownie i jedynie:czy w takim razie pobierać jeszcze tę pełną wersję 4, czy nie ?

 

może jednak Microsoft .NET Framework 4.5 - http://www.microsoft...s.aspx?id=30653

Nie w żadnym wypadku nie chodzi mi o wersję .NET Framework 4.5 tylko o pełną 4.

Ale nie wykluczam, że tylko w okienku, które pokazałem chodzi właśnie o to.

Odnośnik do komentarza
I teraz to ja się pytam co tam zostało zainstalowane w końcu - bo nie mam tej pewności ?

Ten instalator autonomiczny - co on w ogóle instaluje, jakie wersje, wiesz ?

Nie wiem. Nie korzystam, żaden program na razie mnie nie prosił o netframework4

 

dla mnie jest to bład w czasie instalacji. pokazuje że masz a nie masz, niby naprawia a nie naprawia. Użyłbym Cleanup Tool i ponowił instalkę z pełnego pakietu.

Do Twojej wiadomości - Netrfamework 4,5 zawiera wersje 4

Odnośnik do komentarza

A nie mogę teraz kiedy naprawił i pobrał już te wersje Client i Extended po prostu pobrać tę pełną 4 z instalatora:http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=17851 ?

Te wersje zdaje się warunkują czy coś takiego instalację tej wersji 4. Poczytaj o tym w linku tego autonomicznego instalatora.

Mnie się tak coś wydaje.

 

W razie gdyby i z tym było coś nie tak i nie widziałbym go w Panelu sterowania >>> Dodaj lub usuń programy - zawsze mogę przecież odinstalować to.

 

Jeśli jednak to nic nie da, to wykorzystam już wtedy CleanUp Tool-a.

 

.NET Framework 4.5 zawiera 4, ale wymagania programu są twarde i wyraźne - potrzebna wersja 4.

 

Na marginesie: ja wiem skądinąd, że wersja sama 4 to nie jest to samo co Client Profile i inne.

I nie wydaje mi się, że to błąd instalatora, ten od 4 ten pierwszy jeszcze nic nie zdążył zainstalować - prawda ?

To raczej brak wersji Client Profile, z którego naprawą był jakiś problem, a który teraz już jest naprawiony bruździł tam, nieprawdaż ?

Nie pozostaje nic innego teraz jak instalować 4.

Odnośnik do komentarza

Ja upierdliwy... bynajmniej, nie ?!! Jestem jak najdalszy od tego jak to określiłeś "robienia sobie jakichś jaj'. Nie przeciwnie ja bardzo poważnie podchodzę do sprawy i oczekuję równie poważnej tutaj odpowiedzi. Jeśli jednak tak to wyszło to pardon.

Po prostu mamy różne oglądy na to i tyle.

 

Dobrze to jak jesteś taki zatwardziały, to ja po prostu przejdę do rzeczy, czyli będę instalował wersję 4 - bo to wydaje mi się tutaj najwłaściwsze.

A wiesz odinstalować to ja to mogę i przez Panel sterowania i w CCleanerze - to nie problem.

 

Co do .Net FrameworkCleanUp Tool'sa to nie martw się nie zapomnę i o nim.

 

 

Co do:

Jeśli czekasz na opinie Picasso to mam niepomyślne informacje - pojawi sie dopiero, jak zacznę wymyślać totalne głupoty. Na razie nie licz na jej pomoc.

Ty to powiedziałeś, nie ja. Mam tylko nadzieję, że do żadnych "głupot" nie dojdzie. I jesteś w błędzie - ja na nic nie czekam, i tyle -_-

Odnośnik do komentarza

Newsaman nie wiem na co czekasz. już dawno powinieneś odinstlować NF4. Grzeb się z tym dalej

 

bo to wydaje mi się tutaj najwłaściwsze.

no mnie też

 

Ty to powiedziałeś, nie ja. Mam tylko nadzieję, że do żadnych "głupot" nie dojdzie. I jesteś w błędzie - ja na nic nie czekam, i tyle

Oczywiście że ja powiedziałem. Zawsze tak jest, że jak zaczynam robić głupoty zawsze pojawia się Picasso. Taką mamy niepisaną umowę. ;)

 

pozdro

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

Newsaman nie wiem na co czekasz. już dawno powinieneś odinstlować NF4. Grzeb się z tym dalej

 

A więc jak sprawdziłem instalację pełnej wersji, i okazało się, że ten instalator teraz też miał podobny problem jak poprzednio, też chciał coś naprawiać - ale ostatecznie mu się nie udało bo nie mógł znaleźć jeszcze innego pliku pakietu.

Pomyślałem, że teraz to już tu musi być naprawdę coś nie tak. Że tam musiały być jednak jakieś wady i uszkodzenia którejś instalacji.

