Skocz do zawartości

Wirus Policja - Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z policyjnym wirusem, ktorego sporo osób ostatnio załapało.

 

Otóż znalazłem jakiś uniwersalny skrypt do OTL i go uzyłem i co prawda juz nie wyskakuje mi okienko z policją, ale coś na pewno zostało ponieważ przy włączaniu komputera mam bład że nie znaleziono pliku wgsdgsdgdsgsd.exe.

 

Wklej logi z OTL i prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Otóż znalazłem jakiś uniwersalny skrypt do OTL i go uzyłem i co prawda juz nie wyskakuje mi okienko z policją, ale coś na pewno zostało ponieważ przy włączaniu komputera mam bład że nie znaleziono pliku wgsdgsdgdsgsd.exe.

 

Nie istnieje "uniwersalny skrypt", a najlepszy dowód to błąd który przedstawiasz (niewyczyszczona infekcja i tyle). Jeśli nie umiesz samodzielnie na podstawie raportu zrobić skryptu, jest to równoznaczne z tym że nie potrafisz ocenić cudzego. A błąd jest stąd, że nie ruszyłeś skrótu startowego infekcji.

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Documents And Settings\WinXPae\Menu Start\Programy\Autostart\runctf.lnk
 
:OTL
SRV - File not found [Auto | Stopped] -- C:\Program Files\Webroot\WRSA.exe -- (WRSVC)
DRV - File not found [Kernel | Boot | Running] -- System32\drivers\WRkrn.sys -- (WRkrn)
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany, błąd powinien ustąpić.

 

2. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Zaznacz Pomiń pliki Microsoftu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Usuwanie przeprowadzone pomyślnie. Kroki końcowe:

 

1. W OTL uruchom Sprzątanie, które skasuje z dysku OTL i jego kwarantannę.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Adobe, Java i Firefox nie są najnowsze:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83217007FF}" = Java 7 Update 7

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 11 ActiveX (wtyczka dla IE)

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin (wtyczka dla Firefox)

"Adobe Shockwave Player" = Adobe Shockwave Player 11.6

"Mozilla Firefox 16.0.2 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 16.0.2 (x86 pl)

 

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@adobe.com/FlashPlayer: C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash\NPSWF32_11_4_402_287.dll ()

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@adobe.com/ShockwavePlayer: C:\WINDOWS\system32\Adobe\Director\np32dsw_1167637.dll (Adobe Systems, Inc.)

 

Adobe i Java odinstaluj, zastąp najnowszymi, Firefoxa zaktualizuj: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...