Skocz do zawartości

Problem z USB 3


intruder

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A po co to moja słodka tajemnica i nadal nie podałeś wersji bitowej x86 czy x64 (nie wiem czy ta wersja ma wogóle x64 ale potwierdź).

 

stery chipsetu nie aktualizowane ale nie ma chyba nowszej wersji ponieważ program od upgrade-ów nic nie monitował

Takie cuda omijaj szeeerokim łukiem bo to może wina tego dziadostwa.

Pokaż obrazek z Menadżera urządzeń.

Odnośnik do komentarza

Ironię zostaw sobie na dobranoc. Zakładam, że zależy Ci na usunięciu problemu.

 

Nie wykonuj restartu do zakończenia wszystkich działań. !!!!!!! Wybierasz Uruchom ponownie później.

 

Odłącz wszystkie peny, urządzenia USB które możesz. Szczególnie USB3.

W MU wchodzisz do tej gałęzi j.w. i PPM na oba urządzenia Fresco (USB3) -> Odinstaluj -> OK

 

A tu masz wyjaśnienie po co mi informacja o systemie. Na XP jest gdzie indziej.

 

Usuń plik C:\Windows\System32\DriverStore\INFCACHE.1

Plik jest normalnie ukryty - zmień wcześniej ustawienia eksploratora (odznacz ukryj pliki chronione itp).

Plik zostanie odtworzony po restarcie.

 

Wykonaj restart.

System wykryje nowe urządzenia i prawdopodobnie będzie kolejny restart ale niekoniecznie.

 

Jeżeli wszystko się zakończy wejdź w MU i sprawdź czy ponownie są urządzenia Fresco.

Podłącz pena USB3 pod USB3. W Tray`u powinien być komunikat o znalezieniu nowego urządzenia.

 

Wykonaj wszystko dokładnie.

Odnośnik do komentarza

Wbrew pozorom, pomimo podobnego wyglądu i kompatybilności wstecznej standardy USB2.0 i USB3.0 dość mocno się różnią:

 

Aby umożliwić szybszy transfer, powiększono liczbę styków: o ile w USB 2.0 wystarczały cztery styki, to w USB 3.0 jest ich o pięć więcej. Tym samym zmieniły się również przewody. W kablu USB 3.0 do pary żył obecnych w USB 2.0 dodano jeszcze dwie pary przewodów, osobna do wysyłania i do odbioru, przewód zasilający i uziemiający. Aby uzyskać miejsce na dodatkowe styki, gniazda i wtyki USB zostały powiększone - z wyjątkiem dobrze znanego typu A, w którym dodatkowe styki znalazły się w tylnej części wtyki, a dotychczasowa forma pozostała niezmieniona.

Nie napisałeś w jakich okolicznościach pojawił się problem, ale można przypuszczać, że mogło dojść do uszkodzenia pamięci lub gniazda. W tej sytuacji pierwszą rzeczą, którą bym zrobił byłoby sprawdzenie pena w jakimś innym komputerze z obsługą USB3.0. Ewentualnie innego pena w twoim.

Odnośnik do komentarza

pen USB3 pracuje normlnie w USB2

Akurat z tego nie wyciągałbym za daleko idących wniosków. Jak wyżej pisałem 3.0 ma 9 zamiast 4 styków. Wyobrażam sobie sytuację, że pen mógł upaść na skutek czego pechowo puścił lut na pinie 5, 6, 8 lub 9. Odpowiadające USB2.0 piny 1, 2, 3 i 4 będą działać poprawnie i już masz wytłumaczenie sytuacji.

 

Patrz tu: http://en.wikipedia.org/wiki/USB_3.0#Standard-A

Odnośnik do komentarza

Akurat z tego nie wyciągałbym za daleko idących wniosków. Jak wyżej pisałem 3.0 ma 9 zamiast 4 styków. Wyobrażam sobie sytuację, że pen mógł upaść na skutek czego pechowo puścił lut na pinie 5, 6, 8 lub 9. Odpowiadające USB2.0 piny 1, 2, 3 i 4 będą działać poprawnie i już masz wytłumaczenie sytuacji.

Wzystko pięknie, ładnie tylko, że pen jest nowy i nie spadł nigdzie conajmniej od czasu kiedy działał ostatnio poprawnie!

 

Wysil się trochę.

Pokaż np. obrazek z MU.

Czy były jakieś komunikaty?

Czy odłączyłeś wszystko przed restartem?

Wiesław wysilam się jak diabli ale zaliczyłem właśnie z nienacka 2 bluescreeny:

 

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 50

BCP1: FFFFFA801AF1B190

BCP2: 0000000000000000

BCP3: FFFFF88005BA1A64

BCP4: 0000000000000002

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 768_1

 

Wszystko było odłączone.

post-6773-0-13416800-1353363278_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Dlatego w poście #2 zapytałem o okoliczności wystąpienia problemu. I wcale nie uważam, że to hardware musi być przyczyną. Bardzo prawdopodobne, że to Wiesław ma rację idąc tropem sterowników. Z drugiej strony goodram i spoiwo bezołowiowe :)

 

BCCode: 50 0x00000050

 

Cause

 

The BCCode 50 usually occurs after the installation of faulty hardware or in the event of failure of installed

hardware (usually related to defective RAM, be it main memory, L2 RAM cache, or video RAM).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...