Skocz do zawartości

Reperacja ikon skrótów


covo

Rekomendowane odpowiedzi

xpsp3;

pliki wszelkie mają swoje ikony, w oczywisty sposób są najczęściej ikonami stowarzyszonymi z programami zadeklarowanymi jako otwierające/odtwarzające plik.

Dlaczego skróty do nich mają ikony albo zupełnie innego programu niż zadeklarowany (ale nadal to ten zadeklarowany, po kliknięciu w skrót - uruchamia plik), albo w ogole nie mają ikony, w kazdym razie jest to jakis znaczek "awaryjny". Nie mam tak przy wszystkich skrotach, ale przy wiekszosci.

To sie da jakos bez reinstalacji-reperacji systemu podreperowac? Na piechote przez "opcje folderow" tylko? Ale tutaj nie wszystkie skroty widze... Poza tym - na piechotę...?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Dlaczego skróty do nich mają ikony albo zupełnie innego programu niż zadeklarowany (ale nadal to ten zadeklarowany, po kliknięciu w skrót - uruchamia plik), albo w ogole nie mają ikony, w kazdym razie jest to jakis znaczek "awaryjny". Nie mam tak przy wszystkich skrotach, ale przy wiekszosci.

 

weź człowieku pokaz to i wytłumacz z sensem, bo jak na razie gadka twoja kupy sie nie trzyma

Odnośnik do komentarza
Dlaczego skróty do nich mają ikony albo zupełnie innego programu niż zadeklarowany (ale nadal to ten zadeklarowany, po kliknięciu w skrót - uruchamia plik), albo w ogole nie mają ikony, w kazdym razie jest to jakis znaczek "awaryjny". Nie mam tak przy wszystkich skrotach, ale przy wiekszosci.

 

Skróty działają, tylko ikony wadliwe = przypuszczalnie uszkodzone cache ikon. Przeładuj cache poprzez: prawoklik na Pulpit > Właściwości > Ustawienia > przełącz głębię kolorów z 32-bit na 16-bit i zatwierdź, następnie z powrotem z 16-bit na 32-bit i zatwierdź. Przełączenie głębi resetuje cache ikon.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Skróty działają, tylko ikony wadliwe = przypuszczalnie uszkodzone cache ikon. Przeładuj cache poprzez: prawoklik na Pulpit > Właściwości > Ustawienia > przełącz głębię kolorów z 32-bit na 16-bit i zatwierdź, następnie z powrotem z 16-bit na 32-bit i zatwierdź. Przełączenie głębi resetuje cache ikon.

 

jestem pod wrażeniem, odszyfrowania tego bełkotu. pozdro

Odnośnik do komentarza

Przełączenie głębi resetuje cache ikon.

w tej sytuacji nie pomaga;

nie pomaga także wyrzucenie IconCache.db + restart.

 

weź człowieku pokaz to i wytłumacz z sensem, bo jak na razie gadka twoja kupy sie nie trzyma

nie przerażaj się, spokojnie;

jak bylem malym chlopcem, ale takim naprawde malym, siegnalem na polke i zabralem sie za czytanie Ulissesa. Po paru minutach polecialem do mamy z rykiem: "dlaczego tutaj nie ma kropek i nie ma przecinkow, i gdzie te zdania koncza sie, nie widze w ogole koncow", itp itd. Mama wziela ode mnie ksiazke, odlozyla na najwyzsza polke, podala mi inna ksiazke mowiac: "jak bedziesz starszy - wszystko zrozumiesz. Zacznij od czegos latwiejszego". Tak poznalem Faulknera.

Lekcja dla Ciebie: po prostu zacznij od Faulknera.Od Faulknera, czlowieku.

Odnośnik do komentarza
w tej sytuacji nie pomaga;

nie pomaga także wyrzucenie IconCache.db + restart.

 

Przestawienie Głębi kolorów resetuje IconCache.db, tak więc powtarzanie usuwania tego pliku zbędne. Opisz więc: o jakie skróty chodzi (czy jest jakiś wspólny mianownik), jakich programów i gdzie (na Desktopie, w Menu start ...?).

 

PS. A zbędne dyskusje proszę uprawiać na PW a nie tu.

 

.

Odnośnik do komentarza

Przestawienie Głębi kolorów resetuje IconCache.db, tak więc powtarzanie usuwania tego pliku zbędne.

domyslilem sie tego :) ale powielic zabieg - nie zaszkodzi.

Tak btw: wlasnie zauwazylem, ze iconcache.db nie odtwarza sie.... Po prostu katalogu nie ma i juz.

 

o jakie skróty chodzi (czy jest jakiś wspólny mianownik), jakich programów i gdzie (na Desktopie, w Menu start ...?).

nie widze reguly.

jest tak w skrotach na desktopie, w katalogach (via eksplorator windows), w tcommanderze.

latwiej powiedziec, o jakie skroty nie chodzi: worda, IE,Opera, txt i jeszcze pare innych.

Odnośnik do komentarza
Mama wziela ode mnie ksiazke, odlozyla na najwyzsza polke, podala mi inna ksiazke mowiac: "jak bedziesz starszy - wszystko zrozumiesz. Zacznij od czegos latwiejszego". Tak poznalem Faulknera.

 

Słuchaj się mamy. Miała rację proponując Faulknera. Do Ulisesa droga daleka. A nawet jak ją przejdziesz, nic nie oznacza. To jedynie fakt, że przebrnąłeś przez ponad 500 stron. O literaturze możemy pogadać w dziale Relaksacji. To co przeczytałeś w życiu nie zmienia faktu, że należy wypowiadać się jasno i prosto. Kwestia interpunkcji w obecnych czasach jest względna.

 

z poważaniem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...