Skocz do zawartości

Niezapisana kompozycja sama się przywraca

jacmiszcz92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukałem jakiś fajnych kompozycji do Windowsa 7. Próbowałem wielu różnych. Coś zepsułem. Niemal na pewno program Plus98_For_Windows_7_by_AnsonSterling coś namieszał. Teraz nie ważne jaką kompozycję wybiorę to tworzy i aktywuje mi się jej kopia z nazwą "niezapisana kompozycja". Próbowałem z powrotem wybrać starą kompozycję i dowolną inną windowsową, usunąć Custom.theme z AppData\Local\Microsoft\Windows\Themes ale to nic nie zmienia. DPI mam 150% jeśli ma to jakieś znaczenie. Jeśli coś jest nie tak z rejestrem to mogę zaimportować gałęzie z netbooka.

Odnośnik do odpowiedzi
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Próbowałem z powrotem wybrać starą kompozycję i dowolną inną windowsową, usunąć Custom.theme z AppData\Local\Microsoft\Windows\Themes ale to nic nie zmienia.

Problem może tworzyć jakiś program, który zmienia ustawienia wyglądu / Pulpitu (pierwszy z brzegu przykład to BGInfo, ale możliwości jest tu sporo). Do wglądu materiał ""Unsaved Theme" Reappears Automatically After Deleting?": KLIK.

.

Odnośnik do odpowiedzi

Na "ukrytym" koncie Administrator kompozycje działają normalnie. Wyłączyłem z autostartu co się dało. Nie korzystałem z żadnych innych programów do zmiany wyglądu oprócz tego (...) z pierwszego postu. Załączam kompozycje Custom z Aero i Custom z classic które same potworzyły się po wybraniu kompozycji Aero i Classic. Różnią się w kilku miejscach, ale na razie nie mam żadnych pomysłów co robić.

Odnośnik do odpowiedzi

Załączam raporty z OTL.

Edit: 05.12.2012

Usunąłem wszystkie wpisy rejestru związane z Plus98_For_Windows_7_by_AnsonSterling. Problem ustąpił dopiero po usunięciu 3 kluczy zawierających w nazwie SCRNSAVE.EXE (SCRNSAVE.EXE był częścią paczki Plus98_For_Windows_7_by_AnsonSterling).

Edit2: Po restarcie problem wrócił. Klucz

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping\system.ini\boot]

@="SYS:Microsoft\\Windows NT\\CurrentVersion\\WOW\\boot"

"ScreenSaverActive"="USR:Control Panel\\Desktop"

"ScreenSaverIsSecure"="USR:Control Panel\\Desktop"

"SCRNSAVE.EXE"="USR:Control Panel\\Desktop"

"Shell"="SYS:Microsoft\\Windows NT\\CurrentVersion\\Winlogon"

również

EDIT3: Przeczytałem, że w systemie x64 w ogóle nie powinno być pliku system.ini. Faktycznie nie ma. Wobec tego usunąłem całą gałąź [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping\system.ini\boot]

Po restarcie problem już nie wrócił, niezapisana kompozycja przestała się tworzyć, mogę normalnie zmieniać kompozycje zapisywać własne i przełączać między nimi.

Czy mój log mimo wszystko zostanie przeanalizowany, czy już jest to bezcelowe?

Edytowane przez jacmiszcz92
Odnośnik do odpowiedzi