Skocz do zawartości

Błedy podczas otwierania programów 3d


wertjacek

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem od sumie dawna przy specyficznych programach na windows.Szukam fajnego i mi podpasowujacego programu do modelowania 3d,chciałem przejrzeć triale 3ds max i motionbuilder.Przy tym pierwszym otrzymalem komunikaty podobne jak te w załaczniku,dlatego tez zaniechałem prób.Na jakis czas odpuscilem sobie aż do teraz.Zainstalowałem MotioBuilder 2012 64bit i przy pierwszym odpaleniu znow wyskoczyly mi takie oto błedy jak w zalaczniku.Tym razem przejrzałem program.Cos tam pogmeralem/zaimportowale/wyeksportowalem i niby program działał i nie dostawalem jakichs niepokojacych komunikatów.

jako że to drugi program w ktorym takie komunikaty widze chcialbym wiedziec co to i jak to naprawić.

Przy innych programach nie ma problemów.

 

windows 7 64bit

Procesor Intel® Core™2 Quad CPU @ 2.40GHz Producent Gigabyte Technology Co., Ltd. Model EP43T-UD3L Całkowita ilość pamięci systemowej 16,0 GB pamięci RAM Typ systemu 64-bitowy system operacyjny Liczba rdzeni procesora 4

NVIDIA GeForce GTX 550 Ti Całkowita dostępna pamięć grafiki 4096 MB Dedykowana pamięć grafiki 1024 MB Dedykowana pamięć systemowa 0 MB Współużytkowana pamięć systemowa 3072 MB Wersja sterownika karty wideo 9.18.13.697 Rozdzielczość monitora podstawowego 1920x1080 Wersja programu DirectX DirectX 10

 

te komunikaty chyba sa takie same :) ale w kazdym bądź razie 3 razy widze te okno zanim odpali sie program

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1.rewizja płyty,czym? mam everest i zalaczam plik,tyle wiem o płycie co w załaczniku.

2.Spiracony OS,wytłumaczenie tu:

http://www.fixitpc.p...lad-0x8007042c/ post nr3.

3.Pół roku temu wymienialem płyte główną i zakupiłem ram 16GB,od tej chwili uzywam 64bit tak ze odpowiedź brzmi,tak od zawsze.

4.Wirusy jak w pkt.1 chyba zalatwione

 

procka troszke podkreciłem,tez na samym poczatku,mam 2,4Ghz a po podkreceniu 3.Moge ewentualnie wrocić do orginalnego taktowania,jesli trzeba bo teraz ani sie nie grzeje,ani BSOD,ani dziwnych zachowań nie stwierdzam.

 

Edit

 

http://www.gigabyte....-ep43t-ud3l_10/

 

nic nie robiłem w tym temacie,znaczy z tą rewizją,wynika ze mam jak na tej stronie nr.1.0

Odnośnik do komentarza

Powinienem sprawdzic inne tematy. Latanie crakiem orginalnego systemu to dziwna fanaberia. Mialem problemy z aktywacja po wymianach sprzetu i zawsze telefon zalatwial sprawe. Rev plyty 1.0. obsluguje 16GB Ram-u wiec nie tedy droga , ale pewnosc uzyskasz szkielkiem (log niczego nie wyjasnia) . Zakoncz temat z picasso, a inne sprawy pewnie same ustapia.

 

Poza tym widze dziwna wersje na scrinach - nie mozesz sprobowac tej http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/download/item?siteID=123112&id=13581896

Odnośnik do komentarza

wersja jest calkowicie OK,autodesk wydaje nowe programy ktore przez czasami bardzo długi okres nie są kompatabilne z uzytecznymi pluginami.To nie jest tani produkt więc warto mieć cos co nie stwarza problemów.

Z ta aktywacja zakładam ze masz rację.U mnie kiedy problem zaistniał znajomy odradzal mi kontakt z MS twierdząc że z ta wymianą sprzetu i aktywowaniem systemu nie do konca jest pewne że bedzie zrobione,licencja jest mglista i podobno jest zastrzeżenie w niej że wymiana sprzetu wcale nie uprawnia do instalowania systemu "bo ma się legala".