I ściągnąłem w końcu .NET Framework Cleanup Tool 6.0.3790 , zaznaczyłem w nim wykrytą przezeń wersję 4 i usunąłem.

Później autorestart komputera.

I pobrałem na nowo z instalatora pełnej wersji: http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=17851

Od razu widać zmianę na lepsze, już nie ma okienka z naprawą tylko instalacja wersji pełnej. Instalacja przebiegła pomyślnie, w ostatnim okienku jest to, pokażę:

 

 

netframework4instalacja.th.jpg

 

Tak więc widać, że wszystko przebiegło poprawnie, W Panelu sterowania widzę, że zainstalowały się wersje .NET Framework 4 Client Profile i Extended wraz z polskim pakietem językowym. To jest właśnie ta pełna wersja.

Wydaje się więc, że Miałeś rację z początku, a ja tak się upierałem ciągle przy swoim. Wydawało mi się, że to co ja chciałem zrobić było tyleż słuszne co i dziwne, a to dlatego chyba, że nigdy się wcześniej z Tym nie spotkałem.

A zatem myślę, że należą ci się z mojej strony przeprosiny za to małe zamieszanie, co niniejszym czynię - wybacz, miałeś rację.! :)

 

Dobrze, w porządku to instalacja, ale to jeszcze nie koniec problemu no bo jak sprawdziłem czy odtwarzanie plików audio i video w programie Freemake Video uległo poprawie - to niestety nadal bez zmian, tnie się i rwie potwornie dźwięk, zwłaszcza w plikach WMA.

Reinstalowałem nawet program, ale mimo to też bez zmian.

Także instalacja wersji 4 - instalacją, ale jeśli efektów brak to cóż mi tutaj z tego. Chyba, że przyczyną problemu w programie Freemake jest coś zupełnie innego ?

Tak myślę, bo w okienku końcowym, które tu pokazałem jest mowa o zalecanym "Poszukaniu najnowszej wersji". Lecz nie rozumiem tego, jest tam mowa ogólnie o wersji najnowszej, ale konkretnie, o którą chodzi nie mam pojęcia. Domyślam się, że może jednak o tę 4.5.

Także w witrynie, z której ściągałem program Freemake Video Converter jest napisane o wymaganej wersji 4, ale ogólnie o 4.

Nie wiem więc teraz już w ogóle czy to chodzi o wersję 4 czy 4.5 w końcu ? Pokażę to: tutaj

 

Czy wobec tego powinienem jeszcze aktualizować .NET Framework do tej wersji 4.5 ? Czy może jeszcze coś innego wywołuje problem, jeśli tak to co takiego ? Kodeki mam K-Lite w wersji Full, poza tym paczkę kodeków Real Alternative. Czy to może być coś z tych rzeczy ?

 

A może mam taką prośbę jeszcze: ponieważ sam nie korzystam z wirtualnej maszyny - czy masz może dostęp do takiego oprogramowania, po to by testowo sprawdzić czy i u ciebie program ten wykazuje takowy problem ? To by z pewnością wiele wyjaśniło.

System mam Windows XP Pro SP3 to tak gwoli ścisłości.

 

Stary, ale co Ty tak mocno główkujesz? Ja miałem .NET Framework 4. Uaktualniłem jak w post #7 i jest http://zapodaj.net/c...8e49e6.png.html

Wiesz - być to sobie może, lecz i co z tego skoro efektów konkretnych brak. Trzeba jeszcze wiedzieć czego się chce, do czego się zmierza. Poza tym piszesz "jest" - ale co konkretnie masz na myśli ? Czy również korzystasz z oprogramowania Freemake tak jak ja i nie masz z nim problemów w odtwarzaniu ? Czy mówisz ogólnie odnośnie jakichś programów wykorzystujących to środowisko ?

 

Oraz czy myślisz, że w tym przypadku i w oparciu o te powyższe fakty powinienem jednak uaktualnić te biblioteki do wersji najnowszej 4.5 ? Czy to na pewno nie gryzie ? :huh:

Odnośnik do komentarza
Freemake Video Converter

Jaka wersja, bo ja mam zamiar pobrać stąd? - http://www.freemake.com/pl/downloads/

 

mam taką prośbę jeszcze: ponieważ sam nie korzystam z wirtualnej maszyny - czy masz może dostęp do takiego oprogramowania, po to by testowo sprawdzić czy i u ciebie program ten wykazuje takowy problem ? To by z pewnością wiele wyjaśniło.

 

Poświęcę się. :D

Chociaż na wirtualu bedzie trochę inaczej przynajmniej w kwesti sterowników audio. Podaj jaką masz płytę głowną?

Odnośnik do komentarza
Oraz czy myślisz, że w tym przypadku i w oparciu o te powyższe fakty powinienem jednak uaktualnić te biblioteki do wersji najnowszej 4.5 ? Czy to na pewno nie gryzie ?

