Skocz do zawartości

Samsung Galaxy Mini2 z Androidem na W7


wieslaw531

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj zostałem "uszczęśliwiony" takim badziewiem służbowym.

Krótkie pytanie:

Jak go podłączyć do kompa aby móc zobaczyć zawartość karty pamięci itp?

Oczywiście system nie może zainstalować wszystkich sterowników a karta wewnętrzna oraz dodatkowy usb ma 0 B.

Czy muszę coś doinstalować w systemie? Wolałbym nie bo rzadko z tego będę korzystał.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Od wczoraj zostałem "uszczęśliwiony" takim badziewiem służbowym.

Krótkie pytanie:

Jak go podłączyć do kompa aby móc zobaczyć zawartość karty pamięci itp?

 

potraktuje ten temat jako dowcip. a po co Ci to badziewie? Zmienili zestaw służbowy? Nie mają z pracownikiem kontaktu? Czy pracownik nie ma kontaktu z firmą?

 

tylko mi się nie obrażaj :lol:

pozdro

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

@Bonifacy

Pisałem, że to służbowy - więc odpada.

 

@Belfegor

 

To nie dowcip. Zostałem "uszczęśliwiony" bo od wczoraj zdaje się cała administracja przeszła do nowej sieci i stąd nowy sprzęt.

Podobno tak będzie taniej - jeden przetarg dla wszystkich - jedna sieć :P . Pomyśl jakie to może być fajne i wesołe. :o

Nie wiem czy to jest bezpieczne ale ktoś tak zadecydował.

 

Dotychczas miałem Nokię E51. Proste korzystanie bo potrzebuję tylko telefonu do telefonowania + czasami aparatu jak muszę zrobić zdjęcie czegoś co mi sprawia problem.

Konfiguracja telefonu ze wskazaniem gdzie ma to zapisywać i wszystko.

Kabel USB i kopia na kompa aby zobaczyć na większym ekranie.

 

A tu jest sina. To komputer z nieznanym mi systemem.

Kombajnów typu Kies nie mam zamiaru instalować. Może na służbowym lapku.

 

Chyba najprostszym rozwiązaniem będzie montaż dodatkowej karty USB (posiada wewnętrzną), stosowna konfiguracja i wyjmowanie karty do transferu.

Mam nadzieję, że po tygodniu znajdę w tym gąszczu ustawień sposób konfiguracji.

 

A może ktoś jeszcze zna inny sposób?

 

Nie potrzebuję internetu, poczty służbowej (wystarczy mi smycz telefoniczna), fejsbuka, gugli, pogody, którą widzę jednym okiem i czuję, dostępu do sklepu i wszystkich pozostałych rzeczy.

 

BTW

Po pierwszym włączeniu za chwilę telefon i nawet nie wiedziałem jak odebrać rozmowę. :lol: Nie mogłem.

Teraz już wiem.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Witaj w klubie.

 

Nie potrzebuję internetu, poczty służbowej (wystarczy mi smycz telefoniczna), fejsbuka, gugli, pogody, którą widzę jednym okiem i czuję, dostępu do sklepu i wszystkich pozostałych rzeczy.

Moj syn ma cztery takie i klika w nie naprzemiennie, a rozmow nie zlicze. Mysle czasem, ze pisze sam do siebie.

Siedzial kiedys na kiblu i wpadlismy z zona na pomysl; - gosciu telefon do ciebie po czym przez szpare w drzwiach wsunelismy mu pilota od telewizora. Zlapal i do uszka przylozywszy krzyczy halloooo.. - piekna akcja, trzy godziny sie nie odzywal.

Odnośnik do komentarza

To coś ma Bluetooth więc można to połączyć np. z laptopem za pomocą tej funkcji. Posiada również WiFi i funkcję WiFi Direct za pomocą której można dwa urządzenia połączyć bezpośrednio ze sobą poprzez WiFi. Są to połączenia oczywiście tylko do przesyłania danych, nie jestem jeszcze pewien ale możliwe że aby widzieć pliki z telefonu bezpośrednio na kompie trzeba by zainstalować program Kies od Samsunga.

Przypuszczam że chyba otrzymałeś instrukcję obsługi gdzie jest wszystko opisane.

 

Edit: Tu jest coś odnośnie podłączenia jako pamięć masowa:

 

Podłączanie jako urządzenie pamięci masowej

Urządzenie można podłączyć do komputera jako dysk wymienny i

uzyskać dostęp do katalogu z plikami. Po włożeniu do urządzenia

karty pamięci można również uzyskać dostęp do zapisanych

na niej katalogów z plikami i używać urządzenia w charakterze

czytnika kart pamięci.