Nie wnikalem w temat,koles raczej zna sie na rzeczy,byc moze akurat tu mylił się.

W kazdym bądź razie dla mnie sprawa pavulonu rozwiazywała problem,w zaden sposób nie czuję sie nie fair,może to mało elegancki sposób ale szybki i skuteczny.

Oczywiście spróbuje tej opcji aktywacji,ale dam sobie pare dni,mam kilka innych ważniejszych spraw.

Odnośnik do komentarza

Temat przenoszę do działu Software.

 

 

chciałem przejrzeć triale 3ds max i motionbuilder.Przy tym pierwszym otrzymalem komunikaty podobne jak te w załaczniku,dlatego tez zaniechałem prób. (...) Zainstalowałem MotioBuilder 2012 64bit i przy pierwszym odpaleniu znow wyskoczyly mi takie oto błedy jak w zalaczniku.

 

(...)

 

Tym razem przejrzałem program.Cos tam pogmeralem/zaimportowale/wyeksportowalem i niby program działał i nie dostawalem jakichs niepokojacych komunikatów.

jako że to drugi program w ktorym takie komunikaty widze chcialbym wiedziec co to i jak to naprawić.

 

3DMax: "podobne", czyli brak konkretów, bo nie wiadomo co widziałeś, czyli do jakiego pliku kierował komunikat. Mógł to być taki KLIK?

MotionBuilder 2012: ostatnia odpowiedź w temacie KLIK sugeruje podobną sprawę jak wyżej. Zainstaluj Service Pack 2 dla MotionBuilder 2012: KLIK

 

Ogólnie chodzi o to, by do AutoCAD'owskich programów doinstalować wszystkie aktualizacje, jakie są dlań dostępne.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

max 3d to sprawa sprzed prawie paru miesiecy (pisząc nie wspomnialem o tym,mój błąd) to są płatne programy,nie chce w sumie piracić,ale zawsze moge zainstalowac triala jesli taka potrzeba.Niestety nie pamietam komunikatu z maxa,natomiast poprawke do motionbuildera zainstalowalem i nic.

Na tej stronie Area przegladalem co sie da i zauwazyłem pewną zależność.Duzo błedów przypisywanych jest visual c++ 2005 redistributable i 2008,no może nie są sprawcami,ale podejrzenia sa kierowane na nie.Może reinstalacja tych programow byłaby wskazana? troche takie strzaly na wiwat ale może??....

 

Ps.

teraz w pracy zainstalowalem triala motionbuildera ale 32bit i tu komunikatu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Na tej stronie Area przegladalem co sie da i zauwazyłem pewną zależność.Duzo błedów przypisywanych jest visual c++ 2005 redistributable i 2008,no może nie są sprawcami,ale podejrzenia sa kierowane na nie.Może reinstalacja tych programow byłaby wskazana? troche takie strzaly na wiwat ale może??....

 

Mówisz o innych błędach. Wskazałam Ci dokładnie co masz zainstalować na początek: pakiet poprawkowy SP2 do MotionBuilder 2012.

 

 

teraz w pracy zainstalowalem triala motionbuildera ale 32bit i tu komunikatu nie ma.

 

Czyli nie taki sam system, różne bity = zupełnie inna perspektywa.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

no juz pisalem ze robiłem i błąd pozostaje.Może zrobie reinstll poprawki i wieczorem sie odezwę czy coś to dało.

 

EDIT

 

Błąd dalej wystepuje mimo reinstalacji poprawki,nie stanowi to jakiegos problemu jak na razie,ale jestem poczatkujący w motionbuider wiec moze nie rozpoznaje objawów.Mysle ze dopóki nie znajdzie sie ktoś kto miał podobny problem i wie co to jest odpuszcze sobie i zdam sie na los szczęscia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...