Skocz do zawartości

Problem z systemem - częściowe usunięcie programów


Nataliaa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

No więc tak. Ściągnęłam z internetu program na uczelnie który chyba trochę namieszał mi w systemie. 3/4 programów które miałam zainstalowane nie włącza się, a w zamian dostaję komunikat o cześciowym usunięciu kilku plików. Komputer skanowany był kasperskym oraz microsoft security essentials i nic nie znalazł. Ogólnie brakuje mi już kompletnie pomysłow co może być nie tak, więc proszę o jakies rady i pomoc...

 

Z góry dziękuję, wrzucam raport z OTL.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows 7. Brak oznak infekcji. Ani też problem na to nie wskazuje:

 

 

Ściągnęłam z internetu program na uczelnie który chyba trochę namieszał mi w systemie. 3/4 programów które miałam zainstalowane nie włącza się, a w zamian dostaję komunikat o cześciowym usunięciu kilku plików.

 

Jaki program? Jak dokładnie te komunikaty aplikacji wyglądają? Najprostsza rzecz się nasuwa: zrób Przywracanie systemu do daty sprzed instalacji tego programu.

 

 

omputer skanowany był kasperskym oraz microsoft security essentials i nic nie znalazł.

 

Skanowałaś Kaspersky Security Scan 2.0, to jest wersja specjalizowana w lukach i statusie antywirusa zainstalowanego w systemie, nie robi tradycyjnego skanu (minimalna interwencja). Pomijając już to, problem nie wygląda na infekcję i moim zdaniem nie ma tu po co skanować ... Ponadto, aktualnie są zainstalowane i równolegle uruchomione dwa antywirusy Avast + MSSE. To nie jest zdrowe. Jeden z nich musi być usunięty.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Komunikaty wyglądają następująco:

- przy próbie włączenia np. iTunes

"iTunes cannot run because some of its required files are missing. Please reinstall iTunes."

 

- lub SubEdit-Player:

"SubEdit Player Error (can't fing language file)

"c:\prgram files (x86)\subedit-player\language\ENGISH.SLG" doesn't exist! Application will be terminated!

 

- przy próbie odinstalowania SubEdit-Player przez dodaj usuń programy w Panelu Sterowania:

Plik"C:\ProgramFiles(x86)\SubEdit-Player\unins000.dat" nie istnieje. Nie można go odinstalować.

 

Jak na razie odinstalowałam część niedziałających programów i zrobiłam przywracanie sesji, ale to nic nie pomogło. Jak się robi przywracanie systemu?

I jeszcze jedno pytanie, który antywirus polecasz zostawić?

Odnośnik do komentarza
Jak na razie odinstalowałam część niedziałających programów i zrobiłam przywracanie sesji, ale to nic nie pomogło. Jak się robi przywracanie systemu?

 

O co chodzi z "przywracaniem sesji"? Natomiast Przywracanie systemu: Menu Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Przywracanie systemu > w kalendarzu wybór daty sprzed usterki (o ile jest w ogóle taki punkt).

 

 

I jeszcze jedno pytanie, który antywirus polecasz zostawić?

 

A jakie masz "pretensje" do posiadanych aktualnie? Wychodzę z założeń, że każdy darmowy lub komercyjny AV z czołówki jest dobry, o ile użytkownik potrafi go obsłużyć.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...