Katalog plików karty pamięci pojawi się jako dysk wymienny,

niezależny od pamięci wewnętrznej.

Jeżeli chcesz przesyłać pliki na kartę pamięci lub odczytywać je

z niej,

1. włóż kartę pamięci do urządzenia.

Za pomocą kabla USB połącz gniazdo wielofunkcyjne 2

urządzenia z komputerem.

Otwórz panel powiadomień i wybierz opcje 3 Podłączono USB

Podłącz pamięć USB.

Aby wyświetlić pliki, otwórz folder. 4

Skopiuj pliki z komputera na kartę pamięci. 5

Po zakończeniu wybierz opcję 6 Odłącz pamięć od komputera.

Odnośnik do komentarza

BT mimo sparowania ze starym telefonem wywala połączenie (chciałem skopiować kontakty - już pokonane). WiFi - nie korzystam. Kies - nie chcę.

Normalne podłączenie do kompa nie działa.

 

Ale zadziałało to z Twojego cytatu:

 

Otwórz panel powiadomień i wybierz opcje 3 Podłączono USB

Podłącz pamięć USB.

:cheer:

 

Tylko nie wiem jak mi się to udało włączyć - znaczy Otwórz panel powiadomień. Ściągnąłem pełną instrukcję i :

 

 

Korzystanie z panelu powiadomień

W trybie oczekiwania lub podczas korzystania z aplikacji

dotknij obszaru ikon wskaźników i przesuń palec w dół, aby

otworzyć panel powiadomień.

W dół nie działa. Jednak udało mi się tylko nie pamiętam merdania paluchem. Czy ktoś zna dokładny ruch jaki należy wykonać?

 

Bo to jest to o co mi dokładnie chodziło. Bez softu dodatkowego. Widzę zawartość obu pamięci. :cheer:

 

Już wiem - to niewidoczny klawisz poza ekranem po lewej stronie.

Resztę poznam z pełnej instrukcji. Dołączona to kilka karteczek w formacie 10x5 cm.

 

Dziękuję za pomoc. Do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza

Dzięki ale napisałem już wyżej:

 

Już wiem - to niewidoczny klawisz poza ekranem po lewej stronie.

 

Mam jeszcze jedno pytanko dotyczące własnych plików np. typu dźwięki.

Chodzi o domyślne dzwonki tego cuda - dla mnie nie do akceptacji.

Na wewnętrznej karcie jest katalog Notifications - kopia własnych plików do tego katalogu daje możliwość wyboru dźwięków (też moich) dla powiadomień.

Czy jeśli utworzę tam katalog (pewnie) Sounds i skopiuję pliki to uzyskam efekt?

 

Jeśli ktoś ma Kies to proszę o sprawdzenie nazwy katalogu z dźwiękami + ewentualnie zdjęciami itp.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o dzwonki to możesz spróbować normalnie wrzucić na kartę i później wskazać ten plik tam gdzie się zmienia dźwięki.

Jeżeli to nie zadziała to moesz spróbować inaczej:

 

Jeśli chcemy dodać własne dzwonki do swojego telefonu musimy utworzyć następujące foldery na karcie SD

 

/sdcard/media/audio/alarms/ (alarmu)

/sdcard/media/audio/notifications/ (powiadomienia)

/sdcard/media/audio/ringtones/ (połączeń)

/sdcard/media/audio/ui/ (dźwięk interfejsu)

 

Pliki powinny być w formacie mp3 lub wav ( mi latają wszystkie w mp3 ale czasami może być ze nie widzi mp3 w danej wersji i może żądać innego formatu { czasami starczy przywrócenie do ustawień fabrycznych i widzi wszędzie mp3 } )

 

Ustawienia w SMS

 

Ustawienia -> dźwięk -> dźwięk powiadomienia

 

Poza tym musimy zmienić jeszcze ustawienia w

 

Wiadomości / Ustawienia / Powiadomienia / Dźwięk powiadomienia

 

 

Nie dotykajcie w wyborze dzwonków opcji WIĘCEJ bo tam waszego dzwonka nie ma bo jest to od kierowanie do HTC HUB

 

Inny dźwięk do każdego powiadomienia

 

Menu / Personalizuj / Dźwięk powiadomienia / tu ustalamy dodatkowo jaki dźwięk do czego

Edit:

A tu masz jeszcze opisany prostszy sposób:

http://smartfony.play.pl/android/porady/2011/ustawianie-wlasnego-mp3-jako-dzwonek-telefonu/

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...