Skocz do zawartości

Nie działają niektóre aplety w Panelu Sterowania


dragnes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od ok. tygodnia zauważyłem rożne problemy związane z praca systemu a mianowicie ,przycina go,wszystko wolniej chodzi ,w grach spadają fps.

 

Postanowiłem wiec przeskanować cały komputer antywirusami,spybotami. Nic nie znalazło.

 

Wiec postanowiłem zaktualizować system ale niestety sie nie da. Wchodząc w panel sterowania i wybierajac Windows Update nic sie nie dzieje. Mogę sobie naciskać ile dusza zapragnie.

Tak samo nie działa np. Odzyskiwanie ,Zapora,System.

Działa jedynie pare apletow takich jak Mysz, Klawiatura,Zarzadzanie kolorami.

 

Rowniez jak chce odpalic services.msc

to wyskakuje mi taki oto komunikat http://i45.tinypic.com/5o89wg.png

 

Pytanie brzmi jak to naprawic :P

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Podbijanie tematu z pytaniami "I jak przegladal ktos te logi ? Spotkal sie ktos z podobnym problemem ?" nie na miejscu i niemile widziane. Ktoś ma czas i coś do powiedzenia, to się wypowie sam z siebie bez poganiania.

 

 

Wiec postanowiłem zaktualizować system ale niestety sie nie da. Wchodząc w panel sterowania i wybierajac Windows Update nic sie nie dzieje. Mogę sobie naciskać ile dusza zapragnie.

Tak samo nie działa np. Odzyskiwanie ,Zapora,System.

Działa jedynie pare apletow takich jak Mysz, Klawiatura,Zarzadzanie kolorami.

 

Sprawdź poprawność plików systemowych za pomocą komendy sfc /scannow. Jeśli komenda zwróci komunikat o "uszkodzonych plikach", za pomocą kolejnej przefiltruj wyniki do znaczników [sR] i przedstaw log wynikowy. Instrukcje: KLIK.

 

 

Postanowiłem wiec przeskanować cały komputer antywirusami,spybotami. Nic nie znalazło.

 

Odinstaluj Spybot - Search & Destroy, to archaiczny program, słabo użyteczny w dzisiejszych czasach. Używałeś też ComboFix i na ten temat: KLIK. W systemie są tu też małe ślady adware, ale to jest nieistotne na razie i nie ma to związku z problemami głównymi. Potem się zajmę drobnostkami.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem gdzie miałeś problem z filtrowaniem pliku, może cmd nie uruchomiłeś jako Administrator. Bez problemu zrobiłam to za Ciebie na Twoim pliku i już podstawiłam w poście powyżej. SFC naprawiało ten plik:

 

2012-11-16 14:04:19, Info CSI 000001b7 [sR] Repairing corrupted file [ml:520{260},l:46{23}]"\??\E:\Windows\System32"\[l:22{11}]"msxml3r.dll" from store

 

Jak twierdzisz to załatwiło sprawę.

 

 

PS. I doczyść te szczątki adware, o których mówiłam, oraz odpadki odinstalowanego Firefoxa i inne wpisy puste. Plus prawidłowa deinstalacja ComboFix. Patrz do spoilera.

 

 

 

1. W Google Chrome w Rozszerzeniach odinstaluj uTorrentControl_v2.

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
E:\Program Files\Conduit
E:\Users\DragneS\AppData\Local\Conduit
E:\Users\DragneS\AppData\Local\CRE
E:\Users\DragneS\AppData\Roaming\mozilla
E:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\AVG
E:\ProgramData\AVG2012
E:\ProgramData\MFAData
E:\$AVG
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{54C7BF8D-0ED8-4B4B-B9F4-1CBECD228E66}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{95B7759C-8C7F-4BF1-B163-73684A933233}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Mozilla]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\MozillaPlugins]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mozilla]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\mozilla.org]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MozillaPlugins]
 
:Services
catchme
Cardex
SBSDWSCService
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

3. Uruchom AdwCleaner (najnowszą wertsję) i zastosuj Delete. Gdy ukończy, zastosuj Uninstall.

 

4. Wykonaj korektę domyślnych wyszukiwarek IE po używaniu AdwCleaner. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

5. Na koniec odinstaluj w prawidłowy sposób ComboFix. Klawisz z flagą Windows + R i w polu Uruchom wklej komendę:

 

E:\Users\DragneS\Desktop\ComboFix.exe /uninstall

 

Gdy komenda ukończy, możesz użyć Sprzątanie w OTL + przez SHIFT+DEL skasować folder E:\Windows\erdnt.

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...