Skocz do zawartości

Znaczny spadek jakości basów po zmianie na Win 7


Jetson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Borykam się z dość nietypowym problemem. Dzisiaj przeniosłem się z Win XP SP3 na Windows 7 32 bit. Po zainstalowaniu dedykowanych sterowników zintegrowanej karty dźwiękowej ze strony Gigabyte'a ustawiłem Equalizer i sprawdziłem, czy wszystko gra. Okazało się, że odtwarzany dźwięk jest strasznie płaski, tak choćby okrojony z niskich tonów, a na XP to aż trzęsło całym domem. Niestety nie mam możliwości załadowania optymalnych sterowników dołączonych do płyty głównej, ponieważ są one dedykowane tylko pod Win 2k oraz XP (no chyba, żeby kombinować z trybem zgodności, ale tego nie jestem pewien). Jestem też niemal pewien, że to wina softu, ponieważ po odinstalowaniu sterownika Realtek zauważyłem, że Windows jakoś sam z siebie zainstalował sterownik dźwięku, a w systemowych opcjach widniała opcja "wzbogacenie niskich tonów", dzięki której bas był znacznie mocniejszy. Funkcja ta jednak zninęła po tym, jak ręcznie zainstalowałem te sterowniki Realteka. Proszę o pomoc.

 

Edit: Jeszcze przypomniałem sobie, że na XP miałem kiedyś to samo po tym, jak chciałem zainstalować najnowsze sterowniki. Pomogło mi załadowanie tych z płyty.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sterowników nie instaluje się w trybie zgodności, bo to się może skończyć problemami z działaniem sprzętu, do którego obsługi są one przeznaczone. Co najwyżej można kombinować przy tej samej "major wersji" systemu, czyli podstawiać sterowniki z Visty do 7 (pierwszy to NT 6.0, drugi - NT 6.1; pierwsza cyfra to major, druga - minor). Używanie sterowników z XP na Win 7 nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza

No racja, racja, to już był taki ryzyk-fizyk. Co do tematu - żadne z innych wersji sterowników nie działały poprawnie, ale zauważyłem coś ciekawego, że na wyłączonym equalizerze brzmi lepiej niż na włączonym z presetem "Rock". Reasumując:

- Win XP: Wyłączony EQ - brzmienie przyzwoite. EQ włączony na preset Rock - miazga

- Win 7: Wyłączony EQ - brzmienie przyzwoite. EQ włączony na preset Rock - dźwięk mierny niczym pierd komara.

 

Teraz spróbowałem ustawić ten korektor całkowicie ręcznie i brzmienie mnie zadowala. Zastanawia mnie tylko, czy to ja wciąż mam coś nie tak z tym softem, czy dwa te same presety brzmią inaczej na innych systemach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...