 

Nie potrzeba instalować netframework 4.5. To nie jest kwestią bibliotek. Czwórka wystarczy. Zainstalowałem i z testów wynika jedno - programik jest coś skopany. Zacina mi dźwięk przy przesuwaniu okna i minimalizowaniu. Jak nie ruszam odtwarza poprawnie. Testy wykonałem na plikach mp3 i WMA. Na twoim miejscu poszukałbym czegoś innego. Nie podoba mi sie ten program.

Odnośnik do komentarza

Jaka wersja, bo ja mam zamiar pobrać stąd? - http://www.freemake.com/pl/downloads/

Tak, to jest ta właśnie, najnowsza wersja czyli 3.1.2.0 Co prawda pobieram z innej witryny niż oficjalna, ale to jest dokładnie to samo.

 

 

Poświęcę się. :D

Chociaż na wirtualu bedzie trochę inaczej przynajmniej w kwesti sterowników audio. Podaj jaką masz płytę głowną?

He, dzięki wielkie. Dobrze, jakby nie było to sprawdź zwłaszcza czy są jakiekolwiek problemy, zwłaszcza z dźwiękiem.

Płyta główna to 4CoreDual-VSTA (CPUSocket). :P

 

Świetnie, dzięki gdy tylko zajdzie potrzeba, instaluję to - masz to jak w banku!!

 

Edit: bo widzę, że mnie wyprzedziłeś już. Tak potwierdzam to z tym poruszeniem. Tylko widzisz ja mam ten program już od kilku wersji. I w tych poprzednich nie było w ogóle tego problemu.

 

Co do samego programu - cóż mnie też się to nie podoba, ale skądinąd to naprawdę świetny program, trudno o lepszy.

Jakieś alternatywy proponujesz zatem ?

Odnośnik do komentarza
Dobrze, jakby nie było to sprawdź zwłaszcza czy są jakiekolwiek problemy, zwłaszcza z dźwiękiem.

 

Napisałem.

 

Nie potrzeba instalować netframework 4.5. To nie jest kwestią bibliotek. Czwórka wystarczy. Zainstalowałem i z testów wynika jedno - programik jest coś skopany. Zacina mi dźwięk przy przesuwaniu okna i minimalizowaniu. Jak nie ruszam odtwarza poprawnie. Testy wykonałem na plikach mp3 i WMA. Na twoim miejscu poszukałbym czegoś innego. Nie podoba mi sie ten program.
Odnośnik do komentarza

Ale wracając jeszcze do testów. Na wirtualce oczywiście wszystkie wymagania programu spełniłeś, tak ? Tzn. wersja 4 .NET Framework, i pozostałe rzeczy tj. wersja systemu, płyta główna no jeśli nie te same wykorzystałeś to chociaż jak najbardziej zbliżone do tych moich ? Rozumiem, że tak oczywiście?

Bo te elementy, te szczegóły odnośnie wymagań systemowych - to tutaj wszystko jak podkreślam jest ważne.

 

To trochę dziwne co się z tym programikiem dzieje. W jednej z poprzednich wersji, już nie pamiętam której odtwarzanie tam działało czysto i sprawnie. Mam też inne odtwarzacze, które działają już bez zarzutu.

Na tym programie mi zależy ni tyle jako na odtwarzaczu choć to też przecież ważne, ile raczej na tym, że on jako jeden z niewielu konwerterów za free ma realne możliwości szybkiego przycinania, łączenia klipów video i innych efektów edycji plików.

I to o to mi właśnie przede wszystkim chodzi. Nie tak łatwo jest znaleźć naprawdę równie dobry edytor do obróbki video.

Naprawdę sporo się naszukałem tego typu softu w sieci, ale były to albo wersje demo, albo obsługiwały one te efekty powiedziałbym dość mizernej jakości.

Ten to wśród nich naprawdę prawdziwe cacko. Tyle tylko, że ma ten nieszczęsny problem z zacinaniem się.

 

Piszesz o braku błędów w Dzienniku zdarzeń.

U mnie jak sprawdziłem w przystawce Podgląd zdarzeń zwanej też Dziennikiem zdarzeń, jest ich mało lub występują rzadko, ale z ostatniego okresu mniej-więcej jak zwykle to w ogóle występują. Nie wiem czy mają z tym jakiś związek.

No np. są tam ostrzeżenia z żółtym wykrzyknikiem od: ASP.NET 4.0.30319.0, albo ze dwa może błędy z czerwonym krzyżykiem od .NET Runtime Optimization Service.

Ale powtarzam, nie wiem czy ma to jakiś związek z tym problemem.

 

Natomiast sprawdziłem jeszcze czy i jakie błędy pokazuje u mnie Dziennik błędów w systemowym Centrum pomocy i obsługi.

I tutaj jak się wydaje ostatnio po uruchamianiu programu Freemake pojawiło się na liście kilka różnych, interesujących i dość niepokojących błędów np.:

Ze źródła Service Control Manager wystąpiło kilka takich błędów: "Usługa Freemake Improver zawiesiła się podczas uruchamiania.",

 

z tego samego źródła również, takie: "Nie można uruchomić usługi Freemake Improver z powodu następującego błędu: Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie.",

 

też z tego źródła: "Limit czasu (30000 milisekund) podczas oczekiwania na połączenie się z usługą Freemake Improver.",

 

oraz ze źródła .NET Runtime Optimization Service, takie błędy wspomniane już przy omawianiu Podglądu zdarzeń:

: ".NET Runtime Optimization Service (clr_optimization_v2.0.50727_3 2) - Service reached limit of transient errors. Will shut down. Last error returned from Service Manager: 0x80029c4a."

 

Nie wiem czy i czego objawem mogą być tutaj te błędy i zdarzenia, ani czy mogą być powodem do niepokoju ? :unsure: :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Ale wracając jeszcze do testów. Na wirtualce oczywiście wszystkie wymagania programu spełniłeś, tak ? Tzn. wersja 4 .NET Framework, i pozostałe rzeczy tj. wersja systemu, płyta główna no jeśli nie te same wykorzystałeś to chociaż jak najbardziej zbliżone do tych moich ? Rozumiem, że tak oczywiście?

Bo te elementy, te szczegóły odnośnie wymagań systemowych - to tutaj wszystko jak podkreślam jest ważne.

 

Spełniłem. Windows XP SP3, zainstalowałem specjalnie 4 .NET Framework.

No płyta głowna to nie bo ja pracuję na lapku. Ale to nie ma znaczenia.

 

 

W jednej z poprzednich wersji, już nie pamiętam której odtwarzanie tam działało czysto i sprawnie. Mam też inne odtwarzacze, które działają już bez zarzutu.

Na tym programie mi zależy ni tyle jako na odtwarzaczu choć to też przecież ważne, ile raczej na tym, że on jako jeden z niewielu konwerterów za free ma realne możliwości szybkiego przycinania, łączenia klipów video i innych efektów edycji plików.

I to o to mi właśnie przede wszystkim chodzi. Nie tak łatwo jest znaleźć naprawdę równie dobry edytor do obróbki video.

 

A czy jak obrobisz plik dajmy na to video i odtwarasz go na innym programie to są problemy z dźwiękiem?

Odnośnik do komentarza

A czy jak obrobisz plik dajmy na to video i odtwarasz go na innym programie to są problemy z dźwiękiem?

Nie, wcale u mnie taki obrobiony i przekonwertowany klip video lub też plik audio nie wykazuje żadnych, najmniejszych problemów czy to z obrazem, czy z dźwiękiem w innych playerach np. Media Player Classic, KM Player, Winamp.

Zresztą nie tylko te wyedytowane, ale też te pliki audio-video ściągnięte wprost z sieci w innych odtwarzaczach działają poprawnie, a we Freemake Video już nie. W tej wersji konkretnie jak już wspomniałem, bo wcześniej tego nie było.

 

Myślałem też może o powrocie do poprzedniej wersji programu i już. Ale to przecież jest niezbyt racjonalne, prawda.

 

Ale chcę ci jeszcze coś pokazać w opcjach samego programu, bo to wydaje mi się to też interesujące. Nie wierzę bowiem w to, że ten problem wynika z jakiejś wady wewnętrznej czy własnej tego programu, tylko że coś, jakiś mankament, być może sprzętowy zapewne u mnie się do tego przyczynia.

Otóż w programie Freemake w menu Plik >>> Opcje na karcie Przyspieszenie - u mnie konkretnie (bo to zapewne może być różnie, na różnych sprzętach) jest takie ustawienie: zobacz, a jeśli odznaczyć ptaszka przy tym Automatycznie wykrywaj optymalne parametry konwersji (max. prędkość), to pojawia się jeszcze inna opcja przy DXVA: taka

 

Czy te technologie wsparcia kart NVIDIA czyli CUDA (u mnie w ogóle niedostępna - niezgodność karty graf.) i DXVA w określonej konfiguracji swych ustawień w ogóle mogą mieć tu na coś wpływ ? Ja mam właśnie kartę NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 (MC).

 

Jeśli to nie to, to ja już w takim razie nie będę wiedział co jest tą przyczyną problemu. Rozważam kontakt przez e-mail z oficjalnej witryny programu ze wsparciem dla programu. W FAQ programu na stronie głównej programu są tam opisane pewne możliwe problemy, ale wśród nich raczej nie ma tego.

Najbliższa taka kwestia podobna do mojego problemu jest: taka

 

Czy ostatecznie to jest dobry i sensowny pomysł ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...