Skocz do zawartości

Instalacja Support Packa'a - problemy


RobertM15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W Windows Vista Basic ze zdumieniem stwierdziłem brak zaistalowanych Support Pack'ów, zarówno 1 jak i 2.

Inne aktualizacje były instalowane (!). W panelu sterowania - aktualizacje - wyszukaj nowe aktualizacje nie znajdował żadnych nowych do zainstalowania.

Ściągnołem zatem SP1 w pliku i próbowałem zainstalować. Instalacja szła dobrze do momentu drugiego restartu: system wystartował jakby check dyskiem sprawdzając dysk i zatrzymał się w pewnym momencie z komunikatem jak na zdjęciu nr 1.

 

Nie dawała rezultau żadna kombinacja klawiszy, tylko przycisk zasilania, po naciśnieniu którego na chwilę pojawia się komunikat ze zdjęcia nr 2. I jestem w pętli.

 

Tak na wszelki wypadek wcześniej wykonałem skan OTL, który załączam, może się przyda.

 

Przed podjęciem dalszych kroków proszę o poradę.

Czy zacząć naprawę z zewnętrznego systemu WinRE skanowaniem check dyskiem?

post-84-0-45636100-1353505683_thumb.jpg

post-84-0-61932700-1353505712_thumb.jpg

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
W Windows Vista Basic ze zdumieniem stwierdziłem brak zaistalowanych Support Pack'ów, zarówno 1 jak i 2.

Inne aktualizacje były instalowane (!). W panelu sterowania - aktualizacje - wyszukaj nowe aktualizacje nie znajdował żadnych nowych do zainstalowania.

 

Microsoft ogólnie o powodach braku oferty Service Pack na Windows Update: KB948343. Tam m.in. jest wymieniany Symantec, a tu jest Symantec. Wprawdzie inna edycja niż punktowana, ale to jednak Symantec i duży stopień ingerencji...

 

 

Czy zacząć naprawę z zewnętrznego systemu WinRE skanowaniem check dyskiem?

 

Wykonać zawsze można, ale dla jasności to nie są ekrany checkdiska co prezentujesz. W oglądanej tu sytuacji nasuwa się Przywracanie systemu do daty sprzed próby instalacji SP1.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Niestety check disk nie poprawił stanu - Przywracanie systemu nadal zatrzymuje się z komunikatem jak poprzednio :(

 

Zastanawia mnie, że przy próbie ładowania systemu z dysku następuje, tak mi się wydaje, weryfikacja plików systemowych, która zatrzymuje się na pliku wdf01000.sys, tak jakby był on uszkodzony (zdjęcie1 w moim pierwszym poście).

 

Czy w takim razie nie należałoby go podmienić, zakładając że jest uszkodzony?

Odnośnik do komentarza

Oczywiście w trybie naprawczym, cała komenda wyglądała tak: "chkdsk c: /F /R".

 

Ale sprawdzałem tylko partycję systemową a nie cały dysk. W systemie są jeszcze partycja D: na dane i ukryta partycja "boot".Czy powinienem sprawdzić też te inne partycje?

 

System w końcu przeinstalowany.

 

Dzięki za pomoc, można zamykać.

Edytowane przez RobertM15
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...