Skocz do zawartości

Szczegóły folderu Moja Muzyka


taddek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W jaki sposób można ustawić osobiste szczególy np.tylko Nazwa i Długość wyświetlane dla plików muzycznych w podfolderach ,żeby po restarcie komputera nie powracały szczegóły domyslne, w moim przypadku ;nazwa,nr,tytuł,wykonawca,album. Folder Moja Muzyka we Właściwościach - Dostosowywanie ma zahaczoną opcję "zastosuj ten szablon do wszystkich podfolderów". Po sklikaniu folderu otwiera się okno z plikami muzyki i podfolderami w których są tematyczne pliki muzyczne.Tu wybrane elementy szczegółów / Nazwa i Długość / wyświetlają się i nie zmieniają się na domyślne. Po sklikaniu podfolderu, który uprzednio miał zahaczoną opcję "zastosuj ten szablon...we Właściwościach podfolderu,otwiera się okno z plikami muzyki i szczegółami domyślnymi pomimo ustawienia własnych szczegółów podczas poprzedniego wejścia. Zmianę ustawień szczegółów robiłem z ppm belki paska szczegółów jak i opcji "Więcej - Wybieranie szczegółów". Rozbudowany o wartości domyślne pasek szczegółów bez informacji o np. czasie trwania utworu / Długość/ utrudnia dobieranie muzyki do pokazu slajdów czy montażu filmu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Odznaczyłem i zmieniłem na szczegóły własne.Jednak po uruchomieniu programów do obróbki muzyki np.Audacity,MP3Gain,WMP, przy dodawaniu plików w oknie exploratora windows mają one szczegóły domyślne a nie te które ustawione są w folderze muzyka.W przypadku WMP jest opcja określenia kolumn,które mają być wyświetlone w widoku,jednak przy wyszukiwaniu i otwieraniu pliku i tak pokazują się z ustawieniami domyślnymi. Po pobraniu plików muzycznych do odsłuchu czy obróbki ponownie w folderze Muzyka pojawiają się ustawienia domyślne.

Odnośnik do komentarza

Chyba się nie rozumiemy. Wiem że mam te dane w plikach muzycznych, jak je odszukać i modyfikować lub tagować ,ale ich nie potrzebuję wyświetlać bo przeszkadzają mi przy podkładaniu muzyki do montowanego filmu.Jedyne dane wyświetlane,które mi są potrzebne to nazwa i długość pliku muzycznego czyli opcja górna w przesłanym powyżej załączniku. Ale nie mogę tego ustawić,bo wyświetlają się dane domyślne jak w opcji dolnej załącznika. Mimo,że ustawiam tylko nazwę i długość w szczegółach i tak przy dodawaniu czy otwieraniu pliku w programie do montażu filmu lub obróbki pliku muzycznego wyskakują dane domyślne czyli nazwa,nr,tytuł,wykonawca,album,których nie potrzebuję,a brak jest długości pliku,co jest podstawą przy podkładaniu muzyki. Muszę to kazdorazowo robić ręcznie czyli wchodzić w szczegóły pliku,odhaczać nr,tytuł,wykonawcę itd,zahaczyć długość i mogę pracować dalej.Jak zamknę explorator i otworzę go ponownie bo dodaję kolejny plik muzyczny całą procedurę powtarzam ponownie.Jak dodaję 10 plik muzyczny to już mnie to denerwuje.Więc chcę ustawić to co mnie potrzebne a nie to co wydaje się systemowi że jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Mimo,że ustawiam tylko nazwę i długość w szczegółach i tak przy dodawaniu czy otwieraniu pliku w programie do montażu filmu lub obróbki pliku muzycznego wyskakują dane domyślne czyli nazwa,nr,tytuł,wykonawca,album,których nie potrzebuję,a brak jest długości pliku,co jest podstawą przy podkładaniu muzyki. Muszę to kazdorazowo robić ręcznie czyli wchodzić w szczegóły pliku,odhaczać nr,tytuł,wykonawcę itd,zahaczyć długość i mogę pracować dalej.Jak zamknę explorator i otworzę go ponownie bo dodaję kolejny plik muzyczny całą procedurę powtarzam ponownie.Jak dodaję 10 plik muzyczny to już mnie to denerwuje.Więc chcę ustawić to co mnie potrzebne a nie to co wydaje się systemowi że jest potrzebne.

 

PPM na plik > Wlasciwosci > zakładka szczegóły > pole wartosc > zaznaczasz co nie jest ci potrzebne i dajesz usuń potwierdzasz OK

 

umnie działa spod explorera

 

a jak nie chcesz usuwać informacji z plików to należy

 

PPM> na kolumne np Wykonawca i z menu odhaczasz jakie kolumny mają się wyświetlać

 

mam nadzieje, że o to chodziło

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza
PPM> na kolumne np Wykonawca i z menu odhaczasz jakie kolumny mają się wyświetlać

 

mam nadzieje, że o to chodziło

 

ok. fajnie że wiem o co chodzi.

może zmiana uprawnień coś wniesie Dla mnie masz porypane uprawnienia. Najpierw system potem tadziu admin, nastepnie tadziu hp

 

pozmieniaj to na mój wzór i sprawdź. Dodam, ze ja mam UAC wyłaczony

 

tutaj tutek https://www.fixitpc.pl/topic/55-przyznawanie-kontroli-dla-plikow-i-folderow/

 

jak nie bedzie efektów czas na inną lokalizację muzyczki

Odnośnik do komentarza

Natomiast ja wątpię, by to był problem uprawnień, a przynajmniej nie w tej części która jest tu na obrazkach. Wystarczy spojrzeć na Wasze listy i wszystko macie ustawione tak samo z wyjątkiem tego, że u niego widnieje dodatkowe konto "Administrator" (i nic to nie oznacza w podnoszonym tu kontekście, bo mogę sobie dodać do tej listy i wiele innych kont). Natomiast, Wy obaj nie macie tego (usługi sieciowej WMP) :P

 

wmpperm.png

 

 

W jaki sposób można ustawić osobiste szczególy np.tylko Nazwa i Długość wyświetlane dla plików muzycznych w podfolderach ,żeby po restarcie komputera nie powracały szczegóły domyslne, w moim przypadku ;nazwa,nr,tytuł,wykonawca,album. Folder Moja Muzyka we Właściwościach - Dostosowywanie ma zahaczoną opcję "zastosuj ten szablon do wszystkich podfolderów"

 

Wstępnie zastosuj ten Fix-it resetujący ustawienia folderów: KB813711. Po tym ustaw widoki folderu Muzyka wg upodobań (upewnij się też, że szablon odpowiedni wybrany) i zresetuj system w celu sprawdzenia czy ustawienia się utrzymują.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Natomiast, Wy obaj nie macie tego (usługi sieciowej WMP) :P

 

co to oznacza? bo jak dla mnie nie wyjaśnia problemu. jesli udzielasz odpowiedz to konkretnie. bo na razie lejesz wode miła pani

reset ustawień? poprawka? a reset da sie zrobić bez poprawki.

 

wyjaśnij o co chodzi

 

nie macie tego (usługi sieciowej WMP)

 

moze i nie mam tej usługi, ale u mnie widok folderów jest zapamiętywany.

Odnośnik do komentarza
co to oznacza? bo jak dla mnie nie wyjaśnia problemu. jesli udzielasz odpowiedz to konkretnie. bo na razie lejesz wode miła pani

reset ustawień? poprawka? a reset da sie zrobić bez poprawki.

 

Skoro sam zaczynasz o laniu wody... Pokazujesz swoje uprawnienia, następnie patrzysz na jego i mówisz "Dla mnie masz porypane uprawnienia" + "pozmieniaj to na mój wzór i sprawdź". Wyjaśnij gdzie, skoro macie identyczne ustawienia z wyjątkiem tego, że u niego dodatkowe konto "Administrator" jest na liście (podkreślam: dodatkowe).

 

 

wyjaśnij o co chodzi

 

Czyż tego nie zrobiłam? Pokazałam, że mam inny układ uprawnień niż Wy obaj (bo jest u mnie dodatkowe konto usługi sieciowej WMP), ale cytuję:

 

Natomiast ja wątpię, by to był problem uprawnień, a przynajmniej nie w tej części która jest tu na obrazkach.

 

I wskazałam mu w ogóle co innego do robienia.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Nie mogę z poziomu folderu dodać konta WMP.

 

Tak, bo jest dziedziczenie. Ale jak mówię: zostaw te uprawnienia.

 

 

Fix zrobiłem-w załączniku informacja.

 

Fix-it nic nie zrobił. Przeprowadź działania ręczne opisane w artykule, z wyjątkiem jednej rzeczy: po usunięciu kluczy nie twórz wartości BagMRU Size, bo domyślnie jej nie ma. Po zresetowaniu widoków folderów ustaw pożądany zarówno w głównym eksploratorze, jak i dialogach Otwórz/Zapisz. Zresetuj system.

 

Jeśli to nie pomoże, by sprowadzić widok w dialogach Otwórz/Zapisz do tego samego jak w głównym eksploratorze, to na razie nie wiem jak to zrobić. Z widokami dialogów Otwórz/Zapisz jest zmora, tu masz poglądowo całkiem inny temat wykazujący typ edycji (to tu nie pasuje, chodzi mi tylko o fakt wymuszenia określonego widoku w dialogu Otwórz/Zapisz): KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Fix-it coś chyba zrobił,ale się nie chce przyznać. W chwili obecnej wszystko działa tak jak chciałem, czyli widok określonych szczegółów w folderze muzyka jest taki sam jak w eksploratorze programów do obróbki muzyki. Zgodnie z sugestią udało się to zrobić wymuszając szczegóły dla każdego programu osobno w oknie dialogowym.Dlatego trochę to trwało.

Nie robiłem ręcznej zmiany rejestru, ponieważ mam wątpliwości dotyczące wpisów. Posiadam system Windows 7 Home Premium 64-bit. Porównując informacje o zmianach w rejestrze zawarte w artykule dla x64, z kluczami swojego rejestru, wynikają rozbieżności wersji /w załaczeniu/ . Nie znalazłem w swoim rejestrze kluczy wymienionych w artykule dla x64-based versions of Windows Vista or Windows 7

post-423-0-35358900-1353437072_thumb.jpg

post-423-0-05460500-1353437088_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Zgodnie z sugestią udało się to zrobić wymuszając szczegóły dla każdego programu osobno w oknie dialogowym.

 

+

 

Nie robiłem ręcznej zmiany rejestru, ponieważ mam wątpliwości dotyczące wpisów. Posiadam system Windows 7 Home Premium 64-bit. Porównując informacje o zmianach w rejestrze zawarte w artykule dla x64, z kluczami swojego rejestru, wynikają rozbieżności wersji /w załaczeniu/ . Nie znalazłem w swoim rejestrze kluczy wymienionych w artykule dla x64-based versions of Windows Vista or Windows 7

 

1. Po pierwsze: skoro już wszystko ustawione i działa, to nie rób usuwania ręcznego kluczy widoków, bo wyzerujesz wszystko co zostało właśnie zapamiętane i robota od początku.

 

2. Po drugie: artykuł MS ma nieścisłość / niedopowiedzenie. W systemie 64-bit są dwie pary kluczy, 64-bitowe + 32-bitowe. Domyślnie jest załadowany eksplorator 64-bitowy (C:\Windows\Explorer.exe) i jego klucze to te bez "Wow6432Node" w ścieżce. Ich usunięcie ma więc skutki wizualne na domyślnej powłoce. Natomiast w artykule ustęp "For x64-based versions" to klucze 32-bitowego eksploratora (C:\Windows\SysWOW64\Explorer.exe) i są one mniej istotne. Gdyby były, ich usunięcie nie miałoby skutków na domyślnie załadowanej powłoce. Jeśli żadna aplikacja 32-bit nie uzyskiwała dostępu do ustawień 32-bitowego eksploratora / nigdy go nie uruchamiano = nie ma ustawień.